• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    bohajeho, co na tom chcete vymejslet, uplne to nejjednoduzsi ulozeni na letmo. misto dvou radialu jdou dat dva axialy, nebo jeden radial a jeden axial, nebo s kosouhlym stykem :D kuzelikova jsou nesmysl, v tehle velikosti budou vsechna krome obyc radialu dost drahe a obtizne sehnatelne a pro tohle i uplne zbytecne, dve radialni loziska budou bohate stacit. doporucuji v provedeni ZZ, tedy s prachovkou aby do nich nelital bordel jen schematicky, priblizne pro pochopeni
    Uploaded with ImageShack.us cervena - hridel zelena - domek lozisek zluta - loziska modra - stahovaci matice, nejlepe samojistna, nebo za ni strcit jeste jednu pro pojisteni proti povolovani.
    PECA
    PECA --- ---
    V řezu asi tak nějak takto (snad je to pochopitelné :-):
    ->[X] [X]<-
      |O| |O|
      [X]X[X]
      | | | |
    -.-.-.-.-.-
      | | | |
      [X]X[X]
      |O| |O|
    ->[X] [X]<-
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Já tuším, ale moc se mi to nelíbí. IMHO, vem 2 kuličková ložiska, vlož mezi ně vhodnou podložku o průměru vnitřního kroužku a vnější kroužky stáhni pomocí vhodně navrženýho domečku. Tím by se měla eliminovat vnitřní vůle ložisek, ale přijde mi to relativně složité. To bych raději nějak pořešil axialání, případně kuželíková ložiska... Leda by JVCNC myslel něco jiného, pak se taky rád poučím.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: uplne si nedokazu predstavit co tady popisujes, muzes to nejak nakreslit, vyfotit, najit na netu nebo nejak jinak znazornit
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    MICA: Jo - to vypada taky dobre... :)
    MICA
    MICA --- ---
    PROFOR: Fajn tip, já přemejšlim že to nakonec asi vezmu tady http://katalog.mav.cz/detail.php?id=53850
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    MICA: Nezkoumal jsem, co ti tu zatim bylo navrhovano, ale nasel jsem napriklad tohle:
    Frézy SK ( tvrdokovové ) | Frézy stopkové | Fréza drážkovací 2břitá SK TiAlN D 4 | www.i-zavitniky.cz
    http://www.i-zavitniky.cz/i-zavitniky/eshop/42-1-Frezy-SK-tvrdokovove/897-2-Frezy-stopkove/5/13783-Freza-drazkovaci-2brita-SK-TiAlN-D-4
    nebo pro tvarove (kopirovaci ucely):
    Frézy SK ( tvrdokovové ) | Fréza kopírovací 2břitá SK TiAlN D 4 | www.i-zavitniky.cz
    http://www.i-zavitniky.cz/i-zavitniky/eshop/42-1-Frezy-SK-tvrdokovove/0/5/13725-Freza-kopirovaci-2brita-SK-TiAlN-D-4
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    kvalita prumerna, cena znacne nadprumerna cca 2x-3x, jak nastroje tak i stroje, trochu usnuly a porad zijou v dobe pred 5-6 lety, to spis datron kteri delaji i specialni nastroje ktere se jinde sehnat snad ani nedaj.

    z beznych velkovyrobcu mam vyborne zkusenosti s alpen maykestag, ktere preprodava ponekud draz treba i ten zmineny hoffman, tam je pomer cena-kvalitaobracene nez u gravographu kterej je vylozene predrazenej, s ceskym obchodnim zastupcem je vyborna spoluprace. a z preprodejcu spis wnt nez hoffman
    B3DA
    B3DA --- ---
    muzu vedet proc gravograph ne? jsou drazsi, to jo, ale vylozene negativni zkusenost s nima nemam. reklamace vadnyho plechu taky bez problemu.. ale treba jsem mel stesti :)
    MICA
    MICA --- ---
    B3DA: http://www.rmp.cz/ vypadaj fér, zkusím poptat ceny
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    gravograph nebrat
    B3DA
    B3DA --- ---
    rytecke materialy cz, maj sidlo v orechu 7 slivence, nebo tak gravograph benatky nad jizerou maj ctyrky frezy.
    MICA
    MICA --- ---
    PROFOR: Mno v podstatě sháním větší variantu tohodle http://cncshop.cz/dvoubrita-freza-typ-826 průměr břitu potřebuju mít stejný jako průměr stopky a to maximálně 5mm, ideálně kdyby bylo něco ve 4mm
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    MICA: Frezy kupuju u pana Cejky na kovonastroje.cz nebo u firmy www.hoffmann-group.com (maji ceske zastoupeni). Predpokladam, ze u druhe vety ti jde o dvoubritou frezu - nepises vsak, zda ma mit brit pres stred nebo ne, jaky ocekavas prumer (predpokladam, ze delku myslis celkovou). Jinak nepises ani material (HSS x TK).
    MICA
    MICA --- ---
    Nemáte tip na nějakej eshop s frézama? Na cncšrotu maj jenom s 3,175mm stopkou. Potřeboval bych nějakej dvoubřit to se dělá v délkách aspoň 40mm (na délce břitu mi příliš nesejde)
    MICA
    MICA --- ---
    AKA_THE_A: Ci jo většinu jsem musel opravit před focením
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    PECA: staci i radialni, v ulozeni dve proti sobe v domecku stazena a vymezena matici, tak aby se otacely ale nebyla v ulozeni vule a domecek s lozisky na druhe strane sroubu nez je spojka k motoru, axialni by jsi taky musel pouzit dve aby jsi je mohl stahnout proti sobe
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MICA: nafoť, ať se pobaví/zhrozí i ostatní ;-)
    MICA
    MICA --- ---
    AKA_THE_A: Dřevácká kvalita, mohu nafotit. Díry jsou vedle klidně i o 1mm (což je ostuda o tolik netrefit střed na 20mm širokém dílu). Kupoval jsem od něj Kompas H-300 ale předpokládám že i větší stroje budou stejně "kvalitní"
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MICA: pročpak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam