• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SMAGUEmateřské školy
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    TRISSIE: Naše stávkuje (ty změny mají vzít penize třeba tetám školnicím které pro deti dělají první-poslední a to jak se to má snížit je nedůstojné)

    Oznámit to musí myslím nejpozději 2 nebo 3 dny předem (nevím jestli pracovní nebo kalendářní).
    IDLE
    IDLE --- ---
    TRISSIE: Některé ano (třeba v Letňanech prý). Naše naštěstí ne.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    prosím vás, školky stávkují taky nebo ne?
    IKA
    IKA --- ---
    Tiež sme to tak mali nedávno, syn v škôlke žltý sopel, doma nič. Nechápem.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    My to takhle meli s kaslajicim ditetem. Vecer nic, rano nic, o vikendu nic, u doktorky nic, jen ve skolce tuberak.
    Nejspis ji tam konkretne neco drazdilo, ale co,to se nikdy nezjistilo.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    LBW: Teď mám ve školce první a učitelka to hned zkoušela. Ale driv jsem chodil s učitelkou z mš a obcas dělal i dozor na různých výletech a nedovedes si představit v jakém stavu jsou rodiče schopný dítě do školky dát..
    LBW
    LBW --- ---
    DUCATIMONSTER: Zavolaj v poledne ze skolky "sopli vam syn, pojdte si pro nej" tak jdu. Doma zadnej sopel, vecer zadnej sopel, rano zadnej sopel... 🤷‍♂️
    Ja jsem si tim prosel s nejstarsim kdysi, ale ted mi prijde, ze je to prisnejsi + jsme vysel ze cviku :)
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    LBW: Měl by to určit rodič ohleduplny k ostatním dětem a rodičům. Sám taky nechces , aby tvé dítě někdo nakazil. Ale na nás už teda letos učitelka rýmu taky zkoušela a to jí mladej fakt neměl.
    LBW
    LBW --- ---
    Patrali jste nekdy po tom, kdo a jak urcuje, ci sople jsou "zelene" a musi ze skolky odejit?

    Je nejaky soplometr? Meri personal MS vsem stejne? Ma dite se soplem byt doma?
    Spousta otazek :)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    GIOMIKY: přelidnění ? v ČR ? děláš si srandu ?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GIOMIKY: narozdíl od Edery, já nevidím v tvých příspěvcích žádnou přidanou hodnotu.
    Vrať se za týden, pokud budeš mít nějaké lepší téma.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KATIA: Jsem ve meste, kde vedle zahrady skolky vykacely stramy a postavili betonovou hruzu. Nehlede na zdravi deti. Za plneho provozu. Touha po dovolene na malorce zkorumpovanych uredniku a stavitelu vychovavnych v betonovych kolebkach uz davno prebila nejakou slusnost, respekt a uctu.
    KATIA
    KATIA --- ---
    GIOMIKY: Máme ve městě dvě školky bez vlastní zahrady. Jedna je naproti velkému hřišti a u stezky nabízející kilometry procházek. Druhá je v centru města, vedle veliký park, do 5 minut hřiště, do 10 druhé. Taky jsme město, kde se běžně dostanou všechny tříleté děti.

    Vyhlášky jsou asi fakt potřeba pro některý lidi, kteří potřebují mít vše nalajnované a nedokážou pochopit, že k cíli může vést více cest.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    TRISSIE: Přelidnění je problém, který neumím vyřešit, promiň. Chápu, že snížit kvalitu je nejprimitivnšjší řešení.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GIOMIKY: a chápeš takovou tu drobnost, že při zachování kvality nelze v určitých lokalitách zajistit dostupnost té předškolní péče? že to znamená, že budovy, které stát/obec má k dispozici, za stávající legislativy nelze na školky přestavět, a že zvlášť třeba v centrech měst prostě ani není KDE stavět, protože takové volné pozemky neexistují (a to v ničím vlastnictví, ani těch developerů), a že když se nebude dělat aspoň něco, tak nová místa pro děti nevzniknou, a když nevzniknou nová místa, tak se matky nebudou moct vracet do pracovního procesu, a že na to doplácíme všichni?

    nebo ses prostě rozhodl, že dneska máš Tento Problém (tm), a budeš ho dřenit na celém nyxu nesrozumitelnými od reality odtrženými výkřiky do tmy?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    LADAVAZA: To je jedno, další opatřrní, který kvůli nedostatečn= kvantitě degraduje kvalitu.
    LADAVAZA
    LADAVAZA --- ---
    GIOMIKY: Já ti nerozumím. O tom, že děti mají trávit čas venku, není sporu. Že zrušení zahrad může mít rizika, taky není sporu.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    LADAVAZA: Chápu, 12 hodim stavění lega na koberci je špičková zábava.
    LADAVAZA
    LADAVAZA --- ---
    GIOMIKY: Já nevím, už dnes nemají soukromé školky ty velké zahrady. Já chodila za komunismu do školky, která metrově asi normu na zahradu splňovala, ale stála na kopci a reálně se tam vešlo mini hřiště a chodili jsme ven. Jediné, čeho bych se tomhle kontextu bála je to, že až bude dětí míň, prodají komunální politici budovy školek stavařům a děti strčí do menších prostor.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Misto zatnuti tipce bytovkovo stavebni lobby a postaveni skolky dalsi degradace kvality materskych skolek.

    09:24 Vláda chce řešit nedostatek školek a škol tím, že rozvolňuje drtivou většinu hygienických pravidel. Ruší například minimální nároky na prostor žáků ve třídách, děti se tak budou moci učit v menších třídách než dnes. Školky nebudou muset mít vlastní zahrady.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam