• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    BLOWUP:
    1) Na spoustě míst přibývají PP, ale mnohem pomaleji než přibývají auta. Třeba Praha 7 za současného vedení přidala dost míst ukrojením některých pruhů velkých silnic. Nějaká místa zmizela ve prospěch stromů. Ale fakt není problém počet PP.
    2) Chudý člověk, který umí počítat, nepoužívá auto. Jasně existují případy, ale prostě člověk z Kralup, Berouna apod nepotřebuje jezdit autem ve většině případů. Auto je dosti drahý koníček.
    3) Ano, nový byt nejspíš bude stát ze začátku víc. Po pár letech z něj bude již starší byt a bude stát obvyklou cenu. Důležitý je opět počet - čím víc bytů, tím větší nabídka.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BLOWUP: kdo nutí ty lidi jet až do Prahy? ze všech stran do Prahy vedou koleje, tak klidně můžou nechat auto u nádraží
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    XCHAOS: u nas je momentalne videt hlavne to, ze rudozeleny mesta proste likvidujou moznosti parkovani, kazdej rok tisice PP. Diskutujou se i moznosti road pricing, ale pokud vim tak to zatim nikde neni v provozu. V podstate je oboji ale hlavne filtr na chudy: kdo ma penize, ten jakykoli z techhle opatreni muze ignorovat, trefi to jako obvykle ty kdo na to auto jsou odkazany protoze si treba nemuzou dovolit bydlet tak aby ho nepotrebovali.

    V tom se to ale nelisi od jinych dobre minenych opatreni: napriklad veskery snahy o zahusteni bytovy vystavby v konecnym dusledku pokazdy vedou k vyhaneni lidi ktery si novy byty nemuzou dovolit.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BLOWUP: ano, ale chce to spíš P+R zadarmo k MHD, než naopak. Parkování okolo Prahy stojí v rozmezí 100-200 Kč za 24h a to už lidem za tu půlhodinu v zácpě zřejmě stojí. Navíc jsem to sondoval a není to tím dražší, čím víc v centru, ale naopak: protože ta MHD ve špičce zaručuje vyhnutí se zácpě.

    Cesta k odstavení aut je zaparkovat je přímo v těch satelitech, kde PID tarif stojí 50-100 Kč a nějak zařídit odstavení zadarmo. Nakonec by to bylo levněnší, než předělávat Prahu na dálniční křižovatku spojenou s parkovištěm.

    Nejlepší by bylo fakt těm lidem platit za to, že se do Prahy vůbec srát nebudou. Normálně monitoring SPZ - a vyplácet bonus těm, co hranice Prahy vůbec nepřekročej ;-)))
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    XCHAOS: to jsme tu taky vyzkouseli, nekdy v osmdesatkach. Dokonce byly bundle ze ta mhd byla k P+R zadarmo. Nefungovalo to.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    EL_TOPO: tak to jízdné kreje tak malou část nákladů, že funguje spíš jako průzkum, kolik lidí signalizuje, že MHD fakt vážně potřebuje...

    Bundle jízdného s dalšíma službama, jako třeba parkování, mi přijde cesta. P+R k lítačce zdarma, aby nikoho normálního nenapadlo se srát s autem do centra...
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    EL_TOPO: A ještě by se ušetřilo na revizorech :D
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    V Hlídači státu má DPP v roce 2026 smlouvy za 122 miliard. Za jízdné měl v roce 2025 zisk třeba 5 miliard. Jako ty vole, to mi neříkejte, že to jízdné nejde zrušit. Jsou to drobné. Že by byla MHD víc narvaná není argument, to je i teď :D Zas se z průkopníků nových odvážných řešení staly tupé pravicové myši stejné jako ODS a ti ostatní.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    EL_TOPO: Doma budes sedet, uz ses narajzoval dost. 15 minutove mesto, prece!
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    To ty sny o dopravě zdarma hezky dopadly. Už teď ty jízdenky po zdražení stojí pálku. Všichni asi mají jezdit autem, nebo nevím.

    Zdražit roční kupón, zrušit slevy seniorům. Ceny jízdného v Praze se musí zvýšit, ukazuje Dopravní plán - Zdopravy.cz
    https://zdopravy.cz/zdrazit-rocni-kupon-zrusit-slevy-seniorum-ceny-jizdneho-v-praze-se-musi-zvysit-ukazuje-dopravni-plan-286543/
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    „Když Andrej Babiš křičel na plénu, že jsou Piráti feťáci, šli jsme druhý den na testy,“ říká v pořadu PM Ivan Bartoš.
    👉 Celý díl pořadu Poledne s Moravcem sledujte už teď na moravec.cz

    koukal se někdo? mně už je ivana nějak líto, vlastně to nikoho nezajímá a jak tam říká, ani ty testy jim nikdo nebaští
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    EL_TOPO: tak on mezi normalizačními kádry a dnešním korporátem TAK velký rozdíl není, a hlasy, že západní kultura dospěla do fáze určitého úpadku, který se podobá tomu úpadku východního bloku, i když vnější rysy třeba můžou být jiné. Toxická pozitivita, ignorování veškeré kritiky...

    (Akorát ta populistická pravice to fakt nezlepšuje ani trochu... k té se fakt hlásit nechci...)
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    Korporátní komunismus!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONZA09: tak jsme strana, která udělá "komunistku" i z manažerky Orlenu :-)
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    XCHAOS: Hele jako sorry, ani kdybyste měli ve straně Angelu Davis, tak už si reputaci nenapravíte. :)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Komunistka z Orlenu… achjo
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Hehe, po Jance mají Piráti novou "komunistku". My ale chceme zpátky naše staré dobré dredaté strašilo obcházjící Evropu! :-)
    Komunistka par excellence, mám z ní strach, padlo... | FORUM 24
    https://www.forum24.cz/komunistka-par-excellence-mam-z-ni-strach-padlo-o-prazske-piratce-hrib-vytasil-babisovu-podrztasku
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    „Začaly mi chodit nemravné nabídky.“ Pirát Bartoš z Instagramu smazal koláž, na které byl nahý — Deník N
    https://denikn.cz/2093737/

    Bývalý předseda Pirátů Ivan Bartoš na svém Instagramu publikoval upravený snímek, na němž byl nahý. Po několika desítkách minut a poté, co se ozvali někteří sledující, fotku smazal. Podle politologa se Piráti lekli zbytečně, podobná kampaň k nim sedí.

    ---
    smějeme se s Ivanem, nebo Ivanovi, já už vlastně nevím, simply stupid
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    KEDRIGERN: Tak jiste, nic neni vina Piratu, to ti vostatni.
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    To by byla sranda, kdyby Zajíček odstřeloval Bartoše a Hřibovi lidi mu ve stejnou dobu pomáhali na městě, není-liž pravda. Protože tohle se přesně taky říká, že Hřib tam měl se Zajíčkem nějaké kšefty a úplně se netvářil když se Zajíček musel začít řešit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam