• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKIMSkútr
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    EZOP: 50 ccm 4T uz je imo moc pomaly, bud 2T nebo vetsi
    EZOP
    EZOP --- ---
    Aha, tak všude čtu ze Kentoya nebrat :/
    EZOP
    EZOP --- ---
    Nebo nemáte tu někdo tohle?

    SKÚTR HAMMER II-i 125 4T | KENTOYA.cz
    https://www.kentoya.cz/13536skutr-hammer-ii-i-125-4t/produkt?barva=oranzova
    EZOP
    EZOP --- ---
    Říkám si ze bych zkusil nějaký skútr. Jezdil bych s tím +- 10 km mezi vesnicemi na koupačku, vlak nebo do sámošky. Nechci za to dávat moc peněz, lecos jsem si schopný opravit vyměnit sám. Je mi úplně jedno jak to bude vypadat, rychlost kolem 50 mi stačí ale kolem 70 by byla ideální.
    Byla by tohle moc velká divočina? Aby se to pořád nesypalo.
    https://motorky.bazos.cz/inzerat/154197584/kentoya-zoom-50ccm-4t.php
    Střílím od boku. Případně budu rád za tipy pokud byste o něčem věděli. Peněz mám víc, spis hledám dobrej deal. Dekuji
    KCE
    KCE --- ---
    CAPTAIN_TACUD: jo, taky mam pro tyhle youngtimery slabost;) treba uz tady KCE
    za motorscooterguide dik, neznal sem
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Restoration Abandoned Old Motorcycle Jawa 50 two stroke engine 1977 - PART4
    https://youtu.be/NZddbQk1Djw
    KCE
    KCE --- ---
    KCE: pokracovani story se suzuki lido:
    objevil se (zdarma:) darce dilu a hlavne mnohem hezci karoserie


    takze ted ma lido nejen krasny design, ale predevsim uz vse funguje na 100%, blinkry blikaji, svetla sviti, automaticke mazani davkuje jak ma a ukazatele benzinu i oleje ukazuji. vlastne jediny dil ktery neni "origo" jsou prave budiky, puvodni z r. 89 se mi rozchodit nepodarilo, tak ma od darce novejsi digitalni rok cca 93. bohuzel chybi tlacitka na nastavovani hodin, treba nejaky jednou potkame:)

    jo a taky jeste zbyva precalounit sedadlo, tak az nekdy bude dobova kozenka;)



    a tady stastna uzivatelka po nedelni projizdce :))
    JIMMYJAMES
    JIMMYJAMES --- ---
    SAMOUT: Na webu Kooperativy jsem našel jen jeden servis, a to kdesi v Brně…

    Přijel za mnou jejich smluvní technik, nafotil to a udělal zápis. Na konci se mě zeptal, jak to chci řešit. Odpověděl jsem, že přes servis, Y MOTO Vrbovka. Na to řekl, že tam často jezdí, zná tam přijímacího technika a kdybych řekl rovnou, že to budu dávat tam, tak se na to mohl podívat až tam.

    Já to původně chtěl řešit rozpočtem, což jsem si ale pak rozmyslel.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    HARVIE: Jo, je to možný. Zkusil jsem je dát do auta a tam svítila jen na dálkovou. Ale je to taky nějaká čína žárovka za 50,-.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    THE_MIRACLE: jestlis neprohodil ty draty, tak to maj ty ledky jinak zapojeny... narozdil od zarovek u nich muze hrat roli i polarita.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    HARVIE: Asi máš pradvu. Já tam na zkoušku zkusil dát LEDky a ty se fakt přepínaly tak, že jedna svítila a druhá ne. Nic, už tam jsou zpátky klasické žárovky.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    THE_MIRACLE: hele cinani aby usetrili, tak casto vynechavaj i soucastky ktery tam maj bejt. prijde mi nepravdepodobny ze by tam davali 3 draty, kdyby mely bejt zapojeny dva :-) a podle fotek ty masky na internetu mi neprijde jako dobrej napad aby svitila jen jedna strana, tvl dyt nebudes vubec videt kdyz prijedes do krizovatky kdyz nebude svitit leva i prava.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    HARVIE: Rhon 50. V manuálu je jak demontovat masku a vyměnit žárovku, ale o vodičích tam nic není...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    THE_MIRACLE: co je to vubec za model? na webu najdes manual ne...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    THE_MIRACLE: navrhujes zapojit jedno vlakno u jedny zarovky a druhy vlakno u druhy? to zni jako ze ti tam budou viset nezapojeny draty... asi by je tam nedavali kdyby nemely bejt zapojeny ne?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    HARVIE: To by mě nenapadlo :-). Asi jsme se úplně nepochopili. Já jsem na některých skůtrech viděl, že standardně na potkávačky svítí jen jedno světlo a při přepnutí na dálkové zase svítí jen to druhé. Není to tedy tak jako u auta, kde se využívá to druhé vlákno. Navíc to dálkové světlo je asi jen nastaveno aby bylo míň klopené.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    THE_MIRACLE: tak kdyz zapnes na riditkach dalkovky, tak maj svitit jen dalkovky. jinak maj svitit jen potkavacky :-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Pořídil jsem si čínské dvoutaktní žihadlo a měl bych dotaz na zapojení hlavních světel. Má to dvě H7 žárovky. Obě jsou připojeny třemi vodiči, ale nevím, jak to má správně fungovat. Zda mají svítit obě žárovky jako klopené a obě jako dálkové a nebo je jedno světlo na klopené a druhé na dálkové. Nemáte někdo tušení? Ty kabely jsou tam volně, takže jdou prohazovat. Není tam patice. Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam