• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    ֎Tak Sheri Berman je principiální kritičkou Marxe za jeho domimantní důraz na ekonomické otázky.
    Ze stejných důvodů kritizuje i neoliberální pravici, která činí totéž a mám tak paradoxně s Marxem mnoho společného.
    Naopak vyzdvihuje evropskou sociální demokracii, mimo jiné právě austromarxistickou reformní sociální demokracii v čele s Bauerem Karlem Kautským a Maxem Adlerem za to jak dobře se jí podařilo vtělit Marxe do celkového řádu evropské humanistické kultury a spojit jeho analýzu výrobních prostředků s Kantovým důrazem na apriorní občanská a sociální práva nebo například s Komenského pedagogickým étosem. Prozradím ještě, že právě austromarxisté, ti, kteří v meziválečné Vídni budovali moderní sociální bydlení, parky bazény a knihovny, se považovali za skutečné komunisty a obviňovali Lenina za krádež a neprávoplatnou uzurpaci tohoto pojmu.
    Vědí to historikové, možná to ví i Janka Michailidu, nevím jestli to ví takovej Ferjenčík, co vím, sledoval hodně fotbal na knihy možná už nezbyl čas.
    Tak díky za otázky, debatu a mějte se. [Ondrej.Holub]
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    XCHAOS: kdyby pouze citovala Forda, tak by to bylo asi vsem sumak a nikdo by si toho nevsiml, ale kdyz den pred tim se zachova charakterove jako pi** a verejne protikandidatku zhejtuje na sockach za komunismus a pak po zvoleni udela tohle, tak me napada k tomu pouze pridat pridavne jmeno vylizana. On nastesti rychle zareagoval mo, tak se to stahlo.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    KRAMERIUS: No, a toto je dost symptomaticke, z dvojice michalek-michailidu je ma s prilisnym autoritarstvom v realne bez vacsich pochybnosti problem prave jakoubek. Ale medialny obraz je medialny obraz...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (hmm, ten obrázek se asi nenačte všem, nevím, musel bych ho někam uploadnout). Každopádně taky zajímavý, asi nezáměrný meta-trolling...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (se přiznám, že jsem ji volil nějak automaticky, že jsem v předsednictvu chtěl víc žen, a Henryho Forda by mi vlastně s antisemitismem vůbec spojovat nenapadlo... a citát řekla až po svém zvolení...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tak jste nám zakázali komunistku, tak teď máme místopředsedkyni, která na sjezdu citovala antisemitu a protonacistu...
    Zapomenutý antisemitismus Henryho Forda je odvrácená tvář amerického snu. Inspiroval i Hitlera | Plus
    https://plus.rozhlas.cz/zapomenuty-antisemitismus-henryho-forda-je-odvracena-tvar-americkeho-snu-7628704
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    XCHAOS: ona to řekla ještě před volbama tj nevím jestli v tý době vůbec chtěla kandidovat
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    XCHAOS: a ji do toho nekdo nutil?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    KEB: Z dostupných asi ta nejlepší.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DOCKINEZ: v podstatě, ona neřekla nic jako "cítím se jako členka KSČM". ale v českém kulturním prostředí je úplně marné to jakkoliv vysvětlovat. Dá se říct, že to řekla proto, že tou předsedkyní doopravdy být nechtěla, no.
    KEB
    KEB --- ---
    HONCKA: špatného na tom není nic, jen být předseda vládní strany a být proti vládnímu angažmá mi příjde ne úplně šťastné.

    Osobně si myslím, že Bartoš je dobrá volba
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KEB: trošku s křížkem po funuse, předseda je opět Ivan.
    BTW co je špatnýho na předsedovi co není poslanec ani ministr. (navíc když je senátor)
    KEB
    KEB --- ---
    Ať to trochu odlehcime od debilniho výroku madam michailidu. Chápu to dobře, že pokud se kapitánem stane wagenknecht, tak to bude předseda, který není poslanec, není ani ministr ve vládě, ale bude mít na starosti vést stranu, která je ve vládě přičemž hlasitě protestoval proti vstupu do vlády.

    To zní dobře schizofrene, to bude taky ještě sranda. :-D
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KRAMERIUS: jj co tak sleduju, tak to tak +- staticticky vychází, že se průměrně při prvním kole udělí cca polovina hlasů na voliče než je počet kandidátů
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    HONCKA: To je zvláštní, že počet odevzdaných hlasů je téměř přesně dvojnásobkem počtu voličů - ale nerozporuju to, nehledal jsem.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    XCHAOS: Září 21 je “dávno”?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KRAMERIUS: jenom menší upřesnění, v prvním kole se volí přijatelnost, tj člen má tolik hlasů kolik je kandidátů tj u téhle volby byly 4
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    FRANZIMOORE: Napsal jsem "možná".
    XCHAOS: Je to asi týden, to opravdu není dávné.
    FRANZIMOORE
    FRANZIMOORE --- ---
    KRAMERIUS: jakože kdo podpořil Janku tak je komunista... Taková rovnice fakt težce nesedí, promiň
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KRAMERIUS: Ale oni na ní vytáhli dávný z kontextu vytržený výrok. V českém kulturním kontextu neprojde, ale rozhodně podporu pro ni nevnímám jako negativní
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam