• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PJGEPRTOP09 - nová šance? 15,95 % - 2014 volby do EP
    "Nová" politická strana... Dobrá, špatná?



    Volby do krajských zastupitelstev 2012

    rozbalit záhlaví
    CRANK
    CRANK --- ---
    THE_MIRACLE: Ale jo rozumíme si. Ale pokud není jiné řešení jak snížit výdaje jinak, než škrtama, tak se nedá nic jinýho dělat. Ještě o tom můžeme debatovat, jak je to všechno na hovno. Ale to výdaje taky nesníží ...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    CRANK: mne pripada, ze si porad nerozumime. Samozrejme je spatne, aby tam zustavali jen ti neschopni, jenze k tomu prave tyto skrty vedou. A verte ze spousta tech lidi neni neschopnych, jen se tak chovaji, protoze za ty prachy, co by se dreli. Samozrejme neni ani dobre rict neco ve smyslu, ze teda statnim zamestnancum rapidne pridame, ale rozhodne skrtani vyplat a vyhazovani neni dobra cesta. Ne tak, jak se to dela.
    CRANK
    CRANK --- ---
    THE_MIRACLE: Ale IMHO ani tím, že tam necháš všechny neschopné a budeš všem platit stejně a dělat jako že se to nějak spraví samo. Jestli je tak snadné přijít na to, jak ty prachy ušetřit zefektivněním, mohl s tím kdokoliv přijít do teď. A nebo s tím může přijít teď. Věřím že pokud to bude alespoň trochu reálné a časově dostupné, tak to může nahradit škrty, ne?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DOCKINEZ: ale zlepseni nedosahnes tim, ze vyhodis schopne lidi, nebo jim snizis plat...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    THE_MIRACLE: Teoreticky jiste, ale realita je jinde.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DOCKINEZ: i ve stataku muze IT optimalizovat... To, ze se to ve vetsine instituci nedeje ja prave dusledek spatneho systemu.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    CRANK: polostatni... jsme neco mezi... Reformy se nasich platu zatim nedotknou...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    THE_MIRACLE: No jo, ale tohle neni zadna IT firma, Statistak je urad. Kam by se "posouval"? Smradek a pohoda je heslem statnich sluzeb :-)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DOCKINEZ: akorat, ze takovy lide to tam nijak neposunou. Mozna ze kdyby ti nabidli odpovidajici plat, tak bys byl motivovanej tam zustat a treba bys tam zajel neco noveho. Jinak ja jsem treba utekl ze soukrome firmy, protoze to tam vypadalo presne jak popisujes. Delam v polostatnim, mam prostor k realizaci a dokonce i lepsi penize. Ono to neni tak cernobile...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    THE_MIRACLE: Uprimne, kdyz jsem delal pred deseti lety spravce site na Statistickym urade, tak to byla takova flakarna, ze krome natahovaní imidží do kompu, jejichz uzivatele je za**li kdovi cim, predstavovala moji praci pondelni vymena zalohovacich pasek. Otresny. A takhle to tam meli vsichni - obedy za 12 Kc a hlavne se nepredrit. Po mesici mi z toho hrabalo a utekl jsem do soukromyho sektoru.

    Tim chci rict, ze v tomhle hnizde parazitu by klidne mohla ajtacku delat uklizecka a na kvalite sluzeb by se to nijak neprojevilo.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    DOCKINEZ: vyjimečně souhlasím... třeba uklízečka. A bude dělat ITáka. To budou služby... To bude efektivita práce... Ale hlavně že se "ušetří"...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    PONCIK: jen bych ještě upřesnil, že na odpůrce reforem jsem tu snad nenarazil. Jen se některým vč. mě nelíbí JAK se to dělá a KDO je dělá.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Treba uklizecka :)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    PONCIK: tak zase te muze hrat u srdce, ze tvoje misto za polovicni plat ted treba dostane nejaky "obycejny" clovek.
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    THE_MIRACLE: Spíš maj pocit, že všechno ošéfujou dálk. správou PC apod., vč. zaseklých papírů v tiskárnách nebo vypadlých RJček a konektorů všeho druhu ))((.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    PONCIK: JJ, namažeš, takže se zbavují těch co málo makají, že jo? (Myšleno ironicky samozřejmě...)
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    Teď namažu odpůrcům reforem, mně Min. zemědělství pod kterým pracuju (jako správce IT pro poz. úřady Chomutov a Most) nesnížilo mzdu o 10%, ale včera mně rovnou dalo výpověď pro nadbytečnost. Takže co jsem v květnu zvolil, v říjnu jako když najdu )).
    WEREWOLF
    WEREWOLF --- ---
    FIN: odpověď bez podrobné znalosti pražský problematiky:
    -je OK akceptovat prakticky kohokoliv ve vyjednávacím týmu
    - nemusí být ale OK akceptovat toho Blažka následně jako radního
    - koalice TOP09 s ČSSD neprojde u jedný půlky voličů TOPky, koalice s "kmotrovskou" ODS u druhý
    tzn. Neexistuje ani jedno morálně, pragmaticky čistý řešení.
    O tom, co je menší zlo, a zda vůbec nějaký menší zlo je skutečně menší, rozhodnou v Praze,
    FINovo rozčarování chápu, ale to je všechno
    FREELA
    FREELA --- ---
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    T_Y_L: V podstatě asi první varianta, která dává vícero možností prosazení změn v personální oblasti na magistrátě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam