• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KASUMI: Technická poznámka: maso se ti nikdy "nezatáhne" (tedy tak, aby z něj přestala unikat voda). Je to mýtus z 199. století, ale fakt houževnatý.
    TESSS
    TESSS --- ---
    FRANCINE: na to jsem ted narazila v Urban legends,
    Maso se slepuje směsí z krve a bakterií - Vitalia.cz
    http://www.vitalia.cz/clanky/maso-se-slepuje-smesi-z-krve-a-bakterii/
    FRANCINE
    FRANCINE --- ---
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TOOMIX: timto si odpovidam na dotaz, proc mi obcas z masa na pavni, i kdyz to chci zprudka zatahnout, vytece kilo vody a maso je pak nepozivatelny
    musim na to koukat poradne :/
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    TOOMIX: taky sůl, glukózový sirup a další
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TESSS:
    E452 - Polyfosforečnany ( sodný, draselný a vápenatý )
    http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E452
    Polyfosforečnany se přidávají do masných výrobků a ryb, protože mají schopnost vázat a udržovat v nich vodu a také v nich zabraňovat nežádoucím reakcím přítomných kovů.
    TESSS
    TESSS --- ---
    TOOMIX: nevsims sis co za latku pouzivaji, aby v tom ta voda drzela?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CAPTAIN_TACUD: teď jsem koukal v Tescu - megaakce - vepřová kýta bez kosti (myslím, že to bylo tohle) za 99kč, kouknu na složení, 75% maso, zbytek voda a nějaký sračky. Vedle v regále - Masný mletý polotovar, kilo za 69kč, celkem 65% masa, zbytek voda a sračky ;)
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    BRUKEV: Naposled jsem byl v Albertu pro vajicka na Andelu...pro jirku paroubka... :))
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    CAPTAIN_TACUD: já tohle mleté maso kdysi omylem koupil. Katastrofa. Od té doby nakupuju v Albertu maso naprosto minimálně a vždy čtu etikety. I kdyby to měla být kuřecí srdce pro psa.
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    TOOMIX: tohle je velka jizda, ale myslim ze v tom urcite nejede jenom Albert
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    A když se budete nudit, dejte si tuhle diskuzi:

    Recept na hamburger přímo od Pohlreicha! - Žena.cz
    http://zena.centrum.cz/recepty/clanek.phtml?id=745126

    :)
    TESSS
    TESSS --- ---
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    PAN_SPRCHA: tak to je geniální! A já myslela, že tropíš humory :-D
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    GINGERCAT: v podravce asi 60% soli pak glutaman a inosan, který taky rozpouštěj led resp. snižujou teplotu tuhnutí, a pak sušený brambory+asi 8% koření. ty sušený brambory do sebe natahujou vlhkost ale ne sůl, takže vlastně umožňují soli rozpustit další led. tudíž podravka funguje na náledí líp než normální posypová sůl ačkoliv chutná skoro stejně.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    PAN_SPRCHA: na to je v té soli příliš mnoho jiného barevného sajrajtu :-/
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    GINGERCAT: funguje výborně při náledí na posyp chodníku
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    Když už jsme u té Vegety, mám tu jednu made by Podravka, 2013 edition. Manžel byl na služební cestě v Chorvatsku a jeho partner mu chtěl věnovat něco typicky chorvatského :-/
    Každopádně kdybyste měli pro půlkilové balení někdo nějaké zlomyslné využití, mohu věnovat - Gentianě jsem to již jako valentýnský dárek pro kuchařku nabízela, ale pro absenci smyslu pro humor případné obdarované jsme to nerealizovaly ;)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    PAN_SPRCHA: A neříkalo a neříkalo! :-D :-p
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    PAN_SPRCHA: Přitom se docela slušný dochucovadlno dá vyrobit třeba z kůry od parmezánu - vyvařit v polívce, vytáhnout a zahodit, ale chuť to pěkně zvýrazní, aniž to smrdělo Setuzou. Nebo stačí použít aromatickou zeleninu, takový celer nebo libeček dokážou divy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam