• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SALAM23: říká se tomu incoterms DDP (delivered, duty paid), většina co importuju z venku se tak dá domluvit a jak říkáš, ceny jsou lepší než kdybys to platil sám (prodejce může deklarovat cenu trochu kreativně :)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    PECA: Klasika Aliexpress - muzu odpoledne poslat link na store,ale je treba si pripocitat dph a clo - pripadne se s congem domluvit na doprave jinym zpusobem nez ma,kde uz budou zapocitany tax fee,ja si priplatil abych nemusel na celnici a celni poplatky uz nejak vyridil cinan,me to prislo z Polska ,tak uz po me pak nikdo nic nechtel a dorazilo to az ke dverim dilny,doprava asi 220$ coz je min nez dph co bych platil celnikovi

    IRUX25: Diky kouknu na to...
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    SALAM23: Ja pouzivam jako soft Lightburn. Jsem s tim vic nez spokojenej.
    PECA
    PECA --- ---
    SALAM23: Prosím tě, odkud jsi to bral? (link, jestli můžeš)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    TLOUDEV: Tak
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SALAM23: opaleni se podarilo eliminovat - vetsi rychlost a mensi vykon?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    tak balsu to reze suprove,opaleni se mi povedlo eliminovat na minimum,spokojenost - balsa 3mm rezano na 3% vykonu - rychlost 220mm/s a asi to pujde o hodne rychleji
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    BTW ad kalibrace laseru - hezke instruktazni video:
    Laser Cutter Mirror Alignment
    https://www.youtube.com/watch?v=e1c3keOKL6Y
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    LaserDrw - takhle vypada ten sw pro Cady
    https://m.youtube.com/watch?v=UDMvCDyZFJg
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    TLOUDEV: ma to nejaky usb driver pro win od xp po soucasnost , jede mi to na Xp i na 10 "ovladac bude nejspis neco jako Ch340 pro arduino" SW je spatny,to je tak pro deti na hrani,jen muzes naladovat obrazek a mas na vyber rezani a gravirovani,tot vse,max nejaky drobny upravy velikosti nebo pridani textu,ale pak jsou ty pluginy pro Cady a Corel a tam uz se asi da pracovat,vesmes vse co nakreslis v cadu muzes hned poslat do laseru jako na tiskarnu - v pluginu mas jednoduchy ovladaci panel + nastaveni masiny,rychlosti,vykon,velikost atd - snadny prehledny,zadny zbytecny vymysly
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    SALAM23: hele k tomu softu: to ma nejakej svuj "printer driver" pro wokna, nebo jak se tam cpou vobrazci? pry by to melo mit nativni vystup z AutoCADu a z corelu, ale zatim nejak nevim, jak tam vubec ty obrazky sazet - pres USB flash? nebo je to teda jako tiskarna?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    JVCNC: na test jsem vcera rezal preklizku 8mm - a zkousel gravirovat,zatim nemam zasnou vytku,jede to fakt pekne "kupodivu i dost presne" - rez mam teda ocernaly,ale to chce trochu zalaborovat s vykonem a rychlosti,zatim spokojenost,dnes budu vic laborovat - akryl - dibond - balsa - sklo - kamen
    jinak preklizku 8mm 5vrstev leteckou to reze jak po masle uz na 15% vykonu jednim passem "ted z hlavy nevim presny rychlosti" ale to co frezuju treba 5minut mam ted tak za 40 s
    Jen ten sw co k tomu byl se mi moc nelibi,pracuje jen s bitmapou a neumi krivky,tak zatim pouzivam plugin pro Corel Draw - Laser Draw a hledam nejaky trochu pouzitelny SW

    HORST_FUCHS: praha 9 - frezuju jen drevo - plasty - uhlik , ne kovy , napis co potrebujes treba se ti tu nekdo ozve kdyz to bude zajimava zakazka ;)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    kdyz uz jsme se vratili k laserum, vzpomnel jsem si ze se mi po letech podarilo vyhrabat jeden vzorek z laseru co jsem kdysy ladil, tak aby byl co nejmensi opal na balze.

    https://i.postimg.cc/pXFGFKJ2/laser.jpg

    ke stredu uz je videt ze to je cernejsi, vetsina rezane plochy je jen lehce zazloutla, prumer cca 10mm (spis o neco vetsi).
    Povedlo se i vyrazne lepsi, beze znamek rezani, ale pak uz to trvalo moc dlouho a nebyl mozny popis laserem, protoze to pak nemenilo barvu uz vubec a to u popisu neni zrovna moc zadouci. Tedy byl to kompromis, protoze nebyl cas vymyslet elektroniku kde budu moct delku pulzu laseru nastavovat, abych mel jinou delku pro popis a jinou pro rezani. Tedy mohl jsem menit jen rychlost a vykon. Rezano pulzne, jestli se nepletu tak take 80W trubkou nejlevnejsi cina takze pomale DC buzeni, takze i delka pulzu musela byt bohuzel docela dlouha.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SALAM23: to poznas az budes rezat, jestli to reze v celem rozsahu stejne. nebo uz jsi rezal a je to ok?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    JVCNC: To uz je nastaveny,diky bohu - chtel jsem aby to bylo komplet pripraveny na praci a ja nemusel mesic ladit...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SALAM23: hlavne bacha nejen na oci ale i na ruce pri serizovani zrcatek a geometrie, i stazeny na min. vykon kratke bliknuti nezaostreneho paprsku udela na kuzi peknej puchyr.
    PECA
    PECA --- ---
    SALAM23: Pěkné. Dej vědět, jestli a jak to funguje. Za kolik byl a jakou to má pracovní plochu?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Jsem si dneska udelal radost - 80w laser,uz me ten vecny prach od frezovani sral - tak jsem zvedavej jak bude cinan fungovat,dost me prekvapila velikost obalu



    ACID
    ACID --- ---
    MIKULAS: na serva staci vhodnym nastrojem "protahnout"/obrazit do hliniku, tak se dělají alu páky, ale na ty další použití asi pase. Jinak jak už tu zaznělo, malé počty drátovka, vvelké série lisovací nástroj
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam