• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    QNEDLEEQ: jo, touhle uz zacina vypadat pekne :)
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    AKA_THE_A: proto je dobra voda, ze to nezakali.. kdyz ti nevadi opiskovana hrana
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ...tak jsem to nakonec nechal v melnice vypalit laserem... zitra by to melo byt.
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    AKA_THE_A: jasne, po rezu laserem zustane okraj zakaleny.. nevim na co konkretne budou diry slouzit.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    FIRGO: nepodělá laser zakalení okolo řezu?
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    TLOUDEV: osobne pro firmu nakupuju u grumant.cz, vrtak bych pak volil napriklad nejaky kratky 3xD of YG tools, dle rady tech. zastupce. nechci tady ale delat reklamu, takovychto firem co prekupujou nastroje je hafo + dneska si obycejne vrtaky/frezy vyrabi kde jaka garazovka na CNC bruskach
    tvrdokovovy (slinuty karbid) vrtak D10 zas neni uplne levnota, cca 600-1500 dle vyrobce a typu, v akci se da sehnat za min
    jestli jsi na tom ale uz tvrdokov vystipal, na vrtani bych se vysral
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    FIRGO: muzes mi pls doporucit nejakou cenove ne uplne mimozni znacku/radu/?? jsem v oboru zatim pomerne amater... diky.
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    TLOUDEV: s tim by si mel tvrdokovovy vrtak poradit. HSS ani nezkousej, ale urcite uz jsi nejaky upek :))
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ...potrebuju vrtnout vseho vsudy 3 diry prumeru 10mm, nejaky tvrdovrtaky uz jsem na tom asi dokurvil :-( a popravde nekam se hnat za drahy prachy na laser... to snad radeji vymenim material :-( Ted jsem se dovedel, at zkusim vidiak a chladit olejem... blby je, ze chladit uz to dost dobre nemuzu (alespon jednu z der), neb se mi jednu diru povedlo prorvat 3mm predvrtanim, a tedy mi chladici olej jaksi vytece dirou dopryc :-(
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    FIRGO: HOODNE tvrdej. (cca 44–48 HRc)
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    TLOUDEV: pro tuhle aplikaci bude lepsi laser/voda. mozna by to ustal tvrdokovovy vrtak, zalezi na tvrdosti onoho kotouce.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    hi, mohu se zeptat, cim/jak vrtate diry do kalene oceli? (konkretne kotouc na cirkuli)
    PULP121
    PULP121 --- ---
    Tak nakonec jsem vybral tuhle malou firmu v Hostivaři, budu referovat o výsledku :-)

    Laser-knife | Kontakty
    http://www.laser-knife.wbs.cz/Kontakty.html
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    NYIBELUNGER: to by stálo mnohem víc než to vypižlat z velkýho plastovýho bloku a pak vyrábět silokonovou formu na odlévání ;-)
    NYIBELUNGER
    NYIBELUNGER --- ---
    AKA_THE_A: Jasně, mě šlo spíš o to, jestli je problém tisknout větší věci u profi rapidprototyping firem (např. SLA technologií). A nešlo by problém tisku tenkých dílů vyřešit vytištěním inverzní verze, do které by se odlil prototyp z nějakého standardního polymeru a z něj pak již klasicky silikonové formy?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    NYIBELUNGER: 3D tisk (amatérskejma tiskárnama) si přestav jako lepený špagety, rozhodně ne jako tlakovej výlisek, neni to moc pevný...u tak velkýho a tenkýho výrobku by to celkem snadno prasklo/delaminovalo, navíc by měl potíže s kroucenim ;-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PULP121: Jo, tam to dáváme taky ;-)
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    PULP121: konkretne nechapu "citliva tkanina"to budes mit jako na tom hliniku nalepeny?
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    PULP121: ted uplne nevim jak to myslis s tou tkaninou... pokud chces super duper rez, tak se to da udelat ze se dospod a navrch da hobra a rezali jsme takhle i tenky plasty, plexiskla nebo lesteny kovovy povrchy... pokud ten hlinik je potazenej folii, tak ta vetsinou staci...
    CHIX
    CHIX --- ---
    KAZATELL: mno tak sezen kostu vhodneho plastu a ja ti to vyfrezuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam