• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MINER: DOCKINEZ: DZODZO: Nemyslím to zle, je to reálná otázka - Popiste mi pls postup, jak dospělý člověk nevyužije vlastnosti pickupu? Pokud se mu teda ten pickup velikostně vejde do jeho života. Děti, kolo, odvážení krámů do sběrny...

    Já pickup nemám a občasně musím škemrat u kámošu co mají pickup nebo dodávku o pomoc.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    MINER: to sa da aplikovat vseobecne na "pickup trucky", ze si to kupuju ludia, ktori to nepotrebuju, maju to iba ako status symbol a pak tym zaberaju 2 parkovacie miesta, lebo to nie je dimenzovane na europske cesty a parkoviska :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    MINER: Hm, tak zas ruku na srdce - kolik lidí ve městě potřebuje pořádně zvednutej RAM 2500, Landcruiser se šnorchlem apod.? A stejně takový krámy v tom městě potkáváš.

    Podle me tohle kupuje ta samá sorta lidí. Protože může.

    A v ČR navíc milujeme „vození vzduchu“, sám jsem toho dokladem :)
    MINER
    MINER --- ---
    Šílený je, že si to kupují lidi, kteří nepotřebují/nevyužívají vlastnosti, který to má proti osobáku, a zbytečně pak ohrožují těma ostrýma tvrdýma hranama lidi ve městech.
    Více mi líbilo, když lidi machrovali sportovníma autama, ne obříma tankama...
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    LAUNCHER: 5.7 metru dlouhý, to je fakt šílený
    SPEEDY
    SPEEDY --- ---
    VLASTIS: Mam i4, ale myBMW aplikace je stejna. Jsem s tim spokeny. Jak rika Theridane, nastavis si cokoli. Sednout do auta, ktery je v zime predehraty a v lete predchlazeny je parada :-)
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    LAUNCHER: tak koupit se dal i v Německu a s legálníma SPZ pro provoz na komunikacích, jen za to byl trochu příplatek... ale určitě jich bude díky individuálnímu dovozu v EU víc, přestože na USA silnicích se s tím asi dá jezdit mnohem líp :-)
    Tesla Cybertruck už se dá koupit v Evropě, za kousek schválený pro provoz v EU ale budete muset rozprodat ledviny celé rodiny | Autoforum.cz
    https://www.autoforum.cz/zajimavosti/tesla-cybertruck-uz-se-da-koupit-v-evrope-za-kousek-schvaleny-pro-provoz-v-eu-budete-muset-rozprodat-ledviny-cele-rodiny

    PS: Omluvte Autoforum, ale i když jsem ten článek četl původně jinde, tady toho teď kupodivu zmiňují nejvíc a objektivně :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jsem fakt spoko v CZ, chcete-li v EU. Ale při tomhle videu se i já zasním, jaké by to bylo žít v USA moct si koupit takhle velké auto. Všechno ty auta jsou tak nějak stejný. Líbí se mi, jak je to jiný. A mám rád cyberpunk a futurismus, hrozně moc. No nic, konec snění a jde se zase dělat...

    Tesla Cybertruck Review // We Drove It Over 500 Miles...And Oh Boy
    https://youtu.be/xNE-NyaYBcg?si=Jd0TZrCeFIE4ebdV
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Uff, rád bych se v CT alespoň svezl 🙂

    Tesla přiveze ukázat Cybertruck do Evropy. Dostane se i na Česko – VTM.cz
    https://m.vtm.zive.cz/clanky/tesla-priveze-ukazat-cybertruck-do-evropy-dostane-se-i-na-cesko/sc-870-a-227864/
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    VLASTIS: BMW appka je parádní, nastavíš si a zapneš cokoliv včetně klimy/topení jedním tlačítkem. Nabíjení v ní můžeš nastavit na "hned po zapojení" nebo podle přednastavenýho plánu, ale přímo on/off tam pokud vím není (naposled jsem to viděl v 2022). Funguje pěkně a rychle, obzvlášť když to srovnám s tím utrpením který nabízela Škoda a nebo který teď mám s Fordem, kde všechno trvá desítky sekund (pokud to rovnou vytimeoutuje) a nejde ani rychle zapnout preconditioning.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VLASTIS: můj nabíjecí brífing: https://youtu.be/egUPr2L4hvg
    dobrý na přebytky je wallbox kompatibilní s fotovoltaikou
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TOMBRIDER: Ty jo, nejméně tohle má heat pump. Hezký. To jsem nevěděl.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    DIM_: Pokud ti stačí 60Ah, ta se dá sehnat kolem 300k kč.
    Co znamená "dost drahý" bude asi individuální...
    DIM_
    DIM_ --- ---
    VLASTIS: Radu nemam, ale zajima me za kolik to nakonec pripadne koupis. Kamarad mi rikal, ze i3 jsou stale dost drahy i hodne ojety. Pruzkum pred timhle postem jsem si nedelal.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ahoj, je tu nejaky majitel BMW i3, ktery se podeli o zkusenosti?

    planuji EV (libi se mi BMW i3 - konceptem i cenove) jako druhe vozidlo a resim nasledujici:

    je treba Wallbox - respektive prinasi nejake vyhody?
    je mobilni aplikace bezproblemova?
    lze z mobilni aplikace zapinat nabijeni, predehrev,.

    Lze ridit dobijeni z nejake automatizace (jake)? Napriklad pokud jsou prebytky z FVE, podle stavu nabiti, ceny na spotu,..

    diky
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    LAUNCHER: To nevím, byl to výstavní kus na veletrhu. Founders edition s číslem 913.

    Jinak jak jsou hodně ty videa s pripinacimi buttons pod LCD, tak to není tak easy, jsou tam zezadu dva šrouby.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FEDAJKIN: Jak je majitel spoko?
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    Tak jsem právě seděl v Xiaomi SU7. AMA, ale moc vám asi nepovím, neřídil jsem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam