• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    FARIN
    FARIN --- ---
    E2E4: dalsi duvod muze byt jeste to, ze lidi obecne maji tendenci fandit tem slabsim. Ve chili kdy melo stan 1/3 kandidatu, leckde az na dalsich mistech tak maji lidi chut jim pomoct.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: plus pro někoho i ten Dostál, těžko ale říct pro kolik.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ještě mě napadl třetí důvod debaklu pirátů - kromě menší přijatelnosti pro jejich nevolice ještě to kroužkování žen, místo kroužkování těch kteří měli šanci mít víc preferenčních hlasů než kandidáti stan.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    FARIN: co jsem se bavil s lidmi na povolebním štábu, tak prostě catchall byla chyba, protože to nefunguje, tj cílit na svých 10-12%
    FARIN
    FARIN --- ---
    Poslanec za Piráty Profant: O spolupráci s ODS se budeme muset dohodnout uvnitř strany | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pirati-snemovni-volby-volby-2021-volebni-debakl-piratu_2110092331_zpo

    Tohle je myslím taková esence toho proč to dopadlo jak to dopadlo. Dokud to piráti nepochopí tak nemají na 20+ procent narok
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CMAN: to zas jo
    CMAN
    CMAN --- ---
    Zas kdo by chtel vladnout zejo. Takovej opruz.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    ze zahranici jsem volil do usteckyho kraje - pirati tam meli za bartosem jako dvojku 25 letyho studenta prav (ok, ktery toho v usti asi uz hodne odmakal), jako ctyrku pak 23 letou zase studentku prav. nemam nic proti mladi v politice (je to skoro porad jeste moje vekova skupina), ale volit 20 lety studenty se mi proste nechce. jak se tohle ve vasi strane diskutovalo?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    On stejně zapšklej dědek z hradu, pověří sestavením vlády Andreje, avizoval to dopředu. A Andrej bude v poklidu, bez důvěry, vládnout dál ;-)
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    QZUZKA: …no, já taky kroužkovala, nakonec čistě Piráty, i když to šlo trochu proti mojí snaze kroužkovat ženy. Když kouknu na svůj kraj, tak první dvě ženy za STAN tam jsou, i když jedna z nich byla poměrně dole.
    Zeleným jsem poslala peníze, co udělám s Pirátama, si ještě rozmyslím.

    Hnojomet nepopírám, kiksy v kampani taky ne. (A teď se asi všichni potřebujem vyspat)
    QZUZKA
    QZUZKA --- ---
    Jako obyčejný volič vnímám výsledek velmi hořkosladce- většina bez Babiše, komunisti ven, přísaha ven, ... Ale pirátů bych tam chtěla víc (a Zeleným nějaký státní příspěvek). Sice jsem kroužkovala, ale nedošlo mi, jak je to vážné, takže tady jeden kroužek pro zajímavou kandidátku úplně na konci, tady jeden pro... zatímco kroužkovači Stanu v mém okolí prostě vzali prvni 4, protože je stejně neznají.

    Držím palce, ono tam asi pár dalších pirátů časem probublá, ale bude to těžké a s menším efektem.

    A docela věřím vlivu hnojometu, ale obávám se, že to není moc nosné pojetí, protože ti na koho zabralo, ty to zajímat nebude
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CHRMLE: ta gentlemanská dohoda se týkala _propagace_.. toho, že strany nebudou např. vyvěšovat billboardy typu "kroužkujte XY" (STAN to stejně porušili). Voliči to blbě pochopili, že se to týkalo jich....ovšem součástí dohody bylo, že o kroužkování se prostě bude mlčet, takže jim to nějak neměl kdo říct.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEB: neuměl jsem si to představit v tomto rozsahu. jsem jeden z těch, kdo s koalicí se STAN souhlasil. byl jsem hodně emocionálně ovlivněn Milionem Chvilek, to přiznávám...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    N_I: já si třeba myslím, že jsme to strategicky posrali :-) ale zase tentokrát jsem se neangažoval, nekandidoval... zatímco před 4 roky se mi všichni smáli, že v Uhelně na hodinu a půl spadlo wi-fi pokrytí a novináři museli na ulici...
    CHRMLE
    CHRMLE --- ---
    ja bych polozil otazku takhle... dafaq se stalo ze jsou vykrouzkovany? :D ne kdybych vedel ze se bude krouzkovat a nebude to jenom o tom ze si to rozdelej cca fifty fifty, tak... nevim.. to je takovy trapny... ale jestli maj vsichni spravne narostle koule tak tam nejaky ministry mit budou a schvalne co zvladnou...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    N_I: Možná. Ale já se rozčilovat začnu až za pár dní, dneska jsem spíš ve spokojeném módu.
    N_I
    N_I --- ---
    CAIDEL: mě to smrdí tím, že se to zamete. čekání je cesta k zametení, to učil už soukup paroubka


    LEON_KOWALSKI:
    Ludek Stanek
    @LudekStanek
    ·
    13 m
    Je rozdil mezi tim altruisticky se obetovat, strategicky se obetovat, nebo to normalne posrat. U Piratu zatim pravdu o svem pribehu neuspesne hledaji
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    N_I: Hele, já s tebou souhlasím, že by rozhodně funkci složit měl, neboť je to zcela jistě nevýhra. S čím ale nesouhlasím je, že tu funkci musí složit do dvou minut a třiceti sedmi vteřin po volbách jinak je pozdě a průser. Až se budeš za týden ohlížet, tak je úplně jedno, jestli funkci složil v půlce voleb, tři minuty po nich, do dnešní půlnoci nebo zítra/pozítří.
    N_I
    N_I --- ---
    CAIDEL: "počkat třeba den, dva až se věci vyjasní"

    jsem šéf kampaně, to se posralo, přineslo to o 15% míň...na co se má přesně čekat? když u dnes ten výsledek trolím?
    až to odšumí nějakými dalšími tématy? takže tradiční jednání ostatních stran, proti kterým se brojilo?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    BTW kolik dostaly maly strany ze SPOLU? Kolik ma KDU? Kolik TOP?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam