• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NIKDAS: Jsi zlatej 👍
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    PEPAZZ: mám v hlavě nějaký základní info, který bych mohl zkusit přenést tady do fóra a po kolektivní konstruktivní kritice (třeba u aplikací a nabíjení v zahraničí určitě budu potřebovat doplnit) přepsat na záhlaví.

    Možná bych to i dělal formou FAQ, takže pokud tě napadá něco, co by v tom výčtu nemělo chybět, můžeš zkusit vytvořit nějakej seznam :)
    Zatím to vidím alespoň takto:
    1a. Rozdíl AC DC
    1b. Jak nabíjet doma (rychlosti, jističe apod.)
    1c. Typy kabelů, nabíječek (rozdíly a výhody nevýhody: Typ 2, WB, přenosný WB, základní 1f nabíječka)
    2. Poskytovatelé nabíjení v ČR, srovnání: rychlost, cena, dostupnost.
    3. Poskytovatelé v nejbližším zahraničí, roaming apod.
    BASIK
    BASIK --- ---
    STETKINS: To rad slysim :) sedi se v tom trochu vys, nez ve standardnim sedanu, zejo? Nebo to jen tak klame? :) Tusis o nejakej standardnich bolestech (vidim to na rocniky 2017-19 cca)
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    Já mám nabíjecí kartu od axigonu od kterého máme palivové karty do aut. Ale nějak to vůbec neřeším, protože jsem ji nikdy nepoužil. Nabíjím jenom doma...

    STETKINS
    STETKINS --- ---
    BASIK: já ho mám a za mě super auto, do města úplně super. Právě jsme uvažovali o tom, že bychom to koupili rodičům...
    Ale moc s ním nejezdím, protože mi ho žena nechce nechávat :-D
    BASIK
    BASIK --- ---
    Btw nekdo nejaky zkusenosti s jetejma BMW i3? Uvazuju o meststkym aute pro par duchodcu a kolem 350k Kc se daj najit kusy s 50-100tkm. Jakej by to byl napad? :)
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    LAUNCHER: ja jako človek co BEV nemá se tu má dělit o know how z praxe? : D
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    tohle za 300tis nepochopim kdyz za stejne prachy je pekná corsa e, ktere ma v zakladu tepelko, 50kwh baterku s termonanagementem, celkem rychlé dobíjení(75kw) coz jsou všechno věci o kterych e-up/citigou muze jen snít.

    Volkswagen e-UP: ojetý elektromobil do města? | Petr Dobeš | Electro Dad # 689
    https://www.youtube.com/watch?v=gfvxLnRPw2U
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    HOUMLES: Electroverse je podobny jako Plugshare, s tim ze tam vidis i ceny a muzes pres to rovnou nabijet.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPAZZ: Kdyz to tu pripravis (nebo jiny vhodny dobrovolnik ci dobrovolnici), ja nebo NIKDAS to radi dame na home 👍
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    možná by stálo za to udělat nějaké zahlaví s basic overenym info aby se to tu porad pravidelne dokola neřešilo. Myslim ze to tu čte dost lidi co BEV nevlastní a chtejí někdy v blizké/vzdalenejší době přejít a přehled toho zakladniho know how min platneho pro ČR jako appky, karety/čipy ceny etc by nebylo zlé v zahlaví mít. Tot můj názor.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    ja se tu nedavno na nejakou tu apku ptal taky a zkusil jsem jich mraky a zdaleka nejvic nabijecek a recenzi a fotek k nim v CR ma podle me aplikace PlugShare.
    ABRP je super na moznosti nastavwni parametru auta a tim padem pak "lip' sedi navigace/nabijeni, ale na spoustu lepsich funkci to chce predplatny a chybi tam ty recenze a popisky od uzivatelu.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    W_NOICE78: ale to je spis planovac, Google maps jde prepnout typ motoru na elektro a kdyz kliknes na nabijeci stanice, tak ti je vyhleda

    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    PEPAZZ: Ja uz to tu mozna psal, ze se dost pouziva ABRP app
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    W_NOICE78: ceník byl hned v tom článku:
    Ceník, smlouvy a OPD | futurego
    https://futurego.cz/cs/verejne-dobijeni/cenik

    i jako neregistrovaný zákazník máš tu nejrychlejší nabíječku za max. 20 Kč/kWh

    jestli chceš připlácet 7 Kč/kWh Electroverse už je tvoje pohodlí, ale ČEZ nabízí levnější ceny (i různé tarify)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    PEPAZZ: rikali predstaveni na podzim a cena imo s mensi baterkou 700-750, s vetsi bych tipnul 850-900
    Vyroba az Q1/25 a prodeje od leta (ale mozna si to pamatuju blbe)
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    R_U_SIRIOUS: na to jsem se tu taky ptal a asi je lepší googlit než se ptát tady :/
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    kdy a za kolik bude ten elroq?
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    W_NOICE78: Přes Čezáckou appku bez tarifu to je za 18kč. Pořád hrozně moc, ale už ne taková zhovadilost jako ta tvoje cena :)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    NIGHTHUNTER: Bohužel nemám tušení... úplně se ČEZu neorientuju.

    Btw. jaké používáte appky s navigací k nabiíječkám? Zrovna Waze asi úplně nemá dobrý přehled nejbližších nabíječek po cestě, že?
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    W_NOICE78: mozna primo od CEZ to ma levnejsi 🤷🏻‍♂️
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam