• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    GEISHA: Každé dítě je jiné. Některé si v deseti měsících spokojeně hrajou v postýlce a některé se můžou první dva roky života vyřvat z podoby, když se jim někdo nevěnuje. A jiné, to mám já, nepotřebujou, aby se jim někdo věnoval, prostě jdou a vymyslí nějakou nebezpečnou kravinu, které se budou věnovat samy. Ovšem nesnesou omezení pohybu.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Aha. Tak já nedisponuju kuchyní, do které by se dětská ohrádka vešla (asi víš, jaké u nás jsou) a ono taky vařit za setrvalého řevu není dvakrát příjemná činnost. Ale kdyby šlo o jedinou možnou obživu rodiny, pak snad :o)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TAPINA: U nás máma takto ovoce a jiné věci zpracovávala. Ovšem nás strkala do klece zvané dětská ohrádka. V kuchyni.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Ovšem tedy - plánování jídelníčku, nakupování s rozvahou a vaření ze základních surovin by jim pomohlo, to ano. Ale teď dočítám, dětem je 1 a 2 roky, zapomeňte na to, že v téhle rodině je možné jezdit na sběr ovoce k silnicím a zpracovávat ho na uskladnění, pokud děti netrpí spavou nemocí. Taky jsem měla předsevzetí, jak budu z našeho ovoce vařit přesnídávky. No, nevařím. Roztáhnout si doma takovouhle nějakou prostorově náročnou a potencionálně nebezpečnou (opaření, pořezání rozbitým sklem)práci je možné jen když dítě mladší tří let spí, a po nocích to nelze dělat moc často, když se zas v sedm ráno musí vstávat, protože je nesamoobslužné dítě vzhůru. Takže i s tím stáním celý den u plotny to nebude tak žhavé. Navařit kotel něčeho nízkonákladového a jíst to tři dny, to by bylo řešení.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Hlavně ovoce bývá u takových těch silnic, kde projede jedno auto za hodinu. Nebála bych se toho.
    DIVER
    DIVER --- ---
    BRUKEV: tak nejak.

    btw. podle nekolik dnu stare zpravy o zivotnim prostredi v CR je nejhorsi ovzdusi v okoli neratovic (spolana). shodou okolnosti je to tradicni pestitelsky kraj melnicko :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    DIVER: tak z jablek u cesty (letos u nás hojně sbírané jistým etnikem do výkupu) se dělá výborný Bohemia mošt :-)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    GEISHA: To neni vec vozu, ale paliva
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    BRUKEV: pac to jinak cestarum vsechno sezerem!!:)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Mě vždycky zajímalo, proč se nesmí jíst olověný ovoce od cest, když pšeničných lánu okolo cest máme miliony kilometrů:)
    DIVER
    DIVER --- ---
    taky si myslim, ze oloveny ovoce u silnic uz je UL
    1023
    1023 --- ---
    GEISHA: No ono to s tim olovem nebude tak hrozný, Moc aut, který jezděj na Speciál tu už nepotkáš.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    CLUBEER: což teda neznamená, že sbírat ovoce kolem silnic je zdravý:)
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    GEISHA: to platilo driv novejsi auta uz olovo nevypoustej.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GEISHA: ještě by mohli přidat sběr jablek/hrušek u silnice, z toho se dá taky vyrobit milion věcí
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    WITTGENSTEIN: Tomu uvěřím velmi lehce. Nájem, nějaký ten Providentík, cigára...
    Ale to je fuk, jak říkám, neviděl jsem to. Jen na mě holt působí jako jednoduchý pár s dvěma dětma, kteří holt umí žít a plánovat jen ze dne na den. Což je ten problém.
    DIVER
    DIVER --- ---
    DUCK: prave! to me fascinuje. kua, kdybych ja nemusel chodit do prace, tak jsem u plotny kazdej den dvakrat. a kdybych tak mel usetrit z nasponovanyho rozpoctu, tak tam stojim furt.

    ja jsem si u toho vzpomnel na knizku denik otto wolfa. ctyrclenna zidovska rodina se nekolik let skryvala na morave v lese a pak v kulne pred nackama. pantata byl hostinsky, takze umel vyborne varit. cely denik toho kluka sestava hlavne z toho, co jim v ukrytu tata navaril (ona to byla jejich asi jedina radost) - ze slupek, z repy, ze strouhanky. a fakt se mi u toho nekdy sbihaly sliny. na jidlo uvareny nad lihovym kahanem v esusu z toho, co posbirali na poli a v lese...

    Hoch se roky skrýval před nacisty a psal si deník. Umučili ho Rusové - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/...ik-umucili-ho-rusove-1dm-/domaci.aspx?c=A110609_1600123_olomouc-zpravy_sot
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    WITTGENSTEIN: imho cigaretky, nějaké blbé splátky, vydřidušský nájem možná...a dopadne to takhle (a totální tupost to korunuje, soudě dle vaření z konzerv)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRUKEV: Že by z 15k vyšetřili na jídlo jen 1k? Tomu se dá těžko věřit.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    otázka je, jestli ta finační situace neni tak trochu daná tou leností...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam