• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales



    Co je totální úlet?Samozřejmě jídlo...



    Klik na Babicu: [ Spolek pratel Mistra Babici aneb všichni si to doma uděláme, protože je to jednoduchý, rychlý a dobrý! ]

    jeden polerich vladne vsem, jeden jim vsem kaze. Do kuchyne uvrhne a k plotne privaze.
    rozbalit záhlaví
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    JANZAT: Ta smetana ovšem může fungovat jen jako berlička proti sražení žloutku. Jako když jsem rodině o vánocích udělal míst beurre blance radší beurre nantais.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    JANZAT: smetanu dává i Zdenda, takže tam určitě být musí:))
    JANZAT
    JANZAT --- ---
    WITTGENSTEIN: Na druhou stranu je to pořád lepší, než většina toho, co se v Čechách za carbonaru považuje a navíc i ty pricetny recepty se lisi jestli pouzit pecorino, parmazan, nebo kombinaci, jestli guanciale, nebo pancettu a i v ty Italii jsou kraje, kde do toho (po kapkach!) tu smetanu dávaj, někde se dává hrstička čerstvýho tymiánu a tak dál...

    To je jak se zaručeně pravym bramborovym salátem, nejlepší svíčkovou, nebo pravym trampskym kotlíkovym gulášem - máš recepty který jsou v poho, recepty, který nejsou tak hrozný a recepty, který jsou uplně mimo a tohleto zase tak mimo není...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VANEK: Tak co bys čekal, je to magazín Albertu, takže důraz na lidovost a hlavně suroviny z Alberta. Po jednom receptu s jejich párky a leitmotivem "děti vlastně také mohou vařit" jsem to vzdal, to bylo fakt babicovské peklo.
    VANEK
    VANEK --- ---
    JANZAT
    JANZAT --- ---
    CAPTAIN_TACUD: Kazdopadne jak uz tu padlo, pruser tohohle poradu je koncept (respektive nekoncepcnost) a ta silena forma, kterou je to realizovany.

    Pechackova neni hloupa, ani oskliva, ani nema priserny recepty... I kdyz hlaska "Protoze cim vic salotek, tim vi kruta!" je taky velika diskoteka...
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    když to řeknu jinak, tak zlatej Ridi...
    JANZAT
    JANZAT --- ---
    KUNHUTA: ja z toho silim... Dal jsem si projistotu prvni dil a ta moravskoslovenska dikce v kombinaci s krivejma zubama je peklo. A jako podkres jingly jako z osumdesatejch...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUKEV: protože se do teď nepotulovala v pyžamu po ulici v zoufale koncipovaném pořadu, což není ani tak její vina, jako dramaturga a režiséra, že. A teda v psaném projevu nepoužívá neustále nadšená přídavná jména jak je všechno super a boží.

    Ostatně je kritizovaná forma, spíš než obsah, když teda zapomeneme na příliš okatý rozdíl mezi tím, co se dělalo na kameru a posléze používaným vystajlovaným triffle. Ale tak jako to že se na kameru používají věci které na ní vypadají dobře je jaksi běžná praxe, jen je lepší to zařídit méně okatě.

    A plus teda od člověka jako je Pecháčková jsem holt čekala víc, o to silnější je pak rozčarování, že.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BRUKEV: No, někteří lidi by prostě neměli opouštět prostor psaného slova.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    CAPTAIN_TACUD: Ne, nemá. Ale opakuju, mít gastroučňák není žádná výhra, když tě tam učí z Runštuka a jeho Norem.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Vtipné je, že se Dita P. na nyxáckých gastroklubech celkem dost propírala, co by šikovná osoba ohledně propagace vaření, zajímavých receptů, atd..
    Nyní má vlastní pořad a ejhle, začínají se brousit vidle, zapalovat pochodně a chystá se roští a kůl na hranici:)

    Já teda zatím neviděl ani jeden její pořad, ale celkem mě lákáte, abych si to saádlomáslo dopřál.
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    WITTGENSTEIN: ok, a má vůbec nějakou? nebo je to jenom laik?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    CAPTAIN_TACUD: Nutno říci, že jako šéfredaktorka Apetitu byla velmi úspěšná. A dodat, že tu žádnou prestižní školu vaření prostě nemáme (Vaňkův institut jsou jen kurzy, nic na způsob denního studia).
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    Hele a ta Dita P je jako co? Vystudovaná Kuchařka? Má diplom z Escoffiera? Babica v sukních? Pisatelka kuchařek?

    aha :)))) LOL

    Pracovala jsem rok u amerického filmu. V produkci speciálních efektů. Předtím jsem byla v iDnesu v rubrice Revue. Film skončil a já jsem byla bez práce. Pronajala jsem si byt a nedělala jsem nic. Ležela jsem a počítala koruny na cigára. Věděla jsem co chci, ale netušila jsem, jak toho dosáhnout. Občas jsem si prošla inzeráty v novinách, ale ležela jsem dál. Jednou ráno jsem si šla pro snídani do Delvity a tam uviděla první číslo Apetitu. Bylo mi okamžitě jasný, že to je ono. Práce, kterou chci dělat. Dokonce jsem si omylem koupila dva výtisky. A řekla jsem si, že jednou budu šéfredaktorka Apetitu. A za půl roku jsem se jí stala.
    AYUNTAMIENTO
    AYUNTAMIENTO --- ---
    DIVER: když chodíš po Praze bez klobouku bos, nemáš nohy zaprášený, ale černý tak že je musíš odmáčet a stejně nejdou umejt .)
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    Deník Dity P. - 10 000 nás je, dvakrát tolik, než před pár dny. Neni to boží?

    tak to me presvedcilo, abych dal i druhej dil, ale zahy sem litoval, fakt je to pro fans telenovel a jinejch mrdkoidnich slatanin - pred temito porady je treba varovat!
    pockam si na dil c.4, zajimaji me koblizky, jinak zhyn babo! (sorry jestli sem moc kritickej, sem z toho pln dojmu)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VANEK: dík, to je míň než třeba v tescu, ale na pokusy s rybí omáčkou furt hodně.
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZUZKAOU: 210, oni jsou myslím docela drazí:
    SARDINKA OBECNÁ - bretaňská
    http://www.gastrocz.com/chlazene-c30/sardinka-obecna-i72/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VANEK: nemaj tam náhodou sardinky za nějako rozumnou cenu - tj. pod 150 za kg?
    VANEK
    VANEK --- ---
    DIVER: S děsem jsme zhlédli ten přívěs s rybami, co máme za rohem. Zdá se, že Dita bydlí o dva bloky dál (živnosťák má přestěhovaný z Malé Strany na Letnou, ale adresa eshopu je na Orteňáku); budu se muset podívat na zvonky.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    DIVER: aha, tak sem mimo, ja se zatim neodvazil vic nez na ten dil odsad, nekdy tyden zpet ci co
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam