• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: ale no tak - vono jaksi záleží na tom co to je za chleba, co je okolo toho chleba a co jíš mimo ten chleba, že.

    Něco jiného je jíst celý den běžné rohlíky se salámem a něco jiného je dát si normální snídani a večeři, k obědu si přichystat třeba poctivej reuben sendvič, abych tam měla bílkoviny, tuky a dokonce i kysanou, syrovou zeleninu.

    A to že medici a doktoři nevěří, že pravidla co chtějí po ostatní opravdu platí i pro ně, byť krátkodobě se zdá, že voni to mají pod kontrolou, je běžná součást osobnosti, která si takové povolání vybere ;-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BUNDA: Pardon, jsem to chtěla akorát trošku upravit, akorát nevhodný okamžik :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tak on každej jednou pochopí, že chleba je akorát tak na zaplácnutí žaludku, ale opravdu z něj žádné živiny nejsou a tělo strádá.
    I já jsem to pochopila.
    A kdyby mi před třemi lety někdo tvrdil, že to pochopím, asi bych se mu taky vysmála.
    (A vlastně to tak bylo, podobných diskuzí na téma "nikdy nebudu jíst pořádně, je to zbytečné" jsem tu taky několik vedla:)

    Stačí si začít vážit sebe sama, pobrat nějaký rozum a ono to přijde :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ALONSY: tak v každém jídle nějaké živiny jsou :-)
    viz např. cca 100g konzumního chleba:

    Bílkoviny: 6,58 g
    Sacharidy: 45,144 g
    Tuky: 1,1 g
    Cholesterol: 60 mg
    Vláknina: 4 g
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    PAN_SPRCHA: Dám ti vědět za pár let :).
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    SPOBY: však uvidíš
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    BRUKEV: Tady se nemůže ani říct názor, aniž by byl člověk za trolla?
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    PAN_SPRCHA: Si myslim, že spíš ne.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    SPOBY: až budeš chodit do práce, pochopíš proč dávat denně 100+ za oběd.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Help, trollslayer needed!
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    GEISHA: A jako jo, já ty lidi nesoudím, však ať si za to utrácejí. Na zbytek odpovím v poště.
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    TAPINA: Tak já budu oklamávat a počkám, co to udělá, zatím nic moc :).
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SPOBY: No to je právě ten omyl. Chlebem a jenom chlebem potřebu nenaplníš, jenom na chvíli oklameš tělo, aby si myslelo, že ano. Jenže ono na to přijde a vrátí to i s úrokama.
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    Ale hlavně mě nechcte proboha bejt, je to moje věc za co si JÁ utrácím!

    Můj názor byl jedinej, že 4e podle mě není symbolickej poplatek a to je vše.

    MALKE: No jako ve výsledku ne a proto bych tý debaty nechala, protože se to zázrakem zvrtlo v to, že mi někdo vysvětluje, jak mám zorganizovat svůj život, ale já to ani nepotřebuju a nechci :).

    Byznys to není, ale symbolický mi to taky nepřišlo. Jako nápad je to ale teoreticky pěkný, to jsem řekla už na začátku a jelikož třeba s přítelem nemáme psa, tak by se nám to taky občas hodilo to jídlo někomu podrtrčit, protože jsem zjistila, že neumím vařit pro dva.
    MALKE
    MALKE --- ---
    SPOBY: Nenech hněv cloumat svým majestátem, sprostá slova nic nevyřeší. Kdyby sis spočítala, kolik by to jídlo stálo čistě na surovinách, tak ti dojde, že to žádný byznys není (možná pár drobných, které kuchař propálí v elektrice). Ostatně v tom článku (původním) se i píše, že ony dvě vydělané stovky paní zase vrazí do surovin.

    Je mi jasné, že to počítat nebudeš, stejně jako to, že taky moc nechápu, proč to tady vůbec řešíš. Padesát korun, když použiju tvůj převod, jsou náklady. Někdo je ochotný to za to dát, čemuž se nedivím. Ty to za to ochotná dát nejsi, tvůj boj. Opravdu jsme to potřebovali vědět?
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    MUTHA: Jak marný? Jsme se na tom usnesli a hotovo, ne? Někdo prostě 4e za jídlo dá, někdo ne.

    TAPINA: Můžeš jíst celej měsíc chleba a splníš tím základní potřebu, stejně jako můžeš chodit do hospody a utratíš desetkrát víc. Není nutná podmínka k životu jíst po hospodách nebo dát celou výplatu jen za jídlo. Nicméně ti gratuluju, že neplatíš bydlení, cestovný, oblečení a ani nic jinýho.

    MICKK: Tak jako jo, ale já ne, tak to neutratím za to, z čeho je nakonec exkrement, ne? Nebudu celej měsíc pracovat na ... hovno :D.
    MICKK
    MICKK --- ---
    SPOBY: představ si, že většina pracujících vydělá za měsíc víc jak 2000 korun
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SPOBY: Divný, že? Utratit všechny prachy za jednu z nejzákladnějších potřeb :o)
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    MUTHA: Tak jako jasný, ale to je jako tady, kde někdo nemá problém dát dejme tomu kilo za oběd a někdo jo. Asi jsou v Řecku samý lidi, co radši rozfofrujou celou vejplatu za žrádlo :)).
    SPOBY
    SPOBY --- ---
    MUTHA: Ale já to nepřepočítám přesně, vždyť jsem to přepočítala dejme tomu na pade, což je půlka ze 4e.

    PAN_SPRCHA: No já to nechápu, proč by tam měli chodit nestudenti, když je to jídlo pak pro ně celkem drahý. A nevím, kdo teda chodí každej den na oběd do hospody, dyť si můžeš nosit jídlo s sebou atd? Ale tak to jsem já, přijde mi šílený dávat kilo denně za oběd, to bych do toho vrazila všechno, co za měsíc vydělám, a to se mi nechce. Ale to jsme zas u toho, že každej to má jinak.

    MUTHA: No a mně nepřišlo 4e jako pár drobnejch, myslela jsem, že třeba 1e :). Jen symbolický poplatek, tzn i třeba míň než náklady, protože prostě je lepší, když někdo jídlo sní než když se vyhodí (co by řekly děti v Africe a tak, žejo...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam