• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    FRK_R23: Ulozto odted bude pouze a vyhradne cloud pro tvoje osobni data. https://ulozto.cz/faq#backup

    Služby cloudového úložiště budou od pátku 1. 12. 2023 přístupné pouze registrovaným uživatelům. Ti budou moci nově nakládat pouze se soubory, které na úložiště sami nahráli. Soubory nebude možné veřejně sdílet, a to ani adresně prostřednictvím odkazu. Uživatelé se samozřejmě nemusí bát, že by přišli o jakékoliv své osobní soubory. Vše na cloudovém úložišti zůstává, obsah však bude přístupný pouze těm uživatelům, kteří jej na úložiště sami nahráli.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PETER_PAN: Google drive a ulozto nejsou přece stejné služby. Nemůžeš přijít na Google drive a prohledat všem jejich disky abys našel co hledáš. Ulozto přece není soukromé místo pro tvoje data.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    PETER_PAN: Já to tak chápu. Ale je to proto, že se uložto rozhodlo, že jim to za to nestojí. Zatímco google asi dělá spoustu opatření, tak po nim kolektivní správci tolik nejdou.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KEDRIGERN: OK.

    Takze:

    situace a] Kdyz na cloud jako je google disk ulozim soubor a necham vygenerovat odkaz ktery je aktivni pro kohokoliv kdo ma odkaz - tak to bude mozne.

    situace b] Kdyz na cloud jako je uloz.to ulozim soubor a necham vygenerovat odkaz ktery je aktivni pro kohokoliv kdo ma odkaz - tak to NEbude mozne.

    ?
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Jsem Klára Kocmanová fanklub :D
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    MEMNON666: Kdybych měl někoho ze současného působení Pirátů ocenit, byl by to J. Lipavský a O. Richterová.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    Kdo Piráty označuje za komunisty, by si měl nafackovat a koukat se teď na Primu. Soudružka Konečná tu diskutuje s Janem Lipavským a úplně ve všem se rozcházejí. My jsme pro Česko v Evropě, pro Shengen, pro ochranu životního prostředí, pro pokrok. Komunisti jsou pro Česko “samostatné”, pro zavření hranic, pro Česko zaostalé, ohlížející se do minulosti, vzhlížející k Moskvě. Absolutní nepochopení globalizující se společnosti v přímém přenosu.
    https://twitter.com/ZuzkaKlusova/status/1728739619317899274
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    PETER_PAN: Google disc nic nemění ne? Tohle jsou články specificky o službě ulož.to.

    Jinak je to důsledek EU copyright směrnice, čili z úrovně ČR to lze změnit jen velmi omezeně.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KAMAHL: Prohra je to dost zasadni.

    Ti budou moci nově nakládat pouze se soubory, které na úložiště sami nahráli. Soubory nebude možné veřejně sdílet, a to ani adresně prostřednictvím odkazu.

    Tzn. ze z google disku nebudu moc nalinkovat PDFko kolegovi?
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Velká prohra

    Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/uloz-to-sdileni-soubory-filmy-stahovani.A231124_134347_ekonomika_jadv
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    ARCHIMEDES: To by asi nebyl špatný začátek. Ale pořád si nemyslím, že legislativa stojí za dvojnásobným prodloužením stavby a trojnásobným prodražením původní nabídkové ceny.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    CAIDEL: Bavíne se, doufám, na minimálně celoevropské úrovni.
    V prvé řadě je nutná edukacw o jaderných trchnologiích založená na datech a ne na strachu a jiných biasech.
    Technicky pak zjednodušením legislativy, aby nebyl rozvoj technologií bržděný jen tím, že se otřely o "nuclear".

    Formulace změn paragrafů po mně, doufám, nechceš :)
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    ARCHIMEDES: Jistě. A mohl bys mi nějak technicky (a realisticky) nastínit, jak by sis to tak v našich podmínkách představoval? Mimo nějaké obecné floskule?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SITH: BTW celkem by mě zajímalo, jak by vypadalo referendum, kdyby byla možnost mít elektriku zdarma
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SITH: Norové to maj celkem vymyšlený.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    DOCKINEZ: No jasně, ty jsem myslel především. To jsou gigantický plochy, kde se ohřejvaj auta. Nesmysl.
    SITH
    SITH --- ---
    s jádrem je také problém kam s tím odpadem, což jak víme, žádná vesnice ani město nikdy neodhlasuje. Takže dokud se to nebude vyvážet někam do laosu, tak se ta "čistota" jádra nevyřeší
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    KEDRIGERN:
    FRK_R23:
    fotovoltaika na zastavbe vychadza na vyrobenu kwh nasobne drahsie, nez to postavit na luku. Lebo je okolo toho kopa papierovania, a specifickej ludskej prace. U velkej elektrarni na luke to spravis raz, a potom uz sekas ako bata cvicky. Dost nepomaha aj prelobovala legislativa, ze v SVJckach fakticky nejde riesit ekonomicky rozumne fotovoltaika (lebo tzv. "staticky" rozpocitavaci kluc. Co ide aj za nami, ze sme si v tomto nezvladli dupnut.


    ARCHIMEDES: Obavam sa, ze krajina velkosti CR to fakt nema sancu zmenit. Nedari sa to nikde na svete okrem Ciny, kde to fakt idu ako seriovu produkciu (a k bezpecnosti maju taky.. svoj pristup). Inak je to vo svete zakazdym zakazka "na mieru", s cim ide ruku v ruke cena "na mieru", a nakolko to nie je zazite tak aj chyby na mieru, oneskorenia, atd. Z hladiska CO2 neutrality to tiez nie je nejake terno, lebo toho betonu je tam fakt vela, a ked ho rozpocitas na 30 alebo 50 rokov, stale je to... no, nie uplne skvele.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    FRK_R23: + parkoviště u různejch nákupních center zabíraj ohavně velký plochy.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    KEDRIGERN: Mně se líbíl ten nápad zastřešit parkoviště solárama. Auta stojej ve stínu a generuješ kvanta energie :)

    Taky jsem naivně čekal, že se třeba hodně rozjede pokrývání střech solárama, ale zatím nic moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam