• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    POLOVIBlackBerry
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    MADBANANA: To že podržíš klávesu a rovnou vytáčíš uložené číslo...
    PIZI: A co ti vadí na nativním? (Pominu-li fakt, že si neuvědomuji, že bych za poslední dva roky vůbec nějaké video v telefonu pustil...)
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    FIELDMAN: Co myslis, jako keypress dial? Kdyz z home zacnes psat cislo, tak ho muzes vytocit, kdyz pasuje do nejakyho kontakt, tak ho to ukaze a kdyz pises jmeno kontakt, tak ho to taky ukaze.
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    Další věc vyřešena - blesk funguje, ale jen při "normal" mode. V ostatních si nepřisvítí...
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    Objevil jsem "keypress dial"
    Je třeba jít do Telefonu, zvolit klávesnici s čísly (ikonka vlevo) a podržení klávesy zadává nebo spouští rychlou volbu

    ...no ale je to na tři kliknutí :(
    NICKNAME
    NICKNAME --- ---
    MADBANANA, POLOVI: ou, pardon, v tom případě se všem omlouvám za mylné informace..
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    NICKNAME: no jo jenze ono jde o mapy pro OS7.1 a min :) Dnesni update map na OS10 pro CR neprinesl nic noveho
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    FIELDMAN: tak ten bug s WinXP mě pobavil, 12lest starej operační systém a ono to na něm nejde :)
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    FIELDMAN: Tak to máš asi nějakej vadnej kus :( Na všech BB10, co jsem držel v ruce, šlo fotit buttonama + a - na pravé sraně telefonu.
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    MADBANANA:
    - volume tlačítko mi nefotí :(
    - za linkování díly!
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    FIELDMAN: clovece WP na tebe nechapu jak se muzes v OS10 ztracet:D OS10 je neprimocarejsi BB co sem mel.
    at background bezici aplikace tusim casem budou momentalne to neni v SDK
    google maps jedou stejne mizerne v prohlizeci jako v android app a nemyslim ze nativni by na tom byla lepe jako cestovni navigace se to da pouzit maximalne ve meste s dobrym internetem. Doporucuju offline Mireo Dont panic nebo tak nejak se to jmenuje
    spousta aplikaci je delana na Z10 vzhledem k tomu ze dev zarizeni dostala skupina programatoru celkem pozde ale to se urcite bude zlepsovat az programatori okoukaji jak s klavesnici a malym displejem maji pracovat
    BB Link nepracuje spravne s nicim neni to moc povedena nahrada Desktop Manageru jak uz sem nekolikratt psal. Zatim to spoustu lidi drzi dal od OS10 ale na tom urcite taky zapracuji
    Baterka a mass storage je zrejme problem tveho hardwaru na me Z10 ani na Q10 sem nic takoveho nepozoroval
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    FIELDMAN: Pekny report. Asi do nej pujdu, kvuli te recepci signalu. S itelefonem my neustale padaji hovory a data. Pokud se tomu vyhnu, budu nejspokojenejsim clovekem :)
    MADBANANA
    MADBANANA --- ---
    FIELDMAN:
    - chybí hardwarové tlačítko jako spoušť foťáku -> můžeš fotit volume tlačítkama
    - v kontaktech nejde spojovat (linkovat) kontakty spolu (merge) -> to víš, že jde - tlačítko sponky při vybraném kontaktu

    NICKNAME: Na to jsi přišel kde? Vím, že se to na červen chystalo, ale zatím tam ČR nevidím.
    NICKNAME
    NICKNAME --- ---
    FIELDMAN: Dnes tuším vyšla aktualizace nativních map, obsahující CZ/SK podklady. :)
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    TMSH: Čtvrtý dojem z používání - Q10 po čtyřech dnech
    OS verze: 10.1.0.238

    Úvodem nutno podotknout, že si stále nejsem jistý, že si Q10ku nechám... Zatím je to vír pro a proti. Každopádně je alespoň vyjmenuji:

    Pro:
    + vše je super rychlý
    + prohlížeč se povedl - tak rychlý mobilní prohlížeč jsem zatím neviděl. Občas se před ním zastydí i Safari na mém laptopu...
    +BlackBerry Hub - přehlednost dotažená do dokonalosti
    + brilantní provázanost systému, aplikací, webových služeb a soc. sítí - vše je vhodně propojeno (např. Evernote se sám synchronizuje s poznámkami; DropBox se tváří jako síťový disk ve File Manageru...)
    +Blacberry Travel mě dostal - sám si v mém mailu našel údaje o letenkách a vytvořil mi z toho "tripy", kde hlídá zpoždění letů, vkládá do kalendáře časy a data check-inů, nabízí hotely v místě destinace.... Jsem nadšen (jo a je provázanej s LinkedIn a tvým kontaktů může dát vědět, kdy kam jedeš a zjistit kdo z nich tam ve stejnou dobu bude taky...)
    + signál je všude - má to skvělou recepci v podzemí i např ve velkých halách, kde bývá problém se signálem
    + kvalita zvuku - jak reproduktor na ucho, tak hlasitý jsou pěkně odvedené
    + dílenské zpracování - nic se neviklá, nic neklepe... (a ty karbonovo-gumový záda jsou prostě nyny... :))
    + klávesnice - zdvih akorát, síla stisku taky, odezva blesková... - zase jde psát poslepu!

    Mezi
    * intuitivnost - občas něco najdu strašně rychle, občas je to na deset minut klikání
    * spousta aplikací je dělaná na Z10 a vývojáři jsou lenoši, takže jsou rozsypané nebo v divném rozlišení
    * stále jsem se nerozhodl, jestli mi chybí tlačítka pod displejem, nebo ne...
    * jde měnit velikost textu, ale nemění to velikost rámců kolem nich
    * Home screen a jeho použití - možná až příliš velké ikonky a nutnost aplikací, které běhávaly v pozadí (např. BeBuzz...), je mít aktivně přítomné na homescreenu
    * Polovičatá komunikace s BIS (Vodafone) - webové rozhraní zaregistrovalo jiné zařízení, spárovalo se s ním, ale nastavení mailových účtů se už do telefonu nepřeneslo... (naopak nastavení z telefonu proběhlo superrychle, jen jsem hledal hesla... )
    * Lesklý displej - nevím, co na tom všichni vidí... Hned jsem "zmatnil" folií.
    * Voice Controll - v angličtině je to bezvadný pomocník
    * Kompas je BOŽÍ!

    Proti:
    - BATERKA NIC NEVYDRŽÍ!!! - zde je to možná jen můj problém a bude vadná baterka. Pro její vadnost hovoří i to, že ukazuje, že má za sebou již přes 700 cyklů... Asi se bude reklamovat...
    - chybí Google+, Google Maps (a to fest...) a Wunderlist
    - v nativní mapové appce nejsou podklady pro Čechy (zase je příjemné, že se přímo do ní odkazují kliknutí na mapy i v jiných aplikacích...)
    - Nejde mi blesk ve foťáku (ani v appce Private Camera; překvapivě jako baterka ale svítí) - prostě jsou položky v menu zašedlé a nejde na ně kliknout
    - chybí hardwarové tlačítko jako spoušť foťáku
    - chybí "speed dial" z klávesnice - překvapivě jsem se ale v nastaveních proklikal do seznamu kláves pro něj, takže se to asi teprve chystá
    - nefunguje "sig" a mezera pro zadání podpisu kamkoliv...
    - nefunguje spousta klávesových zkratek z minulých verzí systému (pro zase hovoří to, že už vyšel oficiální jejich seznam)
    - tlačítko na voice control (mezi "volumítkama" na boku telefonu) nejde přemapovat
    - ze spousty políček nejde kopírovat text (např. v přehledu o telefonu...)
    - v kontaktech nejde spojovat (linkovat) kontakty spolu (merge)
    - při USB připojení a použití jako Mass Storage Devicek počítači je přenosová rychlost mizerná (nejdu výš než 780 kB/s - to už to rychleji stahuje...)

    Specifika:
    = BlackBerry Link se nemá rád s WinXP - mám staré PC pro správu telefonů a zařízení (protože MACy jsou fajn, ale nástroji na hrabání se v elektronice příliš neoplývají) a na něj se mi to nepodařilo nainstalovat. Vytáhle jsem tedy ještě jeden (starý IBM T41) a problém se opakoval. Bohužel s PC o vyšším systému nevládnu, tak neřeknu zdali to alespoň na Vistách jede...
    =

    Doporučené aplikace (aneb tohle jsem zkusil jede to na Q10 v pořádku a baví mě to, ale nikomu to necpu...):
    IDOS - známe...
    FlashLight Free - baterka, vodováha, lupa s přisvícením
    BeBuzz Pro - tady je asi nějakej bug, protože když jsou zapnutý pop-up notifikace, tak se sSMSky v nich zobrazí, ale v Hubu jsou pak nečitelné (zobrazí se hláška "General error")
    IM+ Pro - bezchybně
    QR Code Studio - tvorba QR kódů z čehokoliv (včetně SSID a hesla na WiFi)
    Contact X - hlavně hledání duplikátů a jejich spojování (merge)
    Neutron Media Player - TOHLE JE PŘEHRÁVAČ!!!!! - poradí si snad se všemi formáty, má smysluplnou equalizaci a umí přehrávat dle filename v adresáři ; bohužel si nepamatuje pozici odehraného času, takže nevhodný na audioknihy
    Smart Contact - sdílení kontaktních údajů (do těla zprávy dá kontaktní údaje zvoleného kontaktu)
    Private Camera - šikovná appka která fotí beze zvuku závěrky a fotky ukládá do zaheslovaných složek přímo v aplikaci; následně je pak umí dát do media složky aby byly běžně koukatelné
    Podcasts To Go (Beta) - podcast manager a hledač
    Map Search For Google - webbased appka pro Google Mapy
    Fancy Tran - překladač
    Battery Guru - monitor baterie a dignostika
    Electro Tool - Milá appka pro elektronkáře a techniky

    Z her:
    Robotek - tak na tom jsem si fakt ujel....
    Aircontrollfull - navigace letadel na letiště
    Pixelated - návykovka....
    TMSH
    TMSH --- ---
    FIELDMAN: co ctvrty dojem po par dnech pouzivani?
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    FIELDMAN:
    NICKNAME: ta uz moc aktivni neni a tusim nepsal nekde majitel ze uz k ni nema pristup coz by vyvetlovalo ze NICKNAME nikdo neprijal?:)
    NICKNAME
    NICKNAME --- ---
    FIELDMAN: no nevim, čekal jsem tam asi 3dny na potvrzení.. Takže jaksi neplní svůj účel.. hm?
    POLOVI
    POLOVI --- ---
    FIELDMAN: sse skrolovanim a gesty moc problem nemam teda :)
    mac hlavne le i win a v pohode
    link je problem sam o sobe :)
    podobne problemy s konatky sem mel na prvni verzi OS s kterou sem Z10 koupil pri hledani kontaktu v telefonni aplikaci je casto promichal a volal jsem na jmeno kteremu priradil jine cislo. na 10.1 uz zadne problemy s kontakty prakticky nemam ale je fakt ze tak velky seznam nemam :D
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    NICKNAME: No a co si projít historii a zjistit, že už skupiny BB Nyx existují...hm?
    NICKNAME
    NICKNAME --- ---
    Používá tu někdo BBM?
    Připojí se někdo do skupiny TvojeBlackBerry?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam