• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    tohe bylo rezany na 40w - na tom nejlacinejsim sraci k40 cca na 30% vykonu ,topolovka 4mm ,je videt,ze ten rez neni uplny skavrek a je jen tmavy,to je ten zasadni rozdil
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX
    SELIX --- ---
    Ty malý kolečka jsou první pokus - hledání vhodných parametrů.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    PECA: ono je blby,ze ten propaleny rez pak strasne saje lepidlo a vubec nedrzi ve spoji,musi se vazne ocistit na drevo
    PECA
    PECA --- ---
    SALAM23: Tak lepit by se to lepilo špatně, bez obroušení. Na éro či loď by to nebylo, no.
    PECA
    PECA --- ---
    SELIX: Děkuji! Na 6mm to nevypadá zas tak zle.
    Čistě náhodou zkušenost s březovou překližkou pro porovnání s tím topolem asi nemáš? Nebo cokoliv jiného.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX: udelej video,tohle nic nerekne,to jsi mohl palit hodinu a pak tu hrde napsat jak to slo jednim pasem 6mm preklizku pri 100mm/s - kazdopadne hnusnej skvarek ten rez,tohle by treba poradne neslo pouzit na modelarinu,to je tak propaleny,ze aby to neslo lepit,musel by jsi hodne brousit
    AKA_THE_A: https://www.aliexpress.com/item/32840952040.html nevim jestli je to presne ono ,ale koukam ze trochu jina cenovka :D
    SELIX
    SELIX --- ---
    Neumím na mobilu poslat odkaz, tak ukážu ten matroš...

    SELIX
    SELIX --- ---
    PECA: promiň, jiná diskuse.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    PECA: kdyby to byl q-přepínanej YAG buzenej 5W diodama, dalo by se tomu věřit. Dle ceny tohle ale nehrozí, je to jen dioda s možná lepší optikou ;-)
    PECA
    PECA --- ---
    SELIX: Když si vyfiltruji pouze tvoje příspěvky, tak ani v jednom není obrázek... Jako mě se nezdá ten výkon diodového laseru, který by IMO dal překližku co 1 mm tak jeden průchod, nebo hůř (při 5 W). Takže bych to rád viděl na videu někoho důvěryhodnějšího, než přímo čínského prodejce, no :)

    No, vlastně to už pak můžu vzít jenom tu hlavu a namontovat to na tiskárnu (300×200 mm). Bezpečně to jako moc nepůsobí a bude okolo asi dost kouře, ale to se dá řešit (zaklopit bednou, odtah ven).

    SALAM23: No, nějakou jsem našel cca za 10 tisíc. Asi je lepší, když je laser zakrytovaný komplet, než jen tak na stole s možností náhodných odrazů do zbylého oka...
    SELIX
    SELIX --- ---
    SALAM23: někde je tu fotka těch hodin, co trvaly pár desítek minut...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX: ukaž video, ať je to uvěřitelné :)
    SELIX
    SELIX --- ---
    PECA: mám něco podobnýho a 6 mm topol to na jeden průchod dá.
    PECA
    PECA --- ---
    SALAM23: Děkuji, mě se to hned nezdálo :)
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    PECA: vyhozené peníze, koukni na YouTube na videa, 3mm překližka zoufale pomalu x průchodů,místo řezu škvarky ,někde tam řeže 15mm balsu asi na 15x 10mm/s , to 80w co2 řízne jedním tahem cca na 75% výkonu na 35mm/s , obyčejný k40 co2 laser udělá víc práce za míň peněz
    PECA
    PECA --- ---
    Náhodně jsem narazil na nějaký čínský laser "efektivně jako 90 W CO2" (díky údajně super zaostření). Vzhledem k tomu, že udávaný příkon laseru je 5 až 6 W, tak je to "efektivně" dosti podivné. Udávají řezání 15 mm dřevo, 10 mm překližku a akrylát.
    Zajímalo by mě, jestli je reálné, aby to slušně uřízlo alespoň 3mm březovou překližku, 6 mm bych považoval za luxus.
    SCULPFUN S9 Laser Engraver 90W Full Metal CNC Laser Engraving Machine 5.5W High Precision Engraving Area 410x420mm| | - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005004028231460.html
    MAJA
    MAJA --- ---
    Začínám s Hammer CNC ... doporučíte nějaký zdroj moudrosti, kterých bych absorboval - nějaký starterpack ? Nějaký postup alá vyrob si své první kolečko od CAD návrhu až po instrukce pro stroj .... ?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JVCNC: to je taky drobeček =) my máme FA3, která je taky už drobně poupravovaná - optický odměřování, extra vřeteno s vlastním náhonem, ale na CNC se předělávat nebude, protože by k tomu nebyli lidi. Máme teď tři Hermle UWH1200, v provozu zatím dvě, práce je na nich jak na kostele a pořád nám chybí místo a lidi =/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam