• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    POLOVIBlackBerry
    VACA
    VACA --- ---
    ED_EDDIE: Díky za špetku naděje, vypadá to že skutečně bude problém s tim routerem nějakej. Ale třeba macbook je připojenej vždy bez sebemenší komplikace. Ale OK, je možný že je problém tam...

    Jinak to je 9780, a paradoxně ten bych chtěl používat víc než ten 9900 protože se mi líbí esteticky, a taky je malinkej a lehkej.

    Je to ale celý nějaký proklatý. Mimo jiné jsem taky zkoušel podle nějakýho návodu že bych tu minioperu do telefonu dostal z PC.
    Když se ale přihlásim do blackberry app world přez to id který jsem vytvořil v tom 9900 tak v prohlížeči nemůžu změnit model, když kliknu na změnu modelu v horní liště, tak se prostě nic neděje.
    Když se odhlásim, můžu změnit model na 9780, vybrat aplikaci, vyskočí přihlášení, a opět jsem na 9900 a nejde to nijak změnit.

    Když teda zkusim připojit 9780 k počítači v režimu synchornizace, a dám stáhnout tu miniopera app z ID (kde ale nemůžu změnit model) tak vyskočí tabulka kde vyplnim capcha a email, poté vyskočí tabulka s kolečkem že se apka stahuje na zařízení, točí se kolečko a posléze vyskočí error 502 což jak jsem zjistil znamená že se zařízení nemůže připojit k internetu.
    V telefonu ale je simkarta s datama, a přez nativní prohlížeč ověřeno, že data fungujou a internet je přístupnej.

    Podle mě je to začarovanej kruh, protože bych musel bejt v 9780 přihlášenej přez ID, to ale nemůžu protože app world nejde spustit. (viz přiložené obrázky)

    Když ho spustím, tak mi vyskočí tabulka že mám aplikaci upgradovat, to když kliknu tak se otevře vestavěnej web browser, a načítá webovou stránku app world. Tam když kliknu na login tak mi vyskočí hláška "you are using unsupported operating system or some features will be disabled"
    Jindy se na tý stejný adrese načte blackbery homepage kde je akorát "shut down for maintenance"
    Nevim nerozumim tomu, ale snaží se mě to vehementně utvrdit v tom abych to vyhodil do kontejneru s elektroodpadem, což se mi prostě nechce sakra!
    Já vod toho ani nechci nějaký hi-tech současný aplikace nebo tak. Jen prostě abych se třeba mohl někde podivat na jízdní řád s přestupy, odkud jede vlak apod. Nic víc.. :((((((((
    Verze systému v tom je 6.0.0.294 což je asi poslední co v tom může bejt(?)
    Ještě bych to zkusil klidně nějak přeinstalovat ten OS v tom, jestli to jde.
    Ale teď už to musim zavřít protože mi to dnes sežralo asi 3hodiny času, a vůbec nikam jsem se nedostal, nic nedokázal. Což mi teda pravděpodobně ukrátilo život víc než o tři hodiny páč v někerejch momentech už jsem se musel hoooodně ovládat abych do neprohodil oknem.. :(

    Díky za trpělivost

    https://nyx.cz/files/000/022/2299071_7a11d13b5a20eefc458d/original.jpg

    https://nyx.cz/files/000/022/2299088_7665e55095999f9addfd/original.jpg

    https://nyx.cz/files/000/022/2299090_1ec7bf60b3f6575e0d20/original.jpg

    https://nyx.cz/files/000/022/2299089_cd0383350fe102dece80/original.jpg
    ED_EDDIE
    ED_EDDIE --- ---
    VACA: Zkoušel si to na jiné wifi (routeru)? Já svojí starou 9300 bez problémů připojím k wifi i ke BB Worldu.
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: a ještě, starší BB 9700 s wifi nemá problem ve smyslu že by ji takto ztrácel. Ten má prozměnu problém, že mi BB store píše že nemám síť nebo vypnutou wifi. Ale přitom ukazatel wifi signálu řiká že jsem připojenej. Nativní web browser se na internet dostane ale BB store ne.
    Takže tam prozměnu nemůžu dostat ani tu minioperu..
    A taky nevim jak přepnout klávesnici na qwertz.
    uuf, chápu že už jsou to telefony trochu aoutdated, ale nečekal jsem že moje anabáze s BB bude takhle komplikovaná. Přitom od toho nic nechci. Jen prostě základní fce :(
    sry a díky za trpělivost
    VACA
    VACA --- ---
    ED_EDDIE: děkuji tohle je vyřešené.

    Měl bych ale ještě jeden dotaz kterej mi pije krev a telefon děla skoro nepoužitelným.
    Jedná se o domácí wifi. Normálně zadám heslo telefon se připojí, internet a vše funguje. Ale vždy po nějakém čase se odpojí, a už se znovu nemůže připojit. Píše mi to že se nezdařila asociace s wifi sítí.
    Vůbec tomu nerozumím, protože iphone nemá žádnej problém, win notebook nemá žádnej problém, macbook nemá žádnej problém. Ale 9900 má vždycky po pár minutách používání problém.
    Síť normálně vidí, signál má, ale nemůže se připojit. Když restartuju router tak se připojí, a po pár minutách zase odpojí a už znovu nic, dokud znovu nerestartuju router.

    Díky moc
    GOOGLe jsem zkoušel hledat řešení ale nic jsem nenašel :(
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Nové 5G Blackberry představení v červnu, a prý se máme dočkat do konce roku.
    No sice mělo být v 1Q ale uvidíme.
    Také Vám přijde tak hrozně vysoké?
    BlackBerry 5G smartphone with physical keyboard (2021 model) | LetsGoDigital
    https://en.letsgodigital.org/smartphones/blackberry-5g-smartphone-2021/
    https://www.svetandroida.cz/blackberry-navrat-5g-2021/
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    ED_EDDIE: Přesně tak! Opera Mini by to měla dát do pořádku. Plus u operátora mít aktivován BlackBerry service.
    ED_EDDIE
    ED_EDDIE --- ---
    VACA: Řešil jsem to kdysi taky, ale nemůžu si vzpomenout, jak to dopadlo. Mám dojem, že byl problém ve starých certifikátech. Mám dojem, že jsem to řešil instalací Opery mini.
    VACA
    VACA --- ---
    prosim pěkně. Dostal jsem od kamaráda bold 9900, já vim už je to dneska asi passé ale je v moc pěknym stavu. Ambice řešit do toho nějaký aplikace apod nemám vůbec.
    Ale chtěl bych alespoň rozchodit internet browser a používat to jako sekundární/ záložní telefon..
    Píše mi to že se zabezpečovacím protokolem není možné otevřít stránku, funguje defakto jen google rozcestník..
    Poradil by mi prosím někdo jestli to má nějaký řešení?
    Moc děkuji
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    chtej za to 4.500 to je peklo. v brne chtej 2.500 tak asi jasna volba
    NJAL
    NJAL --- ---
    RAINBOF: No ja si u nich kupoval (nazivo bez objednavky predem) jen spotrebku - bateriie a pouzdra na Q10. Ale je to takovy konvencni, upravny mobiloidni sopik o 20m^2 + zazemi se skladem.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NJAL: nevim, znas je?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Dostal jsem key2, nevite kde by v praze mi vymenili displej?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jen pro info vysel novy nyxdroid pro BBQ10, a planuje se udrzet podporu BB i na novem API. Testuju na Q10 a podobnejch srotech :D
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    Mam blackberry z30 nemuzu se dostat do NASTAVENI a nejde mi zapnout wifi,,,,,pristroj je NOVY NEPOUZIVANY,,,MAM UDELANOU TU AKTUALIZACI ALE OD ZARI 2020 ME TO NEJDE CO S TIM?
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    TLOUDEV: Já jedu na passportu pořád a zatím mi aktualizace nechybí. Je pravda že mám telefony dva a všechno co nejde na passportu jedu na iOS
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    NJAL: hmm... vzhledem k nemoznosti aktualizaci je ten jejich OS bohuzel na hovno :( jinak teda ze byl lepsi nez vsechny ostatni, o tom neni pochyb, a doted me sere android. Trochu doufam, ze to treba vyhrabou z popela i s novou verzi toho svyho OS (QNX mikrokernel unix)... mno, mohlo by to vyjit, a pak bych mozna oprasil starou Q10, nebo bych byl i ochoten poridit prave Q20. Keyone mi vydrzel cca mesic, nez se zacal srat, az se rozesral docela. Q10 mi vydrzela leta.
    NJAL
    NJAL --- ---
    TLOUDEV: Ja bych chtel Q20 :-) Mam Q10.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    NJAL: ja se na to tesim hrozne moc... ne ze bych si to chtel koupit, ale pze spadnou ceny keyone a key2 ;-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    TLOUDEV: Tak ja to sem dal proto, ze jsme teda v te prvni polovine 2021, tak jeste ~4.5 mesice do zklamani ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam