• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RUTHANWine, CrossOver, Cedega- paříme a pracujeme na Linuxu bez omezení
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    KAERO: Mno, já to právě nahodil a přijde mi Dark Souls 1: PtD, že mi běží stabilnějc.
    Samozřejmě jedu s DsFix
    KAERO
    KAERO --- ---
    LOVE_DALI: tezko rict. kdyz hraju, tak mi stejne na tom pocitaci nic jineho nejede (zadny skype, teams, viber, zoom na pozadi nemam), I/O priority nepotrebuju, protoze tam nic nejede, screensaver nemam, kartu s overclocking nemam takze treba pro mne je ta sada skriptu celkem zbytecna.

    vyuziva to nekdo?
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Chcete mi říct, že jsem teprv až teď objevil Ameriku s Gamemodem?
    GitHub - FeralInteractive/gamemode: Optimise Linux system performance on demand
    https://github.com/FeralInteractive/gamemode
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SPACEANGEL: Proton pod Steamem by mel DX12 mozna umet, tedy bych to prve zkusil pres jejich tooling
    SPACEANGEL
    SPACEANGEL --- ---
    cau, mate nekdo zkusenost jak rozjet na wine directx 12? Konkretne hru Deus Ex: Mankind Divided.... ?
    QUIP
    QUIP --- ---
    QUIP: lamej si s tim hlavu par hodin, pak se nekde zeptej a zahy to sam zjistis

    Soubory vlastnil root, takze do nich aplikace nemohla zapisovat a rozhodla se, ze si je udela pro sebe v Application Data.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Netusite nekde, kde se ve Wine nastavuje nejake vlastnost ohledne toho, jestli ma aplikace data ve svem adresari v Program Files, nebo jestli pouzije uzivatelsky profil users/jmeno/Application Data?

    Delal jsem upgrade pocitace a fakturacni program, ktery pod Wine pouzivam nekolik let mi ted nejde spustit. Ve vsech predchozich verzich byla data v Program File/2hcs_fakturace. Ted tam jsou sice taky, protoze jsem si cely adresar Program Files prenesl z te stare instalace, ale kdyz to spustim, tak se to snazi ty soubory zapisovat do Application Data a pak to tam skonci s nekolika chybama (ze nemuze vytvorit soubor, protoze ma v nazvu diakritiku) a program nefunguje.
    Na SW jsem drivp rovozoval na Win2000 / Win XP, pak nekolik let pod Wine a vzdycky to melo vsechno jen v Program Files, takze bylo jednoduche to presunout z jednoho pocitace na druhy.
    A ted, s novejsim Wine, to najednou zaclo pouzivat Application Data.

    Plus teda dotaz - proc nefunguje ta diakritika v nazvech souboru? Na stare instalaci to funguje.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Hmm, co dělám špatně. Snažím se rozjet pod wine D2 přes D2SE a wrapper a ne a ne se chytit. Black screen potažmo glitche (když naběhnu do menu).
    ZAjímavý je, že D2VidTst hlásí intel HD 4000 při tom jedu na Iris 620.

    
    000b:fixme:winediag:start_process Wine Staging 4.5 is a testing version containing experimental patches.
    000b:fixme:winediag:start_process Please mention your exact version when filing bug reports on winehq.org.
    0009:fixme:dwmapi:DwmIsCompositionEnabled 0x497ced5
    0009:fixme:dwmapi:DwmEnableComposition (0) stub
    0009:trace:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo GL version             : 3.0 Mesa 19.0.1.
    0009:trace:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo GL renderer            : Mesa DRI Intel(R) UHD Graphics 620 (Kabylake GT2) x86/MMX/SSE2.
    0009:trace:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo GLX version            : 1.4.
    0009:trace:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo Server GLX version     : 1.4.
    0009:trace:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo Server GLX vendor:     : SGI.
    0009:trace:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo Client GLX version     : 1.4.
    0009:trace:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo Client GLX vendor:     : Mesa Project and SGI.
    0009:trace:wgl:X11DRV_WineGL_InitOpenglInfo Direct rendering enabled: True
    0009:trace:wgl:init_opengl GLX is up and running error_base = 158
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ARB_create_context'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ARB_create_context_profile'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ARB_pixel_format_float'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ATI_pixel_format_float'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ARB_extensions_string'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ARB_make_current_read'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ARB_multisample'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ARB_pbuffer'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ARB_pixel_format'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_ARB_render_texture'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_NV_render_texture_rectangle'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_EXT_extensions_string'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_EXT_swap_control'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_EXT_framebuffer_sRGB'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_EXT_pixel_format_packed_float'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_WINE_pixel_format_passthrough'
    0009:trace:wgl:register_extension 'WGL_WINE_query_renderer'
    


    Takže direct rendering jede. Native steam gamesa taky a Plasma taktéž.
    
    lspci
    00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v6/7th Gen Core Processor Host Bridge/DRAM Registers (rev 08)
    00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation UHD Graphics 620 (rev 07)
    00:04.0 Signal processing controller: Intel Corporation Xeon E3-1200 v5/E3-1500 v5/6th Gen Core Processor Thermal Subsystem (rev 08)
    00:14.0 USB controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP USB 3.0 xHCI Controller (rev 21)
    00:14.2 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Thermal subsystem (rev 21)
    00:15.0 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Serial IO I2C Controller #0 (rev 21)
    00:15.1 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Serial IO I2C Controller #1 (rev 21)
    00:15.2 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Serial IO I2C Controller #2 (rev 21)
    00:15.3 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Serial IO I2C Controller #3 (rev 21)
    00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP CSME HECI #1 (rev 21)
    00:17.0 RAID bus controller: Intel Corporation 82801 Mobile SATA Controller [RAID mode] (rev 21)
    00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-LP PCI Express Root Port #1 (rev f1)
    00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation Sunrise Point-LP PCI Express Root Port #3 (rev f1)
    00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Intel(R) 100 Series Chipset Family LPC Controller/eSPI Controller - 9D4E (rev 21)
    00:1f.2 Memory controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP PMC (rev 21)
    00:1f.3 Audio device: Intel Corporation Sunrise Point-LP HD Audio (rev 21)
    00:1f.4 SMBus: Intel Corporation Sunrise Point-LP SMBus (rev 21)
    00:1f.6 Ethernet controller: Intel Corporation Ethernet Connection (4) I219-LM (rev 21)
    01:00.0 Unassigned class [ff00]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTS525A PCI Express Card Reader (rev 01)
    02:00.0 Network controller: Intel Corporation Wireless 8265 / 8275 (rev 78)
    

    
    root@Arch petr]# pacman -Ss xf86-video
    extra/xf86-video-amdgpu 19.0.1-1 (xorg-drivers)
        X.org amdgpu video driver
    extra/xf86-video-ati 1:19.0.1-1 (xorg-drivers)
        X.org ati video driver
    extra/xf86-video-dummy 0.3.8-3 (xorg-drivers)
        X.org dummy video driver
    extra/xf86-video-fbdev 0.5.0-1 (xorg-drivers)
        X.org framebuffer video driver
    extra/xf86-video-intel 1:2.99.917+863+g6afed33b-1 (xorg-drivers) [nainstalovaný]
        X.org Intel i810/i830/i915/945G/G965+ video drivers
    extra/xf86-video-nouveau 1.0.16-1 (xorg-drivers)
        Open Source 3D acceleration driver for nVidia cards
    extra/xf86-video-openchrome 0.6.0-3 (xorg-drivers)
        X.Org Openchrome drivers
    extra/xf86-video-sisusb 0.9.7-2
        X.org SiS USB video driver
    extra/xf86-video-vesa 2.4.0-2 (xorg-drivers xorg)
        X.org vesa video driver
    extra/xf86-video-vmware 13.3.0-1 (xorg-drivers)
        X.org vmware video driver
    extra/xf86-video-voodoo 1.2.5-10 (xorg-drivers)
        X.org 3dfx Voodoo1/Voodoo2 2D video driver
    community/xf86-video-qxl 0.1.5-7 (xorg-drivers)
        Xorg X11 qxl video driver
    


    Vím, že na Arch wiki bylo, že bych něměl instaloval intelý driver, ale v tomhle ohledu to nic nezměnilo. Zkoušel jsem i jinýmu profily a taky nic.

    Takže buď jsem vynechal něco naprosto elementárního a nebo nevím

    Testoval jsem wine (stable) a wine stagging

    Díky za tipy :)
    SPACEANGEL
    SPACEANGEL --- ---
    cau, Fallout 3, rozjel nekdo?
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Hmm, zajímavý, z ničeho nic mi na Archu začal fungovat Glide-to-OpenGL wrapper (aka wrapper na Diablo 2). Předím nic.
    Wine 3.4.1
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KAERO: dobrej nápad =) zkusím jestli to rozjedu aspoň takhle, snad to nebude chtít všechno znova instalovat.
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAPACK: dyt wine pokud se dobre pamatuju nabizi nejaky Z: nebo neco kde je cely linuxovy disk nebo tak neco. Nebo to je jen user adresar, tak v nejhorsim udelej symlink z mountu do user adresare a ve wine dej cd Z:\ nebo tak nejak.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    TEAPACK: tak to moc nerozumím tomu že do wine to nejde.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MILAZAJICEK: samozřejmě ;) celkem často tam házím mrkwosoftí dokumenty rovnou z mailů... jejich makra se moc nekamarádí s LibreOffice ... :-/
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    TEAPACK: a do Linuxu ti to namounyovat jde?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MILAZAJICEK: jj ;) /dev/sdXY jsem tam teda dávat nezkoušel, ale možná se k tomu dostanu... a nebo se na to všechno vykašlu a pojedu ve Widlích jenom 1920x1080 :-/
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    TEAPACK: Možná hloupá poznámka, ale do wine připojuješ ten linuxovej mountpoint . takže trřeba /mnt/win7hdd
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ATAN: O.o jak to nacpu do Wine? v linuxu si normálně připojuju NTFS disky přes mount, v tom problém není, ale když dám u wine připojit disk D a dám tam cestu k mountpointu toho disku, tak to nejede :-/
    ATAN
    ATAN --- ---
    TEAPACK: normalne to mountnes pres ntfs3g ovladac.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MILAZAJICEK: já nemyslel rozlišení, ale podporu... mám jenom integrovanou grafiku na i5 (5200U) takže ta má prdlajz výkon i tak, ale na SCBW to bohatě stačí, jen ve widlích mi Inteláckej driver hlásí, že je to rozlišení nad možnosti sběrnice a to i v případě výstupu pouze do jednoho monitoru, ale v linuxu jedu dual display FullHD + 4K bez problému... :-/
    Hlavně mi šlo o to, abych nemusel instalovat znova SCBW s batle.net appkou a pak hledat na disku místo pro dalších xGB updatů, ale abych si připojil rovnou partition s Widlema do Wine a spustil to rovnou z disku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam