• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    YMLADRIS: Sein und Zeit?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SNOP: to musi byt celkem transformativni knizka ;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Nikdy není pozdě na básně.
    SNOP
    SNOP --- ---
    Dovolim si sem hodit jednu basnicku, ktera me dneska napadla. Je vyznacna tim, ze je to moje prvni basen, alespon co mohu soudit dle pameti. Omluvte prosim zhorsenou kvalitu poesie.

    Pobyt

    Dnes rano
    otevrenym oknem
    vtrhl ke mne svet.
    Vůní.
    Prislib dalekych kraju a dobrodruzstvi,
    rana mokra rosou, dest, zvuky pralesa, piratska fregata kotvici u koralovych utesu.
    Zivot.
    Lezim v posteli a ctu
    Byti a cas.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    YMLADRIS: Nu, to mne vlastně podobná úvaha vede k tomu, že si zvlášť vážím "dlouhodobých výkonů". Pokud někdo dělá něco na dobré úrovni trvaleji, věnuje něčemu energii opakovaně, i když už není "první euforie".
    Protože pochybnosti přicházejí a lenost útočí :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KUATO: no prave, je 'jednodussi' lepsi?


    NATASHA: no prave, to si prece uvedomit v plnem rozsahu nemuzes, pac zivot neni matematika

    napr. ohrany problem rozvadet se nebo se nerozvadet [ kterej bych neresila, uvadim jako priklad ]

    asi bych to hrotila, ze ideal je byt maximalne zodpovednej v kazde sekunde. nee ze ted se rozhodnu a je to navzdy, ani ted se rozhodnu a nehodlam to dodrzet... nedelat plany tak ani tak, ale byt v kazde vterine co nejpritomnejsi "celku", podle dane kapacity zrovna... ale chapu ze to zni trapne idealisticky a nemozne
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    YMLADRIS: To bylo ono.

    Jinak je výrazný rozdíl začít a nedokončit něco jen pro sebe (jako je ta vejška) a začát a nedokončit něco, kde na člověku závisí další lidé.
    Mně právě se líbí to zvýznamnění okamžiku volby. Uvědomit si, než něco přijmu, co to bude znamenat.
    KUATO
    KUATO --- ---
    YMLADRIS: Pozor, to neni mineno jako ze kdyz neco zacnes, musis to dokoncit, ale ze kdyz uz neco zacnes, ma tendenci to samo pokracovat a ty uz k tomu tak nejak privazan, ze to az vypada, ze nechat to dojit je jednodussi, nez z toho vystoupit - to by byl novy impulz, nove vlakno, ktere -te zije- a navic to ani nemusi znamenat ukonceni toho predesleho.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jinak siklova je super - ted jsem ji asi minutu videla na navsteve kdesi v tv, jak rikala, ze pobyt ve vezeni ji nevadil; sla do pasovani knizek s tim rizikem, tak co. To bylo to ego a v navaznosti na to je ten citat?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jako jo, ale na druhy strane pak ty mlady decka v depresich, pac se pred rokem rozhodli jit na VS, pak zjistili ze je to vubec nezajima, ale ted to musi dodelat, "protoze nemuzou doma rict ze by mnohem radeji jeli do anglie delat operku"

    mame omezeny cas

    myslim ze 'dokoncovani' je vec jako kazda jina - prima nastroj, zly pan
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Inu, je to vykousnuto z přímé řeči a neupravováno.
    SNOP
    SNOP --- ---
    Ohradil bych se proti slovu "ztratil". "zbavil se" ci "vzdal se" je imho vystiznejsi.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    "Člověk má povinnost, když něco přijme, tak pak to taky dodělat. Má ovšem svobodu tu situaci na sebe nevzít. Svobodu ztratil až tou volbou, kterou udělal."
    Jiřina Šiklová v cyklu EGO.

    Je to citát vytržený z delšího projevu, který jsem si spontánně zapsala.
    Řekla něco, co sama cítím přesně tak. A protože mám svobodu sytit tento klub, tak tumáte.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Opravdu hezký příspěvek.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    LESANKA: Zajímavý postřeh - díky ti za něj.
    LESANKA
    LESANKA --- ---
    Nektere autority tvrdi ze cim ma nekdo vic svobodne vule a snahy ridit si svuj zivot, cim vic je rekneme duchovne na vysi, tim volneji muze naplnovat ci presahovat ramce sveho radixu, takze ono to nikdy nebude sedet na 100proc. (I kdyz specialne indicka astrologie tvrdi ze i tenhle faktor nakolik jste v podruci osudu tam videt :-)).
    A take zadny mechanicky algoritmus zrejme horoskop, jehoz vnitrni stavba, "logika" a dynamika pochazi z dob kdy lide mysleli hodne jinak nez dnes, v jinych souvislostech, z tohoto duvodu nezachyti. Dobry astrolog to nikdy nevyklada jako kucharku, tohle znamena toto a tohle zase to...atd..ale na zaklade mnohaletych zkusenosti bez nichz to opravdu nelze a take notne davky intuice to jaksi "vidi", propoji se mu to do vzajemnych souvislosti. Veda a umeni v jednom. Mela jsem cest poznat par takovych a reknu vam je to zazitek. Takze zkouset to takhle pres programky na netu to bude vzdy jenom na te urovni "neco sedi a neco zas ne".
    A ono to ani fakticky nema jak "sedet", horoskop neni vas portret, je to suhrn dispozici, ktere muzete a nemusite za zivot vyuzit, sanci, slabych mist, mantinelu, ktere urcuji ramce ziti a konani..a to lze vyuzit/zneuzit/zmarit/nechat lezet ci chopit se toho a prozit na mnoho ruznych zpusobu.
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    :-)))))))))))))))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Nojo, však se na sebe podívej - ani modrej, ani zelenej, jak to chceš podchytit.
    SNOP
    SNOP --- ---
    Mi to sedi-nesedi uplne standardne :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Docela zajímavá věc - kamarád mě upozornil na tuhle stránku: http://www.onereed.com/cgi-bin/azreport.cgi
    Můžete si tam (zadarmo) nechat spočítat náhled maysko-aztéckého horoskopu (a za peníze ovšem podrobnou verzi téhož). Je to tedy v AJ.

    Tak jsem si to tam naklikala a jsem docela překvapená. A nesedí jen ty hezké věci, bohužel :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam