• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Jak jsem psal, Tožička je zasadni piratska chyba. Nejde o muj nazor, pro mne to neni duvod piraty nevolit. Ja k volbam uz chodit nebudu, nemam kdo by mne zastupoval. Ale Pirati jsou mi nejblize a moje konkretizovana kritika neni to co je prekazkou k volbe.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    XCHAOS: 499
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Překročí tenhle klub 500 sledujících id? Jsme na 498... zhruba tolik, kolik hlasovalo v tom stranickém referendu v Pirátech...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NECROMAN: já holt nemám telefony na moc Pirátů, že bych někoho obvolával... :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    XCHAOS: hodně těsný výsledek, nepamatuji podobně vyrovnané hlasování.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Dostat kandidáta do Blesku je geniální tah. Negativní reklama neexistuje, zdá se...
    O Kubery křeslo zabojuje 11 lidí. Piráti posílají Tožičku. „Je ultralevicový,“ kritizuje jej Vileta | Blesk.cz
    https://www.blesk.cz/...e-11-lidi-pirati-posilaji-tozicku-je-ultralevicovy-kritizuje-jej-vileta.html
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Z možných 1041 členů hlasovalo 494 (47,5%).
    Pro postup do 2. kola možnost potřebovala podporu alespoň 248 členů (nadpoloviční většina).
    Návrh A: "Celostátní fórum ruší rozhodnutí krajského fóra Ústeckého krajského sdružení KF ÚsK 4/2020, kterým v primárních volbách sestavilo a schválilo kandidátní listinu do doplňovacích senátních voleb v obvodu č. 32 - Teplice." (= PRO zrušení kandidátky) - 232 hlasů
    Možnost B: Ukončení jednání bez usnesení. (= PROTI zrušení) - 249 hlasů

    Pouze možnost B získala nadpoloviční podporu (těsně)

    ....
    Tomáš Tožička bude Pirátským kandidátem do Senátu na křeslo po Kuberovi. Maloburžoazie to zase jednou prohrála....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Peksa povede europarlamentní skupinu na podporu Tibetu
    https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/europarlamentni-skupinu-tibet-vede-peksa.html
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Pirátský návrh Jakuba Michálka na zavedení klouzavého mandátu prošel do druhého čtení
    https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/piratsky-navrh-klouzaveho-mandatu.html
    DAYSIR
    DAYSIR --- ---
    Mám ho jako zveřejnit znova nebo jak?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JPLABS: Piráti mi neplatí nic, protože do struktur typu MO (mediální odbor) nějak nemám potenciál se začlenit. Naopak Pirátům platím už 10 let členský příspěvek, i když vždycky váhám, jestli to není fakt pitomost. Médiím moc nerozumím, na televizi skoro nekoukám :-)

    Tady na NYXu je to tak příjemně v pozadí. NYX užívají řádově desítky tisíc lidí, většina ovšem na něco jiného, než kecání o politice. I přesto je podle mě zajímavé mít tady nějakou přítomnost a nějaký vliv. Ostatní strany vesměs ani moc nevědí, že nějaký NYX existuje (kdyby to věděl Babiš, nejspíš si tady zakládá falešné účty jako na Twitteru :-)
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    JPLABS:
    1. Preco by mal byt preboha xchaos medialny poradca?

    2. V reflexe si teda moc prace autor nedal (alebo naopak dal:). Problem s EU parlamentom je ten, ze tam plati ina legislativa, a neda sa tam aplikovat to iste ako v ceskej poslaneckej snemovni. (V praxi sa teda da zistit kolko beru pomerne jednoducho, su tam dohladatelne tabulkove platy, + jediny asistent co je zaroven aj clen strany svoj plat zverejnil)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    V kauze přezkumu senátní kandidatury Tomáše Tožičky je už 259 odevzdaných hlasů. Tedy řádově víc, než kolik hlasovalo v původní nezávazné anketě, nebo v následunícím podání členského podnětu. Tedy hodně lidí si dalo záležet, aby se projevilo až v tajné volbě a ne v diskuzi na fóru.

    Bude velmi zajimavé sledovat, jak toto hlasování dopadne. Budeme si na to muset počkat do pondělka.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JPLABS: byla to určitá nadsázka. Jak sám konstatuješ, máte v týmu především excelentní matematiky. A to je právě svět sám pro sebe. Já obecně informatiku pokládám za vědu, stojící trochu stranou od matematiky, i když s ní sdílí některé nástroje. Podobnosti jsou i v tom, že matematik se může chtít distancovat od politiky... ale spočítat nějaké tabulky pro dělostřelce holt z podstaty věci umí (a dokonce to byla silná součást motivace pro rozvoj matematické analýzy, svého času)

    O programování by se dalo plácat donekonečna. Mě samozřejmě trochu mrzí, že jsem se na to vykašlal a skutečně to bude souviset s tím, že dýl to vydrží bavit ty, kteří skutečně mají nějaký základ pro tvorbu v té matematice, zatímco my ostatní nakonec skončíme u kupeckých počtů.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JPLABS: myslím, že Piráti jsou součástí koalice na magistrátu, ale PRE 1!= magistrát
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tady se dá dobře projít, jaké připomínky k návrhům zákonů dělají poslanci za Piráty (credit: Danýsek :)
    Sněmovní tisk 580
    https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?t=580&o=8
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    XCHAOS: to bych měl říct mýmu kolegovi, už mu táhne na 70, programuje v Erlangu a zatím si na něj nikdo nestěžoval, že mu to pomaleji myslí
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam