• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PULP121: Jo, tam to dáváme taky ;-)
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    PULP121: konkretne nechapu "citliva tkanina"to budes mit jako na tom hliniku nalepeny?
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    PULP121: ted uplne nevim jak to myslis s tou tkaninou... pokud chces super duper rez, tak se to da udelat ze se dospod a navrch da hobra a rezali jsme takhle i tenky plasty, plexiskla nebo lesteny kovovy povrchy... pokud ten hlinik je potazenej folii, tak ta vetsinou staci...
    CHIX
    CHIX --- ---
    KAZATELL: mno tak sezen kostu vhodneho plastu a ja ti to vyfrezuju
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    NYIBELUNGER: Prý u takových rozměrů by to bylo křehké.
    NYIBELUNGER
    NYIBELUNGER --- ---
    KAZATELL: Proč není 3d tisk vhodný? Jen tak ze zvědavosti.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    CHIX: Jj chápeš to spravne... Původně sem myslel ze si to necham vytisknout na 3D tiskárně ale v auditku mi rekli ze 3D tisk na to neni vhodny tak řeším jiné možnosti
    Ale co sem se sháněl tak udelat formu a pak to vylít jsem zavrhl protože jen udělat formu teda předlohu už by asi bylo moc složité
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    PULP121: Co kavalir.cz?
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    PULP121: http://www.lao.cz jsi zkousel? btw musi to bejt laser? co voda? awac nebo zukov? pokud tam nemas mensi radiusy jak 1mm a nevadi ti opiskovana hrana..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PULP121: V práci čas od času něco na laser vozíme, ale stará se o to kolega, tak pozjišťuju ;-)
    CHIX
    CHIX --- ---
    KAZATELL: chapu ze chces vyrobit "tu vec co je chycena na stativu"

    bud vyrobis to co to ma byt a zalejes to - mas formu na finalni vyrobek - a zase lejes :o
    nebo
    vyrobis z kostky obrabenim primo finalni vyrobek.

    nevim jak to ma byt pruzne atd
    umim pomoct s obrabenim po domluve muzu i odlit
    PULP121: jaky mater. chces rezat?
    vim o vode...myslim zukov sro
    VODRHA
    VODRHA --- ---
    PULP121: google? :) urcite jich bude spousta...
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    CHIX: No patrně nějakým sílí koněm, plastem nebo tak... Nakonec i v tomhle se radám nebráním
    CHIX
    CHIX --- ---
    tak zalezi z ceho budes oblejvat a cim to budes obrabet.... separovat atd
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Ahoj potřebuju poradit. Jaký materiál by ste použili na vytvoření modelu (pro vytvoření formy) něčeho takového:

    Potřebuju aby se do toho materiálu snadno řezalo, dal se brousit a pilovat a nejlíp aby se dali snadno vracet chyby.

    EOS
    EOS --- ---
    PULP121: Před nějakým časem nabízel tenhle člověk: http://jepik.rajce.idnes.cz/ zakázkové vakuování lexanovejch kastlí: http://www.rc4x4.cz/topic12299.html
    Jinej kontakt nemám.
    EOS
    EOS --- ---
    THERIDANE: Myslím, že Luboš na Stodůlkách asi jen bydlí. Dílnu má v budově autoservisu na Příborský v Letňanech.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QNEDLEEQ AKA_THE_A: Tak já jsem dělal profily listů vrtule ještě podle tabulek, ale to už je dlouho, proto mně zajímalo, jak snadno je to dostupný teď.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TEAPACK: když zapátráš po netu, zjistíš že jsou volně k dispozici profily (každej má nějaký vlastnosti který předurčujou jeho použití) který připravili skutečný profíci ;-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QNEDLEEQ: zatím nic, ale až to bude hotový, tak nějakej motor a FPV soupravu ;-)
    Jinak, tvar křídla odhaduješ nebo máš nějaký modelářský "vzorníky" ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam