• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    POLOVIBlackBerry
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    MADBANANA: To že podržíš klávesu a rovnou vytáčíš uložené číslo...
    PIZI: A co ti vadí na nativním? (Pominu-li fakt, že si neuvědomuji, že bych za poslední dva roky vůbec nějaké video v telefonu pustil...)
    PIZI
    PIZI --- ---
    MADBANANA: Tak to je fajn, že to po kolika generacích a letech vyřešili. Jsem zvědav až se ke mě dostane desítka, z kolika přehrávačů videa si budu moci vybírat. V app store na webu je zatím stále nevidím a na verzi OS se mě to neptalo.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    PIZI: Tak si vezmi na chvili do ruky BB10 a nemel nesmysly :)
    PIZI
    PIZI --- ---
    Tak už jsem si našel věc, kterou budu lidem vysvětlovat proč si nemají kupovat BB na zábavu. Že je jen na práci.

    Neexistuje alternativní přehrávač videa. Pouze ten defaultní od výrobce. Neexistuje rozumná čtečka e-knih a neexistuje snad ani nic rozumnějšího na podcasty.
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    FIELDMAN: Co myslis, jako keypress dial? Kdyz z home zacnes psat cislo, tak ho muzes vytocit, kdyz pasuje do nejakyho kontakt, tak ho to ukaze a kdyz pises jmeno kontakt, tak ho to taky ukaze.
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    Další věc vyřešena - blesk funguje, ale jen při "normal" mode. V ostatních si nepřisvítí...
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    Objevil jsem "keypress dial"
    Je třeba jít do Telefonu, zvolit klávesnici s čísly (ikonka vlevo) a podržení klávesy zadává nebo spouští rychlou volbu

    ...no ale je to na tři kliknutí :(
    NICKNAME
    NICKNAME --- ---
    MADBANANA, POLOVI: ou, pardon, v tom případě se všem omlouvám za mylné informace..
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    NICKNAME: no jo jenze ono jde o mapy pro OS7.1 a min :) Dnesni update map na OS10 pro CR neprinesl nic noveho
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    FIELDMAN: tak ten bug s WinXP mě pobavil, 12lest starej operační systém a ono to na něm nejde :)
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    FIELDMAN: Tak to máš asi nějakej vadnej kus :( Na všech BB10, co jsem držel v ruce, šlo fotit buttonama + a - na pravé sraně telefonu.
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    MADBANANA:
    - volume tlačítko mi nefotí :(
    - za linkování díly!
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    FIELDMAN: clovece WP na tebe nechapu jak se muzes v OS10 ztracet:D OS10 je neprimocarejsi BB co sem mel.
    at background bezici aplikace tusim casem budou momentalne to neni v SDK
    google maps jedou stejne mizerne v prohlizeci jako v android app a nemyslim ze nativni by na tom byla lepe jako cestovni navigace se to da pouzit maximalne ve meste s dobrym internetem. Doporucuju offline Mireo Dont panic nebo tak nejak se to jmenuje
    spousta aplikaci je delana na Z10 vzhledem k tomu ze dev zarizeni dostala skupina programatoru celkem pozde ale to se urcite bude zlepsovat az programatori okoukaji jak s klavesnici a malym displejem maji pracovat
    BB Link nepracuje spravne s nicim neni to moc povedena nahrada Desktop Manageru jak uz sem nekolikratt psal. Zatim to spoustu lidi drzi dal od OS10 ale na tom urcite taky zapracuji
    Baterka a mass storage je zrejme problem tveho hardwaru na me Z10 ani na Q10 sem nic takoveho nepozoroval
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    FIELDMAN: Pekny report. Asi do nej pujdu, kvuli te recepci signalu. S itelefonem my neustale padaji hovory a data. Pokud se tomu vyhnu, budu nejspokojenejsim clovekem :)
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    FIELDMAN:
    - chybí hardwarové tlačítko jako spoušť foťáku -> můžeš fotit volume tlačítkama
    - v kontaktech nejde spojovat (linkovat) kontakty spolu (merge) -> to víš, že jde - tlačítko sponky při vybraném kontaktu

    NICKNAME: Na to jsi přišel kde? Vím, že se to na červen chystalo, ale zatím tam ČR nevidím.
    NICKNAME
    NICKNAME --- ---
    FIELDMAN: Dnes tuším vyšla aktualizace nativních map, obsahující CZ/SK podklady. :)
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    TMSH: Čtvrtý dojem z používání - Q10 po čtyřech dnech
    OS verze: 10.1.0.238

    Úvodem nutno podotknout, že si stále nejsem jistý, že si Q10ku nechám... Zatím je to vír pro a proti. Každopádně je alespoň vyjmenuji:

    Pro:
    + vše je super rychlý
    + prohlížeč se povedl - tak rychlý mobilní prohlížeč jsem zatím neviděl. Občas se před ním zastydí i Safari na mém laptopu...
    +BlackBerry Hub - přehlednost dotažená do dokonalosti
    + brilantní provázanost systému, aplikací, webových služeb a soc. sítí - vše je vhodně propojeno (např. Evernote se sám synchronizuje s poznámkami; DropBox se tváří jako síťový disk ve File Manageru...)
    +Blacberry Travel mě dostal - sám si v mém mailu našel údaje o letenkách a vytvořil mi z toho "tripy", kde hlídá zpoždění letů, vkládá do kalendáře časy a data check-inů, nabízí hotely v místě destinace.... Jsem nadšen (jo a je provázanej s LinkedIn a tvým kontaktů může dát vědět, kdy kam jedeš a zjistit kdo z nich tam ve stejnou dobu bude taky...)
    + signál je všude - má to skvělou recepci v podzemí i např ve velkých halách, kde bývá problém se signálem
    + kvalita zvuku - jak reproduktor na ucho, tak hlasitý jsou pěkně odvedené
    + dílenské zpracování - nic se neviklá, nic neklepe... (a ty karbonovo-gumový záda jsou prostě nyny... :))
    + klávesnice - zdvih akorát, síla stisku taky, odezva blesková... - zase jde psát poslepu!

    Mezi
    * intuitivnost - občas něco najdu strašně rychle, občas je to na deset minut klikání
    * spousta aplikací je dělaná na Z10 a vývojáři jsou lenoši, takže jsou rozsypané nebo v divném rozlišení
    * stále jsem se nerozhodl, jestli mi chybí tlačítka pod displejem, nebo ne...
    * jde měnit velikost textu, ale nemění to velikost rámců kolem nich
    * Home screen a jeho použití - možná až příliš velké ikonky a nutnost aplikací, které běhávaly v pozadí (např. BeBuzz...), je mít aktivně přítomné na homescreenu
    * Polovičatá komunikace s BIS (Vodafone) - webové rozhraní zaregistrovalo jiné zařízení, spárovalo se s ním, ale nastavení mailových účtů se už do telefonu nepřeneslo... (naopak nastavení z telefonu proběhlo superrychle, jen jsem hledal hesla... )
    * Lesklý displej - nevím, co na tom všichni vidí... Hned jsem "zmatnil" folií.
    * Voice Controll - v angličtině je to bezvadný pomocník
    * Kompas je BOŽÍ!

    Proti:
    - BATERKA NIC NEVYDRŽÍ!!! - zde je to možná jen můj problém a bude vadná baterka. Pro její vadnost hovoří i to, že ukazuje, že má za sebou již přes 700 cyklů... Asi se bude reklamovat...
    - chybí Google+, Google Maps (a to fest...) a Wunderlist
    - v nativní mapové appce nejsou podklady pro Čechy (zase je příjemné, že se přímo do ní odkazují kliknutí na mapy i v jiných aplikacích...)
    - Nejde mi blesk ve foťáku (ani v appce Private Camera; překvapivě jako baterka ale svítí) - prostě jsou položky v menu zašedlé a nejde na ně kliknout
    - chybí hardwarové tlačítko jako spoušť foťáku
    - chybí "speed dial" z klávesnice - překvapivě jsem se ale v nastaveních proklikal do seznamu kláves pro něj, takže se to asi teprve chystá
    - nefunguje "sig" a mezera pro zadání podpisu kamkoliv...
    - nefunguje spousta klávesových zkratek z minulých verzí systému (pro zase hovoří to, že už vyšel oficiální jejich seznam)
    - tlačítko na voice control (mezi "volumítkama" na boku telefonu) nejde přemapovat
    - ze spousty políček nejde kopírovat text (např. v přehledu o telefonu...)
    - v kontaktech nejde spojovat (linkovat) kontakty spolu (merge)
    - při USB připojení a použití jako Mass Storage Devicek počítači je přenosová rychlost mizerná (nejdu výš než 780 kB/s - to už to rychleji stahuje...)

    Specifika:
    = BlackBerry Link se nemá rád s WinXP - mám staré PC pro správu telefonů a zařízení (protože MACy jsou fajn, ale nástroji na hrabání se v elektronice příliš neoplývají) a na něj se mi to nepodařilo nainstalovat. Vytáhle jsem tedy ještě jeden (starý IBM T41) a problém se opakoval. Bohužel s PC o vyšším systému nevládnu, tak neřeknu zdali to alespoň na Vistách jede...
    =

    Doporučené aplikace (aneb tohle jsem zkusil jede to na Q10 v pořádku a baví mě to, ale nikomu to necpu...):
    IDOS - známe...
    FlashLight Free - baterka, vodováha, lupa s přisvícením
    BeBuzz Pro - tady je asi nějakej bug, protože když jsou zapnutý pop-up notifikace, tak se sSMSky v nich zobrazí, ale v Hubu jsou pak nečitelné (zobrazí se hláška "General error")
    IM+ Pro - bezchybně
    QR Code Studio - tvorba QR kódů z čehokoliv (včetně SSID a hesla na WiFi)
    Contact X - hlavně hledání duplikátů a jejich spojování (merge)
    Neutron Media Player - TOHLE JE PŘEHRÁVAČ!!!!! - poradí si snad se všemi formáty, má smysluplnou equalizaci a umí přehrávat dle filename v adresáři ; bohužel si nepamatuje pozici odehraného času, takže nevhodný na audioknihy
    Smart Contact - sdílení kontaktních údajů (do těla zprávy dá kontaktní údaje zvoleného kontaktu)
    Private Camera - šikovná appka která fotí beze zvuku závěrky a fotky ukládá do zaheslovaných složek přímo v aplikaci; následně je pak umí dát do media složky aby byly běžně koukatelné
    Podcasts To Go (Beta) - podcast manager a hledač
    Map Search For Google - webbased appka pro Google Mapy
    Fancy Tran - překladač
    Battery Guru - monitor baterie a dignostika
    Electro Tool - Milá appka pro elektronkáře a techniky

    Z her:
    Robotek - tak na tom jsem si fakt ujel....
    Aircontrollfull - navigace letadel na letiště
    Pixelated - návykovka....
    TMSH
    TMSH --- ---
    FIELDMAN: co ctvrty dojem po par dnech pouzivani?
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    FIELDMAN:
    NICKNAME: ta uz moc aktivni neni a tusim nepsal nekde majitel ze uz k ni nema pristup coz by vyvetlovalo ze NICKNAME nikdo neprijal?:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam