• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    HORST_FUCHS:
    Photogrammetry - 3D scan with just your phone/camera
    https://www.youtube.com/watch?v=ye-C-OOFsX8
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    JVCNC: tak jsem to HMI zatim ne teda uplne kompletne rozchodil - ale zda se ze to bude krasne fungovat jak s Machem tak i s GRBL - trosku jeste valcim s mapovanim custom buttonu,ale i to se povede - dalsi vetes co mi udelala obri radost

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HORST_FUCHS: Ať si sežene Kinect for Xbox One... ten umí udělat sken obličeje celkem přesně ;) z toho mu vypadne .stl a z toho ať si to prožene CAMem pro tu jeho mrchu ;)
    CHIX
    CHIX --- ---
    at projede net 3d modelu je tam hafo
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    JVCNC: melo by to byt z nejaky velky 4 osy masiny - o vikendu to privezu domu,tak to pak poradne okouknu - jen vim ze to jde zapnout a nabehnou vidle vic nic
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SALAM23: z ceho to je? ten panel vypada jak HMI z nejake jednoucelovky, zkousel jsi to uz zapnout?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    JVCNC: ke me se ted uplnou nahodou dostal zase tenhle kousek historie - zadara ,neber to :D a jeste s 3kw vretenem - obcas se vyplati byt vyhlaseny vetesnik -



    JVCNC
    JVCNC --- ---
    CHIX: je to nejnovejsi verze tohodle https://www.aliexpress.com/...tepper-motor-and-servo-motor-NC-engraving-machine-CNC/32538034211.html tak nova ze nikde na internetu o ni jeste neni ani zminka
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    JVCNC: zvětší ale furt to mám rozmazaný.
    CHIX
    CHIX --- ---
    a znacka?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    MILAZAJICEK: kdyz na nej kliknes tak se zvetsi
    jinak je to levnej cinskej 4 osy RS
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    JVCNC: z toho obrázku není moc znát co to je.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    mam na hrani novou hracku, zatim jsem to moc nezkoumal tak az se v tom trochu povrtam a bude zajem tak o tom neco muzu napsat
    IMG-20181119-162304
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    jo jeste me napadlo, jestli nejaky jiny sender to resit umi, tak neni nic jednodussiho nez si odposlechnout serport co tam vlastne posila a pak to jen zreplikovat.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HARVIE: G53 je odpoved na "Jenze co kdyz chci napsat g-kod, kterymu bude jedno v jakym WCS zrovna jsem?" pochopil jsem to tak ze chces hybat strojem bez ohledu na WCS

    jinak asi jedine pres G10, vic ti k tomu asi nereknu. V praxi se to pouziva jen kdyz mas WCS malo, kdyz mas vic upinacu tak si je v prubehu prace posunes, jinak k tomu neni duvod (coz se dneska resi tim, ze RS ma víc nez jen tech 6 zakladnich WCS). WCS se obvykle nastavuji v tabulce nebo automaticky obrobkovou sondou a tohle neresis. Kdyz upinas do pripravku vice kusu, tak to taky neresis, polohu jednotlivych kusu jsou presne dany pripravkem, takze ti staci jen 1 souradny system a drahy vygenerujes uz v polohach pripravku. Pripadne si na zacatku programu definujes promene ve kterych je ten posun a samotne drahy jsou pak relativne.

    jelikoz pises o senderu tak predpokladam ze to resis u GRBL, tam pak pozor na to ze G92 se neuklada do epromy a po vypnuti a zapnuti o nej prijdes. Pripadne jednodussi verze G92 je G52 ale to ted nevim jestli GRBL podporuje.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    JVCNC: G53 nic nenuluje, je to pohyb v absolutnich pozicich stroje.

    Chci naprogramovat g-code sender a mit v nem tlacitko, kterym si vynuluju frezu na materialu. Bez toho abych resil ve kterym WCS se zrovna nachazim (jestli G54,G55 nebo G59)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HARVIE: G53, jen pozor na to ze neni modalni. Mozna spis popis co chces vlastne delat
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Jak v g-kodu vynuluju/nastavim aktivni WCS?

    podle http://wiki.linuxcnc.org/cgi-bin/wiki.pl?CoordinateSystems#G5x_work_coordinate_systems je to takhle:

    kdyz sem v G54, tak nuluju G10 L2 P1 X0 Y0 Z0
    kdyz sem v G55, tak nuluju G10 L2 P2 X0 Y0 Z0
    atd...

    Jenze co kdyz chci napsat g-kod, kterymu bude jedno v jakym WCS zrovna jsem?

    Vim ze existuje G92, ale to mi prijde, ze zpusobuje vic problemu nez uzitku... Stroj pak nejak ignoruje G54-G59 WCS.
    PECA
    PECA --- ---
    IRUX25: Prahu mám poněkud z ruky, tak návštěvu vynechám. Počítám s překližkou 1 - 2 mm. To by asi mohlo fungovat. Než se k tomu dostanu, budou ceny i lasery někde jinde :) Děkuji za informaci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam