• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    Diskuze týkající se problematiky při stavbě domácího CNC a i jiných obráběcích strojů, nejsem žádnej profík, ale můžeme se zde společně podělit o těch pár poznatků co jsme nasbírali. Samozřejmostí bude prezentace našich výrobků a výsledných produktů.
    rozbalit záhlaví
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    THERIDANE: frézka z Felicie? Obrázky by nebyly? :D
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    AKA_THE_A: Však říkám, když nejsi armchair engineer s macbookem ale máš v dílně třeba svářečku, tak není problém vyrobit za pár dní funkčně ekvivalentní krabici z ocelových jeklů a jinýho šrotu. Jako naše první CNC frézka, to taky byla původně Felicie.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JVCNC: přijde mi že je to plný nešťastnejch rozhodnutí ohledně dodavatele (Misumi-předražený) a použitejch materiálů - polykarbonát dohromady za €350, €763 jenom v taženym profilu (téměř 20kkč!)...
    Teď je mi jasný proč to skončí na 200kkč :P

    Zároveň tyhle věci jsou čim dál levnější, zvlášť když vemeš v potaz že CO2 trubka má předpokládanou životnost 8k hodin, stojí €1k a musíš se patlat s 20kV...
    Začínám bejt čim dál víc naštvanej že musim splatit a vybavit byt, místo toho, abych mohl z ebay šrotu postavit buď vláknovej nebo alespoň do vlákna svedenej diodovej laser :D
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    THERIDANE: 2 kila za lehoučkej 2,5D stůl a levnej čínskej CO2 laser? Dafuq? Co je tam tak drahý? :D
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    THERIDANE: takovyhle blbosti ted frezuju mimo letadel - na to bych prave chtel ten laser,takhle musim vzdy jeste v ruce zacistovat a sere me ten hluk pri frezovani ,navic tyhle kraviny vypadaji lip kdyz maji ten rez trochu ocernaly
    Uz me i napadlo ze bych koupil nejaky co2 40w od conga ,takovy ty krabice 20x30apod ale to se mi kuli rozmerum moc nechce,chtel bych to pouzivat i na letadla kdyz uz to bude v dilne,takze rozmer 1m+ aby se veslo prkynko balsy by bylo uplne ideal a to asi neni jina moznost nez si postavit dalsi masinku - router by se dal seskladat/vyrobit v radu tisicovek tam problem neni,ale ten zbytek - to uz jsou jiny rany



    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SALAM23: Když jsem si na to nechal zajít chuť naposled (asi 2 roky zpět), tak mi celej BOM vyšel na asi 200 tisíc. Ale asi půlka toho byla v mechanice (alu profily a podobně) - pokud máš jinej zdroj, tak už je to hlavně optika.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    THERIDANE: kouknu na to - vypada to zajimave
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SALAM23: Yup, dobře naladěnej CO2 laser (posuv vs. výkon) udělá řez jen lehce do hněda. Projekt lasersaur znáš?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    THERIDANE: tak asi budu setrit na CO2 - ted jsem koukal na nejaky video kde typek reze 3mm bedynkovou preklizku 10W laserem a je to fakt cunarna,rez je vazne jako uhli,je to videt i na tom videu, material zahulenej az hruza,no cekal jsem to lepsi teda
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SALAM23: Jak píše PECA, jde to, ale nebude tam řez 0.3 mm jako u 100W CO2 laseru se spoustou vzduchu.

    Ten laser z odkazu vypadá podobně jako 405nm modul, co mám - je u něj nutno ihned předělat chlazení, protože ten větráček tam fouká do slepé díry :-)
    PECA
    PECA --- ---
    Přidávám se k dotazu SALAM23. Přemýšlím o něčem podobným jako doplňku 3D tiskárny. Překližka 4 mm j pro mě už luxus, 2 mm (max 3 mm) by mi stačili, klidně na více průchodů.
    Co jsem již dříve četl, tak by to takovýto laser dal. Problém je jednorázový průchod, kdy jsou u takto malých výkonů velké opaly a řez je ve tvaru písmene "V" a ještě samé "uhlí".
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Koukam po nejakym laseru - na co2 nemam cash tak zvazuju neco takovyho https://www.aliexpress.com/...007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0
    Myslite ze to bude pouzitelny na rezani preklizky max 4mm "v rozumny rychlosti a jednim passem" pripadne na popisovani plechovych konstrukcnich krabicek?Nechce se mi uplne vyhodit bura abych pak byl nasranej,po netech toho nejak nemuzu moc najit ohledne 10w nebo 15w laseru
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AXTHEB: $1,072,544 pledged of $90,000 goal
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PECA: no ve vysledku je mi to sympatictejsi nez maslow cnc. uzitecny to bude asi tak podobne...
    PECA
    PECA --- ---
    No, já na to čuměl jak puk. Docela bych to chtěl vidět "naživo" :D
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    PECA: typiiico ;-) no tak pokud by ten jejich golias vazil pul tuny, verim, ze to nejakou pruraznost a stabilitu mit bude. ale takovahle plastomrdka se na frezovani prvniho suku nejspis roztoci jak kaca... ale dovedu si to predstavit pro nejaky preklizkomily, kteri to maji jako hobby.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PECA: evidentně může, ale životnost nástroje bude skoro nulová, opakovatelnost mizivá, doba frézování nekonečná a i řez bude potřebovat ještě spoustu ruční práce, aby to nějak vypadalo... :-/ ale dneska se dá vyrobit a prodat skoro cokoli :-/
    PECA
    PECA --- ---
    Teď na mě vyskočilo na fejsu tohleto: https://supreme-q.myshopify.com/products/autonomous-robotic-machine

    To přeci nemůže fungovat, ne? Leda snad nějaký extra měkký materiál...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam