• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    JIMIQ: Pak ze to nejde. Trochu lituju lidi co si koupili 80/80x ve vyprodeji za podobnou cenu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: V zimě je to právěze nejlepší, protože EV AWD chceš a EV nezávislé vytápění taky chceš.

    Spotřeba třeba u mě stejna, protože jezdím pomaleji + tepelné čerpadlo. Ale vyjíždím s vyhratym autem z garáže.
    KURE
    KURE --- ---
    Já si to pak hlavně půjčím i v zimě.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    Vždyť je fůra půjčoven všude :) za 2-4 tisíce na den. Výrazně levnější než si koupit něco na blind a po dvou týdnech zjistit, že to nechceš.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    PEPAZZ: Na vikend ti ji mozna pujci.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    tesla ale nepujcije na tyden auta ne ?
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: to je jasný, to určitě udělám
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: Jj. K tomu na Y je hrozně vidět, proč to bylo světově nejprodávanější auto v 2023. Ostatní Tesly taky fajn.

    Ale pls jak tu padlo mockrát, půjč si to na týden. Ani tak to není auto pro každého.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DOCKINEZ: Podle me az prijde Juniper tak budou vetsi slevy. Jeste se u toho resi DPH a znacky.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    W_NOICE78: Nebo staci pockat na konec dalsiho kvartalu :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    W_NOICE78: Tak to už nestihnu :) Tak třeba příště.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DOCKINEZ: jj muzes, ale uz mas na to jen 4 dny 😉
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    W_NOICE78: A můžu tam jen tak z ulice coby Čehún přijít a koupit?
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    skladovky Tesly Y jsou ted v DE se slevou 6000€ a s bonusem 20k km na SCH s platnosti do r. 2027
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KURE: Jestli nejezdis dalky tak je EV idealni. ID.4, Enyak nebo Tesla Y. Teslu sezenes lip vybavenou s lepsi technologii za nizzsi cenu.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    KURE: já fakt hledám kombika s max. výbavou, takže u mě ID.7 Tourer se zatmavovací střechou, odvětrávanýma sedačkama se super masážemi, matrix led světla a další věci trochu vyhrávají nad Teslou, ale ta zas má skvělou aplikaci v mobilu, mobil místo klíče, aktualizace softwaru a mraky různých více či méně blbostí jako light show, dog mode, camp mode, ale taky nejsem minimalista a jsou věci co mi nevyhovujou...

    VW se dá půjčit u dealerů, mají program ID for all, kdy si můžeš půjčit elektroauto od 899 Kč/den...

    Tesly jsou třeba na HoppyGo, když ti nestačí 1h přímo od Tesly (za mě nestačí - chceš aspoň týden ;-))

    za mě mrkni třeba na ID.5 nebo počkej na modernizovanou Teslu Y :-)
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KURE: jj jak Passat.
    Jinak dost lidi co ma BEV od VW si stezuji na ruzny zavady a dost casu maji auta v servisu. U Enyaka nevim, ale koncern jedine se SW 4.0. U Tesly je to se servisem horsi jak pise LAUNCHER. Tesla jsou kolotocari, ale koncern jeste vetsi. Kdyz jsou BEV min narocny na servis tak VW porad vymejsli jak ty prachy z tebe dostat.
    KURE
    KURE --- ---
    NIGHTHUNTER: teď jezdím v golf sportsvan. A jsem maximálně spokojený, protože suv nepotřebuji a z nízkého auta mi blbě lezou staroušci. Jenže tenhle golf už nedělají, takže buď touran (horký favorit než jsem začal zvažovat ev) nebo nějaký suv. Dálky jezdím jen pro zábavu, takže dojezd nijak nehrotim ale spolehlivost a komfort jo.
    Když bych se vešel do mega, budu šťastný, můžu jít vejš, když za to bude něco co se mi bude líbit.

    W_NOICE78: neděláte mi to snadný. Ta ID7, To je asi jako Passat?

    LAUNCHER: hmm. Je zajímavé, že všichni majitelé Tesly říkají v podstatě to co ty. A všichni kdo se s tím svezli a nevlastní jí, měli výhrady k sedadlum. Ze na ty kozence se prostě potí. Jako ostatně na každý kožence. Jako silnej argument pro, vidím že dva kolegové, co maj T jako služební, ji koupili jako druhý auto do rodiny.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: Mrkni do mojí historie, případně mi zavolej.

    Autopilot špatný, ale moc jsem od toho nečekal, alespoň že nebylo zklamání. Dojezd úměrný mým dlouhodobým 19 kW/100km, co mi stačí, pro leckoho málo (TMYP). Rizikový je servis, jeden v Praze je prostě málo (na autě není co by se zkazilo, ale např Tě někdo trefí).

    Interiér jsem vzal na radu kamarádů bílý, lépe se čistí. Dobře jsem udělal. Sedačky miluji, jak na mě, je vidět že si Tesla jako jedna z mála dělá svoje. Ale každý je jiný.

    Pocení nechápu, to auto si mmj hlídá teplotu aby nešla přes 40 stupňů ani na parkovišti. K tomu to na dálku můžeš vychladit nebo vyhrát na Tebou pref teplotu. Možná lidi co váží 150kg nebo nějací upocení, nevím.

    Hodně obecně - Lidi co mají rádi minimalismus (já) lepší Tesla, lidi co mají radši spoustu prvků a lišt atp lepší Mercedes. Kromě těch 2 mě toho v CZ moc nenapadá. Výjimky a osobní preference jinak, jsou možné.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    KURE: Zalezi jakou chces Teslu, M3HL ma sedacky odvetravany, v Y se trochu potis, ale neni to nic hroznyho. Tesla je softwarove a technologicky lepsi. Autopilot je v Tesle prumerny, data bere z kamer a uzivatele si stezuji na phantom braking. FSD v evrope nejde. Y trochu poskakuje na nerovnostech, koncern ma komfortnejsi podvozek, vic zehli. V losim testu je Tesla lepsi nez koncern. Spis jestli mas poreseny nabijeni. S EV musis vic planovat. V CR je sit SCH dost slaba. Tesla ted rozdavala bonusove kilometry zdarma, tak jsou SCH dost plny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam