• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    JYRKA: Nezapomen na stetsona :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JYRKA: Co se říká o sklonech majitelů Mustangů k bouračkám, už asi víš. Takže nám teď hezky dokážeš, že s BEV Mustangy je to úplně jinak.

    Přeji spoustu spoko kilometrů pane, užij ve zdraví 🐎👍
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    V knihkupectví: "Máte prosím samolepky My Little Pony?"
    "Nemáme, ale máme tady spoustu jiných roztomilých samolepek, pojďme se podívat."
    "Budu upřímný. Potřebuju jen My Little Pony. Koupil jsem si Mustanga a chci si ho vyzdobit."
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Myslím, že až BEV budou v USA a CN tvořit alespoň 50% nově prodaných aut, tak že ty inovace můžou být docela jízda. Tipuji, nevím.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JYRKA: Doufám že to bude jak s mobilama a že se ty BEV budou jednak jak píšeš skokově lepšit, ale zároveň že jim tohle vydrží velmi dlouhou dobu.

    (Od poslední gen mobilu přepínám nevyžádané obchodní nabidky na AI voice assistant, vždy mě to rozesměje.)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    FEDAJKIN: ani ne, dostal jsem nabídku na výhodný operák a šel do toho. Myslím si, ž teď nemá cenu kupovat elektrické auto, dají se čekat velké otřesy v ceně i funkcionalitách.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    JYRKA: za mě v pohodě - já si takhle půjčuju elektroauta na dovolenou už 4 roky, protože pro mě je dovolená už ta cesta - ten den předem / odpoledne je tak akorát na seznámení s autem, doplnění výstražných vest pro celou posádku, vyklikání elektronických dálničních známek když už máš SPZ, sehnání případných nabíječek a kabelů 230V/400V nebo prodlužky, přeházení věcí z mého auta (kabely k mobilům, držák tabletu, vlhčené ubrousky, baterka, dezinfekce, další lékárnička abych kvůli jedné náplasti neotevíral lékarničku v autě, která se ukazuje policajtům) nebo i pročtení manuálu k autu - občas se dočteš zajímavé věci, jako třeba nouzové otevření dveří/kufru/kapoty, když (po nehodě) nejde elektronika...
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    JYRKA: Monitoring konkurence? :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MAGE: Loňská. Ale nevím kdy se to přesně dělilo.
    MAGE
    MAGE --- ---
    JYRKA: To uz je ta refresh verze?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KURE: Podobně jsme byli odvážní loni, kdy jsme jeli s týden vlastněnou Teslou Model 3 Standard range až na jih Chorvatska :)
    KURE
    KURE --- ---
    JYRKA: pozitivně bych to označil za odvážnej :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Tak zítra v 15:00 si jdu vyzvednout od dealera Mustang Mach e.
    Pozítří v 6 hodin chceme jet tímto autem do Toskánska.
    Přemýšlím, jak hodně jsem pitomej a váhám mezi slovy "nesmírně" a "vesmírně".
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    MATESISKO: Pojistovny, jak je znamo, jsou svine a ze vseho se snazi vykroutit. Pokud mas vozidlo nepojizdne a muzes dolozit, ze ho nutne potrebujes, tak by nemel byt problem.

    Nabourali vás? Půjčené auto vám musí zaplatit viník - Měšec.cz
    https://www.mesec.cz/clanky/nabourali-vas-pujcene-auto-vam-musi-zaplatii-vinik/
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    TOMBRIDER: ja cet, ze pod 25 000 eur, coz mi vychazi spis kolem tech 600k
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    TOMBRIDER: (A Dacii jsem jim zakázal).
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    DOCKINEZ: Prý kolem 500k kč. Což by bylo fajn. Po něčem takovém koukají naši důchodci...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    TOMBRIDER: Kéž by byla podobně zajímavá i cena :)
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Tohle mi přijde zajímavé. Malé auto s dojezdem 350km, maximálkou 150kmh a výkonem motoru 85kW (LR verze). Hyundai Inster.

    MATESISKO
    MATESISKO --- ---
    ELIJEN: v jednom servisu mi řekli, že by mi to auto klidně půjčili na měsíc, jen by jim to pojišťovna neproplatila, tak nevím. Dává to smysl, servis ti rád půjčí auto na náklady pojišťovny. Ale to už jsme OT.

    Každopádně teď jsem zjistil, že Tesla otevřela showroom a servis i u nás v Brně, tak to snad nebude tak zlé.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    MATESISKO: To jsou spis pravidla servisu, ne? Podle me bys mel mit pravo na nahradni vozidlo dokud nebude tvoje opravene. Akorat to asi nemusi byt Tesla (ale melo by to byt EV?)

    Taky bys mel mit pravo na nahradu za skodu kvuli snizene hodnote bouraneho vozidla. Vim, ze se kvuli tomu nekdo soudil s pojistovnou a vyhral.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MATESISKO: Rakousko prý OK, ale budeš to muset řešit, což je špatně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam