• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    POLOVIBlackBerry
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    TLOUDEV: Jen ta výdrž baterky... Classic a Passport nemají vyměňovací. Proto jsem zůstal u Q10.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ISATAG: osobne se mi Q20 (AKA Classic) libi mnohem vic nez passport. hmotnost neni na skodu, jak pises, alespon ho citis. a nevypadne z kapsy tak snadno ;-)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    RAINBOF: vzhledem k tomu, ze BB desktop ani neznam, rekl bych ze jo (mam linux a zadny opicarny typu link/desktop/whatever nevedu)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ISATAG: no popravde passport je tablet s klavesnici :). jeho klavesnice je 3 radkova a hranata jeste bude podle mne muset trosku povyrust :)
    ted pozoruju kolegyni ktera nadava na to ze si mela poridit ten porsche protoze je to na ni velky (predtim 9000, 9900, Q10).
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    To zni dobre. Vypada to ze mi tam pojede vsechno co chci. Padlovost mi az tak nevadi, ale passport mi uz pripada az moc velky a ani se mi tolik nelibi vzhledove. Jedine co jsem koukal v recenzich ze na to lidi nadavaj je vetsi vaha - coz se da predpokladat vzhledem ke kvalitnimu materialu a navic ho alespon clovek citi..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TLOUDEV: bez přítomnosti BlackBerry desktop?
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    RAINBOF: ad mass storage: normalne funguje, ikdyz mam zasifrovanou kartu. No problem.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ISATAG: classic je defakto větší q10 ale menší než passport. q10 je taková ta hranice kdy telefon není pádlo classic má větší display a má zpět touchpad. android appky si mužes taky nainstalovat pokud bys potřeboval. lotus nepoužíváme ale očekával bych ho. je tu whatsapp Skype, a asi by šel spustit viber z androidu. PGP nepoužívám tak nevím. co se te masa storage Tyka v poslední době je to tak ze šifrované úložiště nelze jako masa storage používat pokud ho neodemkneš skrze bb aplikaci v PC. podpora office tu je by-default.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ISATAG:
    Lotus to pry umi
    Architektura BlackBerry 10, BES 10 a IBM Domino 9 | Jak na Lotus
    http://www.jaknalotus.cz/architektura-blackberry10-bes10-a-ibm-domino-9/
    Kartu i telefon jde zasifrovat primo v nastaveni, neni potreba aplikace
    Videohovory nevim, takhle mluvim akorat se zenou pres bbm, melo by to ale umet skype, s hangouts jsou problemy
    Konkretne s classicem ti neporadim, mam passport, ale treba klavesovy zkratky jsou super
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Ma nekdo z vas uz Blackberry Classic? Uvazuju o koupi a rad bych nejaky feedback. Puvodne jsem si chtel koupit Q10, ale kdyz jsem se dozvedel ze se vyda neco co ma i trackpad atd., tak jsem si pockal :)
    Driv jsem mel android se kterym jsem byl dost nespokojen. Takze s BB vylozene zkusenost nemam, ale libi se mi cely ten koncept funkcnosti, bezpecnosti a hlavne hw klavesnice.

    Co od toho ocekavam: Email s pgp, WhatsApp, internet prohlizec, neco na videocall co je nejlepe kompatibilni s tim co pouzivaj androidaci, fotak, podporu *.doc, *.pdf apod, pouziti jako usb storage pri pripojeni ke kompu pres usb. Pokud to zvladne i Lotus Notes, jedine dobre a chci tam sifrovani dat na sd karte pro pripad ze by mi ji nekdo chtel cist po vyjmuti.

    Predem diky za info.
    PJGEPR
    PJGEPR --- ---
    SAMGARR: Q5, pada "furt", prachu pod sklem dost...
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Ja mam Q5 z druhe ruky, nemam pouzdro ani folii, par padu uz zazila a prach pod sklem zadnej.
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Zajimavy, asi proste konstrukcni chyba no. Jak sem psal, Q10 sem 3. majitel a je opravdu silneji obnosena a pod sklem ani smitko.
    HEXXX
    HEXXX --- ---
    KORKMAZ: potvrzuji. taky mam na q5 par smitek prachu mezi sklem a displejem
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BALOSH: No low end nevim, jelikož ve svý době to byl snad jeden ze dvou mobilů, který vyráběli a nasadili to na trh tak za 10k. Jako všiml jsem si toho teprve ted, když jsem pořádně vyčistil displej od otisků, ale něco tam bude. Nebo to taky můžou být nějaké vadné pixely, ale je to i na vypnutém telefonu. Jinak telefon jsem dostal jako funglovku a ještě mi nikdy nespadnul a mám zadní gumovej kryt
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    KORKMAZ: jako pod sklem? kvalitni telefony by mely bejt sestrojeny aby se tam prach nedostal. tak me napada, ze q5 berou jako lowend a neresej to, nebo nejakym padem mas neco prohly/ohly nebo uz byl oteviranej... me se to stavalo u lacinejsich androidu. Mam Q10 z treti ruky celkem jetou a neni tam ani smitko....
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Tě pic, hele zjistil jsem, že zhruba po 10 měsících mám celkem zaprášený displej na Q5...nosím ho převážně v brašně, po kapsách málokdy. Zaprášený diplej považuju za dost neobvyklou věc, naposledy se mi to stalo u nákýho pra eriksonu. Zažil někdo něco podobného?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Mě se zase ztratilo nastavení zvuku sms atd...
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    MUI: určitě jdou,....ale teď je to myslím přes jednotlivé profily
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    VSUDYCHOD: hmmm, linux NENI OSX, pro OSX je ke stazeni, pro lin ne-e. jako chapu ze wine, ale radeji ozelim.

    FIELDMAN: ja vim, uz jsem tam hlasoval, ale uz je to pul roku :-))) ad HUB - viz RAINBOF

    Jo a nemate nekdo tip na appku na cteni RFID? a konkretne pak na RFID platebni karty? Androidacka ze snapu mi nefacha, nevim, zda NFC "projde" do androidiho environmentu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam