• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIVarime pro deti a tehotne, aneb at nam to pekne roste!
    ZRK
    ZRK --- ---
    Jdu zase s blbým dotazem... :)
    Jak vaříte pro roční děti? Max (14m) mi poslední dobou jí tak nějak všelijak. Jak mu maso se zeleninou namixuju, tak už se mu to nezdá. Když mu to dám na větší kousky, sní pouze maso, zeleninu nechá... Lžící sám ještě jíst neumí. Když mu větší kousky na lžíci dám já, plive si je do ruky a zkoumá. Kupovaný mi sní, ale neustále kupovat skleničky se mi nechce. Tak snad část mixovat, část krájet na hooodně malý kousíčky? Nějaké recepty?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Mražení do sáčků se zdařilo a vypadá to slibně, zabere to mnohem míň místa a bude se to rychleji rozmrazovat, protože je to placka.
    NEMYNA
    NEMYNA --- ---
    KRISTY:
    ja jsem poridila vetsi ledovaci mrizky, zeleninu z trhu udelala na pare a rozmixovala, po par dnech vytlacila z ledovacu do krabicek (diky za rady ID Quaaca:) a mela jsem tak ruzne barevne kosticky, ktere se daly kombinovat, vecer predem dat do sklenene nadoby rozmrazit v lednici a pak ohrat ve vodni lazni v te stejne sklenici a na zaver pridat olivovy olej, fungovalo to vpho, delam to dodnes.

    add kase, vubec se neboj mlecnych kasi nebo kasi s Um, pro nas je to ted ted jediny zpusob jak do nej UM dostanu...

    Dokrmovani zdar, je to prdel ;)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    XMARGE: Ty mám jen dva, co byly k odsávačce. A začala jsem je používat na mražení domácích vývarů :o) Ale ony by ty příkrmy šly asi úplně v pohodě mrazit do mrazicích zipových sáčků, vyzkouším to s další várkou.
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    KRISTY, TAPINA: já mrazí v aventích kelímcích VIA http://detske-lahve.heureka.cz/avent-via-zasobniky-poharky-180ml-plus-vicka-1-ks/ - velikost mám 180 ml i 240 (do té větší mrazím celou porci, do menších omáčky. Původně jsem to nakoupila na mražení odstříkaného mléka, teď to mám na dětské jídlo a jsem spokojená. Dá se to štosovat, vyvařovat, ohřívat v tom taky můžete.

    V tvořítkách na led mrazím jen maso, který dělám do zásoby.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KRISTY: No, ve tvořítkách jsem mrazila na úplný začátek příkrmů, když snědl za den dvě lžičky. Teď ve skleničkách od kupovaných výživ, ale nejsem s tím úplně spokojená. Aby to neprasklo, tak se tam musí dát míň, než tam bylo, takže to není celá porce. Nebo teda nějaké větší skleničky. A nebo uvítám další tipy.

    BIO zeleninu nekupuju. Kupuju čerstvou svazkovou mrkev a jinak normální zeleninu. Jenom špenát dávám ze skleniček, ten může mít hodně dusičnanů.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    KRISTY: skladuju to v plastových miskách pro děti z IKEA za pár korun, celou misku balím do potravinový folie. Bio zeleninu nekupuju, takže ti neporadím, střídám normoš vařenou zeleninu z obchodu s kupovanýma příkrmama ve skleničkách, který se jako BIO minimálně tváří.
    KRISTY
    KRISTY --- ---
    TAPINA: +
    LANTHAL: +
    BALAENA: díky holky! tak já dneska koupím kilo bio mrkve, uvařim v normální pražský vodě z kohoutku, rozmixuju a zamrazim:o) jeste ale technickej dotaz - k tomu skladování v mrazkáku. někde jsem četla, že je dobrý to mrazit ve tvořítkách na led - to mi přijde jako blbost, možná tak později na maso, ale jinak to je hrozně malé. v čem to tak nejlíp zamrazit?
    a když už jsme u toho, kde teď v zimě kupujete nějakou kvalitní bio zeleninu (kromě mrkve a brambor - ty mají běžně) - třeba brokolice, květák, dýně, atp? :o)

    a k těm obilným kaším. kojím plně, takže netuším, zda má dítě problémy při trávení UM, to jsem nikdy nedala. ale zas odstříkávat už taky moc nemůžu. tak asi zkusím tu mléčnou a když bude problém, dáme nemléčnou s nějakým hypoalergenním UM. to by se asi poznalo podle průjmu/vyrážky nebo tak nějak co?

    a ještě k tomu mixování brambor - muž takhle jednou dělal bramborovu kaši, nenechal si vymluvit, že tyčovým mixerem se dobrá kaše neudělá, byl z toho dobrej gumovej sliz:o)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    LANTHAL: jj, v Praze má voda ve vodovodním řadu parametry kojenecké vody, pak samozřejmě záleží, co s ní udělají místní rozvody.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    KRISTY: mixuju všechno až na brambory, z těch se často po namixování stává gumová nepoživatelná hmota - kort ze začátku, když děláš třeba jen dvou-zeleninové směsi a jedním z nich jsou brambory.. radím ze začátku dávat spíše řidší kaši (ředit třeba vývarem) a rozhodně co nejhladší
    Taky mrazím a pak rozmrazuju v mikrovlnce. Zavařování ani neumim :)
    Voda dost záleží na tom, kde bydlíš - pokud v Praze, bývá v pohodě s příkrmama už kohoutková.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TAPINA: jen doplním, že u problémů s trávením UM to jedno není, kaši samozřejmě nemléčnou a rozdělávat s vodou, s odstříkaným MM anebo se speciálním UM, které dítě snese.
    syn s alergií na BKM mléčné kaše nesměl, rozdělávala jsem mu nemléčné do Nutrilonu Pepti (nyní Allergy Care)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KRISTY: No já to teda mixuju a stejně z toho není úplně hladká hmota, trošku tam kousky zůstanou. Vařím zásobu na týden, skladuju zamrazené už namixované směsi. Třeba mražené brambory jsou po rozmražení hnusné, ale mražená směs s bramborama není problém.
    Kaše dávám taky tak od toho pátého měsíce. Mléčné, nemléčné, to je jedno, co ti bude vyhovovat. Jestli třeba kojíš a můžeš dobře odstříkávat, tak můžeš dělat nemléčné ze svého mléka. Mně odstříkávání nejde, tak dělám mléčné. Jo a od té doby, co jsem začala s příkrmama, už používám vodu z kohoutku, nejdřív převařenou a později už i rovnou natočenou.
    KRISTY
    KRISTY --- ---
    Ahoj, taky se chystám vyrábět první - zatím zeleninové kašičky pro 5-měsíční mimino a prosím o radu.
    Někde jsem četla, že lepší než mixovat je to jenom rozmačkat, mě to přijde úplně nastejno, je to vážně tak důležité?
    Stačí na vaření obyč. převařená voda, nebo musím kojeneckou?
    Ráda bych si navařila do zásoby, ať se s tím nemusím patlat každý den.
    Jaký je nejlepší způsob uchování těch kaší? Zmrazení nebo zavaření? Nějaké tipy na to? Dá se zamrazit/zavařit veškerá uvařená zelenina (mrkev, brambory, brokolice, dýně, atp), nebo by se něco nemělo? Jak je to potom s ohříváním - může se v mikrovlnce?

    A pak ještě vůbec netuším, jak je to s těmi obilnými kašemi - od kdy se mají dávat? Jsou lepší ty mléčné, nebo nemléčné?
    Předem díky za rady:o)
    DRIZZT
    DRIZZT --- ---
    TAPINA: Opravdu závidím. Já to jako prvomatka nadšeně tvořila a výsledek nebyl ve srovnání s kupovanýma pro naši Řvousenku nijak zajímavý. Tak jsem je snědla já! Nebylo to špatné...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Mám radost, jablečné přesnídávky, jejichž výrobu jsem tady na podzim konzultovala, mají úspěch :o)
    ZRK
    ZRK --- ---
    TRISSIE: Tak tomu nerozumím. Ale bylo to kvalitní víno, dokonce bych řekla, že ho byla škoda ho použít, ale muž se nazval gurmánem a šoupnul tam můj muškát z Itálie, co si do něj chodím máčet jazýček :)
    Každopádně Max opět zaznamenal, že mezi zeleninou je maso a snědl v podstatě jen to...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ZRK: alkohol se určitě vypařil, jde jen o to, co bylo v tom víně - jestli nebylo moc sířené...
    ZRK
    ZRK --- ---
    K obědu je kořenová zelenina pečená na víně a kuře. Solit nebylo třeba. Je to vhodné pro 14měsíčňáka? Alkohol by se asi měl odpařit, ne?
    LISTICKA
    LISTICKA --- ---
    RACHEL: to vypadá zajímavě a poučně :-)
    Osobně si myslím, že dítě líp jí, když se kolem jídla nedělá divadlo, když je u stolu víc dětí (konkurence), když se dětem nedávají mezi jídly sladkosti, když mají dost pohybu a když jí rodina dohromady.
    Francouzi tvrdí, že funguje, když dítě prostě musí od každého jídla sníst aspoň pár soust (oni mají víc chodů). Protože chutě jsou taky dost často otázka zvyku (to zase testoval jeden americký gurmán sám na sobě). A podávat stejnou potravinu třeba na různý způsob.
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    Přednáška
    (st) 30.1.2013 / Trucování dětí při jídle
    Máte doma malé dítě a z vašeho jídelního stolu se stalo bojiště na život a na smrt?
    Naučíme, jak dostat do dítěte leccos zdravé a nezbláznit se při tom

    dozvíte se:

    jak u stolu přemýšlejí děti ve věku 2 - 4 roky a proč trucují
    proč konflikty vznikají právě při jídle?
    jaké celoživotní problémy hrozí ze špatně zvládnutých konfliktů
    jak si u dítěte zachovat respekt a zároveň sebeúctu
    jak zvládat kritické situace
    jak si ve stravování dítěte nastavit správné cíle a jak jich dosáhnout
    a další tipy a rady, které vám pomohou dostat do dítěte leccos zdravé
    a nezbláznit se při tom


    Dále se můžete těšit na:
    autogramiádu
    knihy za zvýhodněnou cenu


    Vstupné:
    Na místě 100,- Kč
    Při rezervaci do 28.1. zaplatíte pouze 50,- Kč
    Rezervace vstupenek ZDE a na tel: 734 792 598

    Společenské centrum
    Za Brumlovkou 4, Praha 4

    O přednášejícím:
    Igor Bukovský
    MUDr.Igor Bukovský, PhD.

    Působí jako lékař Ambulancie klineckej výživy
    na Slovensku.

    Zabývá se využitím výživy na podporu zdraví
    v prevenci i podpůrné léčbě.


    Je autorem mnohých knih:
    "Návod na přežití pro muže"
    "Hubnutí bez blbnutí"
    "Miniencyklopedie přírodní léčby"


    Přednášky Igora Bukovského s diskuzí - SPOLEČENSKÉ CENTRUM
    http://spolecenskecentrum.cz/aktualne/prednasky-igora-bukovskeho/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam