• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    E2E4
    E2E4 --- ---
    NIEKT0: no hlavní chyba byla, že to nikoho nenapadlo.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MACSKA: no jo, ale tam chybí odkaz na ty tabulky, ze kterých jednu grabnul a pak link ztratil. je to v zásadě podobné jako na volby.cz ale tam zatím chybí preferenční hlasy, které jsem jinde našel vyplněné.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    teď ale nemůžu najít URL, ze kterého jsem praha.txt včetně preferenčních hlasů grabnu :-( na volby.cz je něco podobného, ale preferenční hlasy tam vypsané nejsou :-(
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NIEKT0: hele, viz předchozí. kroužkovali i naši voliči, jen bylo kroužkování příliš roztříštěné. Stačilo, aby byla v těch kroužcích nějaká disciplína, celkový počet byl dostatečný...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    xchaos@lenochod:~/analyza-volbypsp2021$ grep -v STAN praha.txt|tr "\t" ";"|cut -d ";" -f 8|tr -d " "|paste -sd+ | bc
    116617
    xchaos@lenochod:~/analyza-volbypsp2021$ grep STAN praha.txt|tr "\t" ";"|cut -d ";" -f 8|tr -d " "|paste -sd+ | bc
    125374

    pro ty, kdo to neumí přečíst: měli jsme v Praze jen o asi 9000 preferenčních hlasů méně, než STAN. jediné, co STAN stačilo k úspěchu, bylo, že byly ty kroužky méně roztříštěné... jednoduše jim to hodilo pár disciplinovaných voličů co kroužkovali zásadně první 4 jejich kandidáty.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    Stan napriek dohode propagoval kruzkovanie, napr. Rakusan takto pretlacit svoju asistentku z 16 (!) miesta na kandidatke, a este si to platil ako reklamu na facebooku. Cela koala bola od zaciatku chyba, a cena ktora za nu platime je kruta, ale bohuzial primerana.
    CMAN
    CMAN --- ---
    Je to proste. Volici piratu to tam proste hodili a nekrouzkovali protoze neresili. Volici stan zrejme venkovani trpi averzi vuci piratum takze krouzkovali. Vysledek neni fer... Ale takovej je zivot.
    FARIN
    FARIN --- ---
    E2E4: dalsi duvod muze byt jeste to, ze lidi obecne maji tendenci fandit tem slabsim. Ve chili kdy melo stan 1/3 kandidatu, leckde az na dalsich mistech tak maji lidi chut jim pomoct.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: plus pro někoho i ten Dostál, těžko ale říct pro kolik.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ještě mě napadl třetí důvod debaklu pirátů - kromě menší přijatelnosti pro jejich nevolice ještě to kroužkování žen, místo kroužkování těch kteří měli šanci mít víc preferenčních hlasů než kandidáti stan.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    FARIN: co jsem se bavil s lidmi na povolebním štábu, tak prostě catchall byla chyba, protože to nefunguje, tj cílit na svých 10-12%
    FARIN
    FARIN --- ---
    Poslanec za Piráty Profant: O spolupráci s ODS se budeme muset dohodnout uvnitř strany | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pirati-snemovni-volby-volby-2021-volebni-debakl-piratu_2110092331_zpo

    Tohle je myslím taková esence toho proč to dopadlo jak to dopadlo. Dokud to piráti nepochopí tak nemají na 20+ procent narok
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CMAN: to zas jo
    CMAN
    CMAN --- ---
    Zas kdo by chtel vladnout zejo. Takovej opruz.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    ze zahranici jsem volil do usteckyho kraje - pirati tam meli za bartosem jako dvojku 25 letyho studenta prav (ok, ktery toho v usti asi uz hodne odmakal), jako ctyrku pak 23 letou zase studentku prav. nemam nic proti mladi v politice (je to skoro porad jeste moje vekova skupina), ale volit 20 lety studenty se mi proste nechce. jak se tohle ve vasi strane diskutovalo?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    On stejně zapšklej dědek z hradu, pověří sestavením vlády Andreje, avizoval to dopředu. A Andrej bude v poklidu, bez důvěry, vládnout dál ;-)
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    QZUZKA: …no, já taky kroužkovala, nakonec čistě Piráty, i když to šlo trochu proti mojí snaze kroužkovat ženy. Když kouknu na svůj kraj, tak první dvě ženy za STAN tam jsou, i když jedna z nich byla poměrně dole.
    Zeleným jsem poslala peníze, co udělám s Pirátama, si ještě rozmyslím.

    Hnojomet nepopírám, kiksy v kampani taky ne. (A teď se asi všichni potřebujem vyspat)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam