• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    Diskuze týkající se problematiky při stavbě domácího CNC a i jiných obráběcích strojů, nejsem žádnej profík, ale můžeme se zde společně podělit o těch pár poznatků co jsme nasbírali. Samozřejmostí bude prezentace našich výrobků a výsledných produktů.
    rozbalit záhlaví
    CHIX
    CHIX --- ---
    KAZATELL: mno tak sezen kostu vhodneho plastu a ja ti to vyfrezuju
    NYIBELUNGER
    NYIBELUNGER --- ---
    KAZATELL: Proč není 3d tisk vhodný? Jen tak ze zvědavosti.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    CHIX: Jj chápeš to spravne... Původně sem myslel ze si to necham vytisknout na 3D tiskárně ale v auditku mi rekli ze 3D tisk na to neni vhodny tak řeším jiné možnosti
    Ale co sem se sháněl tak udelat formu a pak to vylít jsem zavrhl protože jen udělat formu teda předlohu už by asi bylo moc složité
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    PULP121: Co kavalir.cz?
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    PULP121: http://www.lao.cz jsi zkousel? btw musi to bejt laser? co voda? awac nebo zukov? pokud tam nemas mensi radiusy jak 1mm a nevadi ti opiskovana hrana..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PULP121: V práci čas od času něco na laser vozíme, ale stará se o to kolega, tak pozjišťuju ;-)
    CHIX
    CHIX --- ---
    KAZATELL: chapu ze chces vyrobit "tu vec co je chycena na stativu"

    bud vyrobis to co to ma byt a zalejes to - mas formu na finalni vyrobek - a zase lejes :o
    nebo
    vyrobis z kostky obrabenim primo finalni vyrobek.

    nevim jak to ma byt pruzne atd
    umim pomoct s obrabenim po domluve muzu i odlit
    PULP121: jaky mater. chces rezat?
    vim o vode...myslim zukov sro
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    PULP121: google? :) urcite jich bude spousta...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    CHIX: No patrně nějakým sílí koněm, plastem nebo tak... Nakonec i v tomhle se radám nebráním
    CHIX
    CHIX --- ---
    tak zalezi z ceho budes oblejvat a cim to budes obrabet.... separovat atd
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Ahoj potřebuju poradit. Jaký materiál by ste použili na vytvoření modelu (pro vytvoření formy) něčeho takového:

    Potřebuju aby se do toho materiálu snadno řezalo, dal se brousit a pilovat a nejlíp aby se dali snadno vracet chyby.

    EOS
    EOS --- ---
    PULP121: Před nějakým časem nabízel tenhle člověk: http://jepik.rajce.idnes.cz/ zakázkové vakuování lexanovejch kastlí: http://www.rc4x4.cz/topic12299.html
    Jinej kontakt nemám.
    EOS
    EOS --- ---
    THERIDANE: Myslím, že Luboš na Stodůlkách asi jen bydlí. Dílnu má v budově autoservisu na Příborský v Letňanech.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QNEDLEEQ AKA_THE_A: Tak já jsem dělal profily listů vrtule ještě podle tabulek, ale to už je dlouho, proto mně zajímalo, jak snadno je to dostupný teď.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TEAPACK: když zapátráš po netu, zjistíš že jsou volně k dispozici profily (každej má nějaký vlastnosti který předurčujou jeho použití) který připravili skutečný profíci ;-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QNEDLEEQ: zatím nic, ale až to bude hotový, tak nějakej motor a FPV soupravu ;-)
    Jinak, tvar křídla odhaduješ nebo máš nějaký modelářský "vzorníky" ?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PECA VODRHA: Právě, normální kotoučovou pilou neodebereš tolik materiálu při bočním posunu, ty maj zub dlouhý max. 1cm, tady odebíral mnohem hlouběji. Proto bych to rád viděl zastavený, aby se dalo odhadnout, jak hluboko to ještě zvládne odebírat.
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    PECA: taky bych to tak na prvni pohled i poslech tipoval, mozna nejakej specialni zub na zaber z boku...
    PECA
    PECA --- ---
    TEAPACK: Vypadá to na kotoučovou pilu :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VODRHA: =) Tak tohle bude asi další mašinka po panteroutru.... (pořadové číslo 47 O:) ) jen by mě zajímalo, co tam má za nástroj...
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    TEAPACK: jasne, ale to stelovani nez to rozjede.. ale pantorouter super, pekny provedeni..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam