• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Tohle mi přijde zajímavé. Malé auto s dojezdem 350km, maximálkou 150kmh a výkonem motoru 85kW (LR verze). Hyundai Inster.

    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    ELIJEN: v jednom servisu mi řekli, že by mi to auto klidně půjčili na měsíc, jen by jim to pojišťovna neproplatila, tak nevím. Dává to smysl, servis ti rád půjčí auto na náklady pojišťovny. Ale to už jsme OT.

    Každopádně teď jsem zjistil, že Tesla otevřela showroom a servis i u nás v Brně, tak to snad nebude tak zlé.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    MATESISKO: To jsou spis pravidla servisu, ne? Podle me bys mel mit pravo na nahradni vozidlo dokud nebude tvoje opravene. Akorat to asi nemusi byt Tesla (ale melo by to byt EV?)

    Taky bys mel mit pravo na nahradu za skodu kvuli snizene hodnote bouraneho vozidla. Vim, ze se kvuli tomu nekdo soudil s pojistovnou a vyhral.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MATESISKO: Rakousko prý OK, ale budeš to muset řešit, což je špatně.
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    Já právě řeším aktuální zkušenost. Trefila nás zezadu dodávka, auto nepojízdné. Na náklady pojišťovny viníka si seženeš smluvní servis, který ti i půjčí náhradní auto. Ale jen na dobu nezbytně nutnou k opravě. Tzn. pokud mají servisy plno a auto vezmou až za měsíc, tak měsíc nemám auto (aspoň tak mi to bylo řečeno v pojišťovně)

    Proto se ptám, jak je velká servisní síť Tesly. Kdybych to aktuálně neřešil, tak mě to taky nenapadne. (A ano, nikomu se nic nestalo, naštěstí, tak samozřejmě jako další věc řeším mobilitu)
    ABS
    ABS --- ---
    MATESISKO: tak případně si lze na čas auto pronajmout jinde. Mluvím že zkušenosti, některé díly jsou zakleté.

    Na druhou stranu mám doma Toyotu a hyundai, a u H jsem také jednou čekal 3 týmy na náhradní díl. Toyota zatím asi nej a tak jsem u ní skončil. Ale není to statistický vzorek.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MATESISKO: LAUNCHER: Obecně mě primárně zajímá, aby to auto mělo co nejlepší systémy které havárii předejdou.

    Dále mě zajímá, jaké má to auto schopnost udržet nás na živu, pokud k havárii dojde.

    Co mě právě moc nezajímá, je nějaký servis dal po bouracce. Hlavně zdraví. Tím nikomu neberu jiný pohled a zároveň tím rozhodně nechci omlouvat lajdackost na straně Tesla CZ. Jen ty priority mám takhle.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MATESISKO: Za celý můj život jsem jednou trefil srnku což do určité míry řeší autopilot. Jednou zastavili o mě, v tom případě mám teoreticky nárok na náhradní auto za peníze viníka, praxe asi bude složitější.

    Mmch se Škoda Auto máme v tomhle směru též nedobré zkušenosti / "náhradní auta došly, sorry".

    TLDR: Nijak, snad nebudu mít smůlu.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    MATESISKO: kolikrát za rok bouráš, resp. řešíš opravu nabouraného auta?
    ano, Tesla asi není úplně nejlepší značka z pohledu servisu po nehodě - v ČR máš hlavní servis v Čestlicích u Prahy, od podzimu (září?) snad i v Brně a když je to jen o plechách/karoserii, tak na to má Tesla nasmlouvané i některé další servisy - v ČR opět bída:
    https://www.tesla.com/cs_cz/support/body-shop-support

    ale za mě to není žádný extra průšvih - když už to bude tak velký problém, že se s tím autem nedá jezdit, tak to buď z místa nehody necháš odtáhnout rovnou do Tesly, případně si zjistíš jestli by to Advantage Cars nebo v Německu/Rakousku nezvládli rychleji a mezitím si řešíš náhradní auto - buď z pojistky nebo po vlastní ose...

    pokud máš nehodu párkrát za život, tak bych to nehrotil a když už musíš dát auto do servisu, tak tam možná bude delší dobu, než u jiných značek, ale to, že jsem koukal na Titanic neznamená, že si radši nekoupim loď ;-)
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    LAUNCHER:
    ABS: takže jedině jako druhé auto do rodiny. Nebo jak to řeší majitelé Tesel? Nechají stát auto v servisu a jezdí druhým?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    pozeram ze pod 700k sa da uz poridit aj Long Range verzia

    Tesla Model 3
    https://www.drivetesla.sk/store/c2/Tesla_Model_3.html
    ABS
    ABS --- ---
    MATESISKO: spise loterijni.
    nektere veci jsou az prekvapive rychle/skladem u jinych kolega obvolava servisy po Evrope a schani - zatim vzdy do par mesicu sehnal
    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    NIGHTHUNTER: jak je to se sevisovatelností Tesly? Dejme tomu že to do mě někdo narve zezadu (jako se mi teď stalo se Seatem a nebyl problém sehnat ten den servis kde to auto vzali). O Tesle vážně uvažuju, tak by mě to zajímalo.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    RATTKIN: nice co sis vyhlídl místo kony, novou m3?
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    LAUNCHER: přiznám se, že takhle (čti od číňanů) jsem si to nepředstavoval
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Po bouračce prý takhle. Doufám, že jsou všichni OK.

    TOUGH AS A TANK!ZEEKR 009 VS TRAILER
    https://youtube.com/shorts/zkHRTU95P4M?si=TD0p9RXdzbgBuPUB
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: 140 kWh ❤️❤️❤️

    All-new Zeekr 009 Redefines the Luxury MPV
    https://youtu.be/dyT2_zX3WV4?si=hVxP4O0kA-FlcBm8
    MINER
    MINER --- ---
    DOCKINEZ: Je to spíš pro Husity. Výborný na stavbu vozových hradeb ve městě, aby za tim nebyl nikdo vidět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam