• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    I když to sem asi úplně nepatří, jak se frézuje takový chladič? Kolik je přijatelný úběr na jeden průjezd mezi křídly chladiče? Jakože kolikrát musí tu dráhu projet, než profrézuje těch 10 mm?
    DZINDRA
    DZINDRA --- ---
    Chladic co jsem tu pred tydnem shanel uz mam hotovy (timto dekuji, Theridane) a dneska jsem se dostal k montazi 2W laseroveho modulu a poradne zkousce - prijemne me prekvapilo, jak je to presne (na moje potreby).





    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    LOOCAS: neni to náhodou tak trochu (budoucí) hlaveň zbraně? :D
    Jestli jo, tak bych závit nechal na puškaři, zbytek by ještě prošel jako polotovar ale trubka se závitem co pasuje už je pokoušení osudu...
    LOOCAS
    LOOCAS --- ---
    Přátelé strojaři, je tu někdo, kdo by byl schopen na jednoduchym soustruhu vyrobit matrici (velice jednoduchou) na míru?

    Jedná se o kulatinu o průměru 3/4" se závitem 7/8"x14 (USA, bohužel) s .30cal (resp. .311") dírou uprostřed a kratší dírou ve tvaru válce ve spodní části matrice?

    + jeden menší díl, kterej se zasunuje místo shell holderu do lisu, rozměry bych dodal na papíře.

    Předem díky za ozvání se do pošty!

    P.s. doufám, že to nepostuju tady úplně mimo mísu. Pokud ano, tak mě směle ignorujte a tímto se předem omlouvám. :)
    BATT
    BATT --- ---
    200 plus postovny ti to freznu taky
    DZINDRA
    DZINDRA --- ---
    THERIDANE: diky, presne takhle to ma vypadat.
    DZINDRA
    DZINDRA --- ---
    AKA_THE_A: Co jsem koukal, tak nikdo nema nic podobneho s 12mm dirou, prave proto to zkousim tady...

    THERIDANE: Predstavuju si neco kolem 300, ale nejak nemam predstavu co tyhle veci stoji
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DZINDRA: proč proboha chceš frézovat chladič, to nemá žádnej prodejce taženej profil kterej by ti vyhovoval?
    DZINDRA
    DZINDRA --- ---
    Nasel by se nekdov Praze ci okoli, kdo by za rozumnou cenu mohl vyfrezovat z hliniku chladic z prilozeneho vykresu? Doufam, ze to neni nic sloziteho - rozmery 40x40x30 mm, par zarezu a dira na laserovy modul (v prumeru idealne 12.3+-0.2)

    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    THERIDANE: cim to frezujes? Ja delam tistaky klasickou fotcestou, ale rikam si ze si postavim nejaky CNC aspon na vrtani der.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    THERIDANE: Diky moc, presne takhle jsem si to predstavoval :)
    Kdy a kde bych si to mohl vyzvednout?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Diky moc, to je naprosto skvele :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    THERIDANE: naprosto bohate. Z cehokoli, okolo ceho pujdou ohybat ty (telefonni/eth/udp) dratky a muze se to valet na stole bez rizika zniceni. Klidne i tlustsi plexisklo nebo cokoli jineho.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Chtel jsem se zeptat, jestli by mi nekdo v Praze a blizkem okoli byl ochoten v dohledne dobe rekneme za stovku vyrobit zubaty kus plechu na ohybani dratku s krokem 2.54mm (pro breadboardy, integrace a spol), neco jako je tento pripravek, ale jednodussi, jednovrstve a tenci.

    Potrebuju si ohybat medene dratky o prumeru 0.5mm (cili zadna velka sila), tak abych ziskal tvary typu:
    |_______| - kde ta dlouha cast je nasobkem 2.54mm (0.1 palce)

    Zakladem by byl plech tak od 1mm vys, roztec jednotlivych zubu v nasobcich 2.54mm, (2.54, 5.08, 7.62, ...), s toleranci 0 az -0.5mm (od presneho cisla - aby se mi nekumulovala chyba), pocet zubu 20 na kazde strane, cili vysledna sirka 50.8 mm

    Byl by se toho nekdo ochotny (idealne s nejakym zarizenim pro posun, automatickou frezkou, CNC masinou, laserem ci jinym usnadnenim) za takovouhle cenu ujmout? Nebo budu muset vzit pilnik a rucne pizlat za dlouhych zimnich veceru?

    tady jsem to nakreslil, ale jediny CAD co momentalne mam a umim ovladat je Eagle, takze si nejsem jist, zda ten obrazek pujde primo pouzit. Ale je to proste zubaty trojuhelnik se schody vysokymi 0.05" a dlouhymi 0.1" (bude-li tech schodu vic, tak se vubec nebudu zlobit, prave naopak)

    /files/000/013/1371762_e744a11a1b6320fda448/original.png"/files/000/013/1371761_6f3e907193747a9c109d/original.bin">https://i.nyx.cz/files/00/00/13/71/1371761_f3e907193747a9c109d0.dxf?name=ohybacka.dxf
    VASEK
    VASEK --- ---
    Ahoj, do firmy Eel Pie s.r.o. zabývající se výrobou dřevěných motorových člunů, dřevěných van a všemožné převážně truhlářské výroby hledáme:
    -= PRACOVNÍK S 3D CAD / CAM =-
    Jedná se zejména o přípravu 3D modelů pro 3 a 5ti osé CNC obráběcí frézy a jejich následnou obsluhu. Znalost 3D CAD podmínkou, Siemens NX, CAM výhodou.
    Sídlíme v Libčicích nad Vltavou, hned u zastávky vlaku - 20 min z Masarykova nádraží v Praze (Holešovice, Podbaba). Příjemné prostředí na břehu Vltavy.
    Kdyby měl kdokoli zájem tak se prosím ozvěte. Díky



    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    Máte někdo zkušenosti s lineárama z ebaye?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    PERUAN
    PERUAN --- ---
    FIRGO: mělo to být z Vítkovické střední a s možností se dostat k praxi i práci ve Vítkách.
    Ale děda má starý hrotový soustruh a to mě baví jak čert, takže obojí...Díky
    SALAM23:HOJ "kompletni hlinikovej "cnc kit z ciny vcetne softu? musim se podívat co tím myslíš to zní hustě :) Díky za odpověď
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TLOUDEV: vyrobit ani náhodou...sestavit ze štotu už ano :P
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    THERIDANE: nakladna... pokud uvazime ze se laser da vyrobit podomacku, pak IMHO ona nakladnost znacne klesa. navic v kombinaci s DIY ramy pro frezovani atd... IMHO to zacina byt pomerne zajimave.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam