• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    AXTHEB: Hmm na tech repstrapech treba neco bude, tak uvidime :-P
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Dík. Vypadá dobře. // fakt bych se tu Germánštinu měl trošku naučit...
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Tos mi udělal velkou radost! Zbyde na elektroniku.
    AXTHEB: Hele, nějak se mi nedaří vyguglit nic konkrétního o tom "i3". Můžeš, prosím tě, nahodit nějaký info, link, obrázky...? Ta "i2" je "prusa mendel" co je na reprap wiki?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: By ses mel hlavne pochlapit a dorazit v utery na meetup;)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AXTHEB: Hmmm... na tom taky neco je... No ale uz bych se mel pochlapit a taky nejakou zkusit... Jenze na slevani furt neni cas ani prostory... :(
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Ted to vypada, ze kompletni sada dilu by byla tak za tisicovku.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: jinak i3 je po vsech smerech jednodussi na slozeni i udrzbu nez i2. A myslim ze se da spolehlive rict, ze i2 je nejrozsirenejsi 3d tiskarna na svete:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: Ze by to bylo prilis odlisne. Jenze mezitim prisel Mendel90 a printrbot a vsechno je jinak.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AXTHEB: Myslis kvuli tomu, ze by to nebylo tak jednoduche? Ze by se lidi lekli a nedelali by to? Jo - to mas asi pravdu - na tom neco je...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: Ono to neni konecne. Kdyz delas takhle popularni opensource projekt, tak je to z velke casti politika. Kdyby Josef prisel s i3 pred dvema rokama, tak ji lidi zavrhnou.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: To jeste nevim, protoze cena je zavisla na hmotnosti dilu a ty jeste nejsou vsechny hotove ;)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AXTHEB: Ty jo, ze by tu konecne nekdo zacal uvazovat jako strojar? To zni pekne! :)
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Jak se srovnáme? Pro mě by bylo nejednodušší díly zaplatit, protože mi asi ještě nějakou dobu bude chybět elektronika k provozu samotného RepRapu (nemluvě o zkušenostech s tiskem). Na druhou stranu vám třeba víc vyhovuje odvedení práce a dodání hotových dílů...
    Momentálně mi jde o to, kolik si na to mám případně vzít peněz. :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Na ten slet bys mel mit nachystany dily :)
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: OK, počkám. Jaký je časový výhled? O prázdninách pojedu 2x do Prahy. Na všesokolský slet - 1. týden prázdnin a potom asi někdy začátkem srpna o dovolený? Že bych se asi mohl stavit osobně. Vlastně o tom sletu bych se možná na pár hodin urval od rodiny a mohl se stavit na pokec jen tak. Alespoň bych omrknul, jak to vlastně vypadá v reálu...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Pockej jeste chvilku, ted dodelavame novej model reprapu - googluj prusa i3. Hlazenka za par korun je ovsem cesta do pekel, ani lineary ani plasovy pouzdra po ni moc dobre nejzedej. Jinak z ruznych duvodu (vetsi naroky na presnost tisku a na hladky tyce u pouzder) bude i3 cela na linearnich loziskach.
    PECA
    PECA --- ---
    HARVIE, AKA_THE_A: Tak RepRap klouže na plastových pouzdrech, to bych snad ani nemazal. Akorát by se na to nalepil prach a jinej bordel.
    Já si říkal, že by nerez přeci jenom byl lepší, ale zase, při té zátěži...

    Jinak jsem koukal včera v Praktiku a metrové tyče (závitové i hlazenku) mají za pár korun. Spojovák je taky za hubičku. Elektroniku objednám až nakonec. Takže...
    Je tu někdo z BrmLabu, nebo i kdokoliv jiný, s kým se můžu dohadovat na dílech pro RepRap?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    AKA_THE_A: tak v tom pripade 3x skvarene sadlo neposkvrnene divky :-D
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    HARVIE: WD-40 je dobrý leda na čištění, jako mazadlo je to moc krátkodobý :P
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam