• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    Diskuze týkající se problematiky při stavbě domácího CNC a i jiných obráběcích strojů, nejsem žádnej profík, ale můžeme se zde společně podělit o těch pár poznatků co jsme nasbírali. Samozřejmostí bude prezentace našich výrobků a výsledných produktů.
    rozbalit záhlaví
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    THERIDANE: moje nadseni trochu opadlo, kdyz sem posledne behem pul hodiny 3 zlamal a nevim proc. tejden predtim zas dve kvuli tomu, ze se mi nak rozvibroval deskovej material, protoze byl utazenej jen u kraju... obcas to proste chce se na to vyspat a pokracovat druhej den :-D ale sou levny no...

    Jinak ty parametry co uvadis nam nic nereknou, kdyz nezname prumer frezy...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    HARVIE: Díky za tip, po půlroce jsem se k tomu konečně dostal :-D je to krása, na málo tuhé mašině to dělá povrch jak zrcadlo a odhazuje špony daleko. Zatím konzervativně 2 m/min, 7 mm hluboko v drážce a 15 mm adaptive clearing, fréza drží jak židovská víra.

    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    IRUX25: za 3osy chteli asi 70 ale 100% jistej si tim nejsem.
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    MILAZAJICEK: Kolik to kostuje? Cca?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    co SprutCAM ?
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    Ahoj, mate nekdo tip na slusny, nicmene levny CAM pro 5ti osy? idealne aby to zralo STEP a umelo udelat NC kod. Diky moc.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    musim se zeptat, mam gravirku 3020T, na ose Z musim mit rozsah od -neco;+neco

    Proc to musi jit do minusu a nemuzu si 0;0 mit soubezne s podlozkou (mereno koncakem to uz je jedno) ?

    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RODWY: tak kámoš petiosu má pošli model a já se zeptám jestli a za kolik by to udelal
    RODWY
    RODWY --- ---
    CHIX: diky,zatim vyckam.)
    RODWY
    RODWY --- ---
    LISHKA
    LISHKA --- ---
    TEAPACK: průměr 12cm, délka 16cm a rukojeť cca 13cm
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LISHKA: bez rozměrů to moc nepůjde... :-/
    LISHKA
    LISHKA --- ---
    Ahoj, sháním soustružníka, co by mi byl schopen vysoustružit paličku z nylonu. Něco podobného jako na fotce, ale ten konec víc do válce a ne do zvonečku a rukojeť taky z nylonu, aby to byl celé jeden kus. Budu ráda za případné tipy či nabídky:) Díky

    CHIX
    CHIX --- ---
    RODWY: muzu to nascenovat a vyfrezovat na 3ose / coz by bylo nejspis na 2 pulky/
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    MILAZAJICEK: Hlavne pokud nemas slusnej 3d model tak naprogramovat to bude zabava :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RODWY: nestačilo by to vytisknout nebo odlejt? Na petiose to nebude nic levnýho.
    RODWY
    RODWY --- ---
    cau,nekdo tip na 5os.frezu?
    potrebuju par kopii.) diky
    ACID
    ACID --- ---
    SALAM23: non laser verzi jsme nekolikrat pouzili k oporovym svareckam co behaji u zakaznika na hale, neni to sice totez co laser, ale zadne stiznosti na ty jednotky nikdy nebyly a dodavaly se v rozmezi nekolika let, takze zkusenosti jsou..
    Overil bych si tvoje pouziti u dodavatele (brali jsme je taky od P2J), pokud rekne ze OK, tak bych nemel duvod neverit.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    po prvnim vetsim rezani jsem zjistil ze budu jeste nezbytne potrebovat k laseru nejaky kourovy filtr,odsavaci jednotku,zatim jsem to mel udelany pres diy pachac z aktivniho uhli "asi 40L" ale ten pri delsim rezani nedokaze absorbovat kour a zacne hulit jak dymovnice - uspesne jsem vyudil cely barak.Foukat to na ulici nechci.Tak premyslim nad koupi tyhle vecicky
    Odsávací jednotka Quick 6101A1 Laser
    https://www.pajeci-technika.cz/...-1-Odsavaci-jednotky/0/5/3278-Odsavaci-jednotka-Quick-6101A1-Laser
    drahy je to jako prase,tak bych pak nerad cumel jak puk ze to nefunguje a budu mit zahulenou celou dilnu smradem z akrylu,nemate nekdo zkusenost s nejakou podobnou vecickou,vazne to jde pouzit v interieru a budu beze smradu?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JVCNC: tuhle část bys viděl jen když se v tom rejpe technik, je to hezky pod krytama, neb zdroj pro trubku má hezkejch pár (desítek) kV při několika kW ;-)
    Je takový docela zajímavý že 4,4kW CO2 laser má 60kVA max příkon :D
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AKA_THE_A: tak to jsem netusil, kolem laseru obvykle jen projdu a nemam cas/moznost se v nem porozhlednout vic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam