• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KEDRIGERN: OK.

    Takze:

    situace a] Kdyz na cloud jako je google disk ulozim soubor a necham vygenerovat odkaz ktery je aktivni pro kohokoliv kdo ma odkaz - tak to bude mozne.

    situace b] Kdyz na cloud jako je uloz.to ulozim soubor a necham vygenerovat odkaz ktery je aktivni pro kohokoliv kdo ma odkaz - tak to NEbude mozne.

    ?
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Jsem Klára Kocmanová fanklub :D
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    MEMNON666: Kdybych měl někoho ze současného působení Pirátů ocenit, byl by to J. Lipavský a O. Richterová.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    Kdo Piráty označuje za komunisty, by si měl nafackovat a koukat se teď na Primu. Soudružka Konečná tu diskutuje s Janem Lipavským a úplně ve všem se rozcházejí. My jsme pro Česko v Evropě, pro Shengen, pro ochranu životního prostředí, pro pokrok. Komunisti jsou pro Česko “samostatné”, pro zavření hranic, pro Česko zaostalé, ohlížející se do minulosti, vzhlížející k Moskvě. Absolutní nepochopení globalizující se společnosti v přímém přenosu.
    https://twitter.com/ZuzkaKlusova/status/1728739619317899274
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    PETER_PAN: Google disc nic nemění ne? Tohle jsou články specificky o službě ulož.to.

    Jinak je to důsledek EU copyright směrnice, čili z úrovně ČR to lze změnit jen velmi omezeně.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KAMAHL: Prohra je to dost zasadni.

    Ti budou moci nově nakládat pouze se soubory, které na úložiště sami nahráli. Soubory nebude možné veřejně sdílet, a to ani adresně prostřednictvím odkazu.

    Tzn. ze z google disku nebudu moc nalinkovat PDFko kolegovi?
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Velká prohra

    Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/uloz-to-sdileni-soubory-filmy-stahovani.A231124_134347_ekonomika_jadv
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    ARCHIMEDES: To by asi nebyl špatný začátek. Ale pořád si nemyslím, že legislativa stojí za dvojnásobným prodloužením stavby a trojnásobným prodražením původní nabídkové ceny.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    CAIDEL: Bavíne se, doufám, na minimálně celoevropské úrovni.
    V prvé řadě je nutná edukacw o jaderných trchnologiích založená na datech a ne na strachu a jiných biasech.
    Technicky pak zjednodušením legislativy, aby nebyl rozvoj technologií bržděný jen tím, že se otřely o "nuclear".

    Formulace změn paragrafů po mně, doufám, nechceš :)
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    ARCHIMEDES: Jistě. A mohl bys mi nějak technicky (a realisticky) nastínit, jak by sis to tak v našich podmínkách představoval? Mimo nějaké obecné floskule?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SITH: BTW celkem by mě zajímalo, jak by vypadalo referendum, kdyby byla možnost mít elektriku zdarma
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SITH: Norové to maj celkem vymyšlený.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    DOCKINEZ: No jasně, ty jsem myslel především. To jsou gigantický plochy, kde se ohřejvaj auta. Nesmysl.
    SITH
    SITH --- ---
    s jádrem je také problém kam s tím odpadem, což jak víme, žádná vesnice ani město nikdy neodhlasuje. Takže dokud se to nebude vyvážet někam do laosu, tak se ta "čistota" jádra nevyřeší
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    KEDRIGERN:
    FRK_R23:
    fotovoltaika na zastavbe vychadza na vyrobenu kwh nasobne drahsie, nez to postavit na luku. Lebo je okolo toho kopa papierovania, a specifickej ludskej prace. U velkej elektrarni na luke to spravis raz, a potom uz sekas ako bata cvicky. Dost nepomaha aj prelobovala legislativa, ze v SVJckach fakticky nejde riesit ekonomicky rozumne fotovoltaika (lebo tzv. "staticky" rozpocitavaci kluc. Co ide aj za nami, ze sme si v tomto nezvladli dupnut.


    ARCHIMEDES: Obavam sa, ze krajina velkosti CR to fakt nema sancu zmenit. Nedari sa to nikde na svete okrem Ciny, kde to fakt idu ako seriovu produkciu (a k bezpecnosti maju taky.. svoj pristup). Inak je to vo svete zakazdym zakazka "na mieru", s cim ide ruku v ruke cena "na mieru", a nakolko to nie je zazite tak aj chyby na mieru, oneskorenia, atd. Z hladiska CO2 neutrality to tiez nie je nejake terno, lebo toho betonu je tam fakt vela, a ked ho rozpocitas na 30 alebo 50 rokov, stale je to... no, nie uplne skvele.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    FRK_R23: + parkoviště u různejch nákupních center zabíraj ohavně velký plochy.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    KEDRIGERN: Mně se líbíl ten nápad zastřešit parkoviště solárama. Auta stojej ve stínu a generuješ kvanta energie :)

    Taky jsem naivně čekal, že se třeba hodně rozjede pokrývání střech solárama, ale zatím nic moc.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    CAIDEL: Přesně, to už říkám pár let.

    Považuji za reálnější vyřešit problémy jiných zdrojů, než mega projekty s mega korupčním a šlendrián hrozbou. Viz VRT.

    Například mě nepřestává fascinovat, že ČEZ staví solární elektrárny na zemi. Co vím, tak už citlivě a vyhýbá se chráněným zviřátům, zemědělské půdě apod. Ale stejně mi hlava nebere:
    1) Proč radši nenabídnou řešení na klíč velkým barákům (třeba rozdělit 50 na 50)
    2) Nevyužijí svůj koncetrovaný kapitál k budování vyvažovacích a akumulačních zdrojů - vždyť to je ekonomicky budoucnost. Kupovat když je levno, prodávat když je draho. Kapitalističtější už to být nemůže.
    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    CAIDEL: Ztrácení schopností je pro mě argument pro podporu znovuzískání těch schopností, ne pro jejich další faktický útlum.
    KEB
    KEB --- ---
    CAIDEL: kde to můžu podepsat? 😂
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam