• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    Zdravím, nechtěl by někdo rozložené CNC?
    (kupováno tak před rokem, nemám na to nakonec čas, cena teda dost klesla, ale určitě se případně dohodneme)

    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    cau, poptavam laserove rezani dreva (preklizka o sile 9mm), jedna se o nejake policky, jednotlive segmenty maji delku az 1800mm. nemate nekdo moznost? samozrejme za prachy...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    TEAPACK: díky, to slovo jsem v podstatě hledal. Za týden dorazí čína, tak uvidím jestli to musím řešit dál. Ultrapřesné ani tuhé to být nemusí, ale vadily by hrany a otřepy...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JVCNC: těsnící kroužky jsou z bláta, běžně si vyrábíme atypy na veterány i z mědi a pokud je to moc subtilní, že se jeden bojí to strhnout obyčejným nožem v ruce, tak to můžeš upíchnout vnitřním upichovákem a pak začistíš na trnu povrch.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MIKULAS: A kolik je ten vnitřní průměr? To, co hledáš se opravdu jmenuje těsnící kroužek, běžně se vysekává z 1 nebo 1,5 plechu a vnější rozměr 24 mm je celkem běžný. Skoro každý obchod, kde budou mít ložiska, bude mít i tyhle kroužky a jsou to korunové položky.

    Pokud potřebuješ nějaký ultra přesný rozměr, tak se to dá i vytočit na soustruhu, série 100 kusů už by byl oser, ale 10 ks není takový problém.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    JVCNC: strop jsem si dal 50 kc/ks (vc. postovneho, dane...), zatim jich potrebuji tak 100
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Diky vsem, zatim mam vyreseno ... bylo potreba lepe hledat na Ali, objednal jsem prstynky za dvacku, ktere by mely presne padnout :)

    Kdyz ne, asi zkusim ten laser. A jak SALAM23 podotkl: Nezminil jsem, ze vnitrni prumer je take nutne dodrzet.
    Pak me nejak trklo, ze u prstenu se vzdy udava vnitrni prumer a tak by to melo stacit.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AKA_THE_A: během 5 minut, je to co z toho dělá, ehm nevíme násobnost ale víme že ruční zpracování to prodraží a 5 minut ručního dokončení po , když prezenu, 5s na laseru, bude moc. I doma zvládnu vyfrézovat do 15s z plechu rychleji (varianta hliník) nez se s tím pak Seat 5minit. Nicméně dokud nebudeme vede násobnost a akceptovatelnou cenu za kus, je jakékoliv doporučení jen o osobních preferencích. Tedy klasicky, na kvalifikovanou odpověď, nízké kvantum vstupních informací.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    JVCNC: voděodolnej brusnej papír, mokrej plácneš na sklo, něčim lehce pružnym připlácneš kroužek na papír a do 5 minut lehkýho kroužení to bude krásně odhraněný ;-)
    Takhle tenkej kus nerezu se bude chtít kroutit od tepla, proto bych laseru moc nevěřil, ani vláknovýmu...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    MIKULAS: nikde nepises vnitrni prumer krouzku,takze to asi neni dulezity - slo by treba pouzit tohle
    AS 1024 SKF kroužek axiální | Arkov.cz
    https://www.arkov.cz/p/as-1024-krouzek-axialni-skf-20456
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AKA_THE_A: co strana s otrepem po upichnuti? 1mm protivretenem na zacisteni neupnes. Tohle je ukol prave pro laser, pro fiber presneji receno. s pridavkem a vnejsi povrch pak udelat na trnu treba na tom soustruhu po 100+ kusech najednou.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MIKULAS: tohle je úkol pro soustruh, ne laser :P
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    VLADDRACUL: dík, tam jsem bral taky, jenže oni moc neumí takhle malé věci. Nechce se mi dělat ten finish. Mám i jinou firmu (Alnec) na speciality, ale toto je v podstatě jen věc designu a potrebuji to co nejlevnější. Jakákoliv lidská á práce to strašně prodraží.

    Našel jsem tyhle prstýnky na Ali, bohužel 24mm tlustý prsty nikdo nemá :)
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    MIKULAS: Toho očouzení bych se zas tak nebál. Bral sem nějaký věci řízlý na laseru z idilna a stačilo jen přejet smirkem a filcákem s leštící pastou.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Ahoj, neznáte v ČR nebo někde firmu, která vyrobí těsnící kroužek daných rozměrů? (distanční, vymezovací... nevím jak to nazvat)

    Něco jako subtilní prsten, ale s rozměrem 24mm průměr, 1mm výška. Vypadá to asi takhle, má sloužit jako dekorace a přechod mezi dvěma materiály. Mělo by to být z nerezu nebo hliníku.

    Nechal bych to říznout laserem, ale bude to očouzené - nenapadá vás nějaký jiný způsob?

    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    PULP121: Jakou verzi solidworks?
    PULP121
    PULP121 --- ---
    Ahoj, není tady někdo, kdo by mi přeuložil soubor SLDPRT do OBJ, FBX nebo STL?
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    HARVIE: to nezalezi na wattech, ale na vlnove delce. fiber ti drevo ani plast nerizne.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    TLOUDEV: proc s 300W prijdes o drevo a plast?
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    HARVIE: tak ja kupoval z ciny nejakej jetej zdroj 750W za 2000 usd, ale doprava stala jeste jednou tolik. 300W fiber je o hovnu, max 5mm zelezo, navrch prijdes o drevo a plast... kdyz fiber, tak aspon 1kw (i tech mych 750w mi prijde strasne malo). nekdy doraz, uvidis vo co gou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam