• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    HNHN
    HNHN --- ---
    Existuje u nas povedomi o teto iniciative?
    Public Money, Public Code
    https://publiccode.eu/en/
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    Generální ředitel pro společnost Operátor ICT, a.s. - Volné pozice - Kariéra | oict.
    https://oict.cz/volne-pozice/gener%C3%A1ln%C3%AD-%C5%99editel-pro-spole%C4%8Dnost-oper%C3%A1tor-ict-a-s
    KEB
    KEB --- ---
    Spotify
    https://open.spotify.com/episode/1NLWPmhYAia2RdT4UBYbrR?si=R_rDLI-2QcurKxJkY0We_Q

    Tady byla Gregorová u bastlove, docela povedený rozhovor. Akorát mi tentokrát přišla krvavá Marie nějaká měkká bývá drsnější a měla být.
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    STAROJDA:
    KEDRIGERN: díky za reakci. Jo, to dává smysl a nerozporuju samotnou tuhle činnost, ale předpokládal bych, že na dobročinný večer pro děti se udělá speciální sbírka, jejíž režie a organizace klidně ať je financovaná z obecných darů na stranu, ale přišlo by mi zvláštní, kdyby se s penězi, co přispívají obecně podporovatelé, nakládalo jako s nadačním fondem, který se venuje někam dál.
    Pravděpodobně jde jen o formulaci mailu, co mi nesedla, tim jak se obrací na příznivce, jako by všichni na ry projwkty přispěli. Já o nich ani nevěděl.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Nové předsednictvo
    Předseda - Ivan Bartoš
    Klára Kocmanová (1. místopředsedkyně)
    Markéta Gregorová (2. místopředsedkyně)
    Jana Holomčík Leitnerová (3. místopředsedkyně)
    Dominika Poživilová Michailidu (4. místopředsedkyně)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Osobně jsem spíš názoru, že instituce (včetně Pir) mají mít jasné zaměření. Ale jako společnost máme extrémní problém kulturních válek. V ideálním světě bychom představili politický programk a pak bychom ho jen ve veřejné debatě upřesnovali a prezentovali, že kandidáti mají potřebné kvality (a novináři by se nás snažili nachytat).

    Avšak v reálu tady člověk řekne: "Máme jen jednu planetu a já chci, aby na ní bez velkých obtíží mohli žít i mé děti" a pro některé se stane uhlavním nepřítelem. Moje dlouhodobá zkušenost je, že tyhle věci lze rozbít jen příklady. Například s LGBT lidmi člověk musí přijít do styku, aby sám zažil, že ok. Vysvětlování je k ničemu. Stejně tak u té ekologie. Lidi přesvědčí levnější elektřina či nižší náklady na provoz auta spíš než ideály... a v tomto kontextu jsou takovéto aktivity důležité. Napířklad si běžní lidé odnesou mnohem víc z reportáže s dětmi než z mnoha let jasné práce na legislativě v této oblasti :(
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    MINGHAO: No spíš to tady jen čtu, ale tady přihodím druhý pohled. Mě ten mail potěšil. Já posílám Pirátům peníze taky z důvodu, aby prosadili svojí politiku. Ale to udělají jen tím, že budou mít politiky, tj uspějí ve volbách. A zrovna tyhle aktivity tomu imho pomáhají. Budují známost mezi lidmi.
    Tak to je moje zpětná vazba k té komunikaci :)
    MINGHAO
    MINGHAO --- ---
    Přišel mi mail:
    Milí příznivci a příznivkyně Pirátů,
    hned zkraje nového roku pro vás máme výbornou zprávu ohledně projektu, který jste podpořili. Díky Vaší štědrosti mohlo 150 děti z nízkopříjmových rodin Královéhradeckého kraje prožít radostné chvíle v místním kině! Společně si o Vánocích užily kreslený film Mikulášovy patálie, což nemusí být pro běžného člověka nic výjimečného, ovšem dětem z nízkopříjmových rodin jste svou podporou zajistili dárek, na který jen tak nezapomenou.
    Děkujeme!
    ...


    Jako nemám nic proti dobročinným aktivitám a taky chápu, že je fajn o tom dát vědět, ale pirátům fakt peníze neposílám, aby dělali dobročinné aktivity, ale aby prosazovali úspěšně své vize. Většina mailu mluvila o různých takových dobročinných projektech a odnáším si z toho otázku, jestli ty peníze posílám na správný účet, když mi přišel takovýhle mail. No, tak jen trochu zpětné vazby k té komunikaci.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Ano
    BALVAN42
    BALVAN42 --- ---
    budete nekdo na CF Brne tedka?
    KEB
    KEB --- ---
    Zvolili si Pražáci udzeniju? Tak si nestezujte
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    DRUI: Ale no tak! Co je nejaky prispevek proti klimaticke krizi a nove lince metra!
    BUGAS
    BUGAS --- ---
    DRUI: samozřejmě že není, za vše může Babiš. Taktéž zvažuji,bohužel
    DRUI
    DRUI --- ---
    Pavel Zelenka - Za ukončení linky důvěry v Bohnické...
    https://www.facebook.com/pavel.zelenka/posts/pfbid02i7mnEhhFvGTVbZ2VjvyJqZKmddT2LpvBPtYZmPBnJH3Sq3QLLaDLVcy243zHqKmXl

    Je pravda ze pirati v Praze hlasovali v koalici proti poskytnuti školám příspěvek na školní psychology, asistenty pedagoga či sociální pedagogy?
    Pokud ano - je pro to nejake vysvetleni?
    Poprve po 10 letech zvazuji, ze piraty volit uz nebudu a rad bych informace/vysvetleni primo u zdroje...

    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    FRK_R23: if you need to ask...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    JVMLOK: A co?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Vrchol PR strany, která staví svoji existenci a budoucnost národa na využívání moderních technologií.

    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    CAIDEL: Srát na skandály. Je to trochu jako:

    Máte nějaké zásluhy?
    A mohl bych je vidět?

    FRK_R23: Do voleb daleko
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    KEB: No, mě je třeba tohle ale celkem úplně jedno. Řešit jako volič věci "a jak to opticky vypadá pro stranu" je dost divné. To je jejich boj, já nejsem jejich shareholder, dokud se nepropadnou procenty pod pět, tak je to fuk, vzhledem k rozložení politické scény jsou pořád prakticky jediná volitelná strana bez ohledu na to jestli budou mít procent deset nebo dvacet pět.
    KEB
    KEB --- ---
    CAIDEL: no, na to že jsou 4+1 tak je toho docela dost...

    Ne, dělám si prdel, problém je IMHO v tom, že pirati do sebe nechávají kopat a nevrací údery. Pak se nesmí divit, že jsou jak fackovácí panák
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam