• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    CYBERKOTLIK: Myslíš nadávání na to že byla Praha, jako každé léto, rozkopaná, za což je zodpovědný člověk z Praha sobě? Nebo je v tom něco víc?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DAWYT: Ještě bych potřeboval 2 hlasy na tohle, protože těch vlivů bylo podle mne víc než 3

    MONCIC: Já tedy doufám,že takovejhle tam je minorita, já vlastně nevím, co se mi v tom textu nelíbí víc.Jestli to kňourání, nebo ten Marx,co vykukuje z kapsy (tyvole teď jsem se podíval na web a on měl o Marxovi přednášku!!),nebo to nepochopení, o co v těhle volbách většině šlo..A to srovnávání,že to bude horší než za babiše? Tak to je fakt třešnička. On a podobní lidi, bylo jedna z těch příčin v DAWYT
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    CYBERKOTLIK: Při slabší anketě bych to tam klidně přidal, ale myslíš, že to má celorepublikový rozměr?
    OTZ
    OTZ --- ---
    JVMLOK: ba že, není.

    ale nerad bych se dočkal smutného konce a pohřbení všech nadějí skrz neprůchodnost pirátských návrhů přes ostatní konzervy.
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    DAWYT: chybi ti tam Hribovo vladnuti v Praze, coz byla pro mnohe takova demoverze piratskeho vladnuti.
    LIMECEJ
    LIMECEJ --- ---
    Podle mě velmi hodnotný zhodnocení současný situace.

    Zběsilá strnulost české společnosti jako příčina neúspěchu Pirátů
    https://denikreferendum.cz/clanek/33216-zbesila-strnulost-ceske-spolecnosti-jako-pricina-neuspechu-piratu
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Zadupání Pirátů bylo generační vzpourou proti mladým lidem – A2larm
    https://a2larm.cz/2021/10/zadupani-piratu-bylo-generacni-vzpourou-proti-mladym-lidem/
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: Karel Berka

    U PirSTANu je v současném systému dost neodpovídající, že zatímco poměr hlasů mezi Piráty a STAN byl 1:2 (v preferenčních hlasech) až 4:5 (při započtení prázdných lístků oběma dle počtu kandidátů), tak ve výsledku to na mandáty skončilo 1:10
    https://twitter.com/caco3cz/status/1446922229141344265?s=20
    A to především proto, že v krajích získali nejčastěji po 2 mandátech a tak většinově převládly kroužky.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    Jan Kulveit Yesterday at 1:16 PM ·

    Taková drobnost k preferenčním hlasům a 4 pirátským poslancům...

    Čím víc diskusí čtu, tím víc mám dojem, že i ex post panuje značné zmatení, jak ten systém funguje. Pozor na to, že velká část výsledku je prostě daná sčítací matematikou preferenčních hlasů, a neříká tak moc ani o preferencích voličů dané koalice, ale ani třeba o ohromném efektu antikampaně

    1. Výsledek neznamená, že by většina voličů koalice chtěla nebo kroužkovala STAN nebo chtěla politiky STAN víc než politiky Pirátů. K současnému výsledku stačilo pouhých zhruba 20% aktivně kroužkujících voličů koalice, kteří kroužkování vzali systematicky, od shora kandidátky, a kroužkovali STAN.

    2. Pirátům nepomohlo nejen to, že "jejich" kroužkujících voličů bylo méně, ale i to, že jejich kroužkující voliči "rozprostřeli" svoje preferenční hlasy přes víc kandidátů na kandidátce, a nejeli tak moc odshora. Kroužkující voliči STAN oproti tomu měli menší volbu, a jejich hlasy proto byly o něco "koncentrovanější". Více kandidátů na kandidátkách tak proto Pirátům nejspíš mírně uškodilo

    3. Myslím že je celkem jasné, že tento výsledek je buď koncem volebních koalic v Česku, nebo koncem preferečních hlasů.
    Pro interpretaci voleb je poměrně důležité chápat, že to, že vlivem volebního systému zmizí reprezentace nějakých voličů ve sněmovně neznamená, že zmizí ti voliči.

    Letošní volby jsou v tomto ohledu poměrně extrém
    - kolem 20% voličů není přímo reprezentovaných kvůli propadu ČSSD, KSČM, Přísahy, TSS, a Volného
    - kolem 10% voličů je reprezentovaných nejspíš jinak, než chtělo (Piráti -> STAN, ODS -> Lidovci)
    ... je důležité chápat že ani ti lidé, ani jejich preference nezmizeli.

    Přihlásit se k Facebooku
    https://www.facebook.com/kulveit/posts/10158208961870108
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    btw, když se tu vyjádří do ankety víc lidí, klidně bych se nebál plácnout výstupy na ofiko fórum. Premium nemám
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MONCIC: taky jsem nechápal, kvůli lbc jsem hlasoval proti koalici, že takovejch toxickejch zm**ů jako v slk se najde akorát v hnědejch partajích, viz známý anticikánista vážený senator Jaroslav Zeman
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    HONCKA: E2E4: MINERWA: KAMAHL: jestli nikdo z Vás nemá premiovku, tak můžeme po sobotě udělat novou anketu. Hlavně politika není všechno, zmrdi jsou všude a chytrý a hodný lidi taky. Tak třeba se najdou i v této vládě :)
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    HONCKA: To je defakto bod 3., ne?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    já si myslim, že za tohle kroužkování může Bohdalová
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DAWYT: ještě ti tam chybí prapůvod všeho tj že předvolební koalice byla ptákovina
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    Nemyslim si, ze by pirati vyhoreli. Ostatni pravdepodobne vladni strany si moc dobre uvedomujou, ze potrebujou je i jejich volice. Priznivci STANu ten vysledek fakt neudelali, a vysledek je to pri soucasnych moznostech (ktere hned tak lepsi nebudou) vic nez dobry.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: já mám 1,2,4 a 8 :D
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    DAWYT: koalice s stanem... Jak jsem psal pred volbama, ubralo jim to hodne volicu. Nebudu volit někoho, kdo udela koalici s takovejma smejdama.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DAWYT: podle mne v poradi 1, 4a, 2, 6, 7, 5
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    DAWYT: jsem se smazal, až pak jsem si přečetl to rozdělení na a)b) což už dává lepší smysl, tak mi přišlo, že jsem napsal možná kravinu sry. Ačkoliv, samotný bod 4. mi přijde zvláštní formulace v tomhle kontextu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam