• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PJGEPRTOP09 - nová šance? 15,95 % - 2014 volby do EP
    "Nová" politická strana... Dobrá, špatná?



    Volby do krajských zastupitelstev 2012

    rozbalit záhlaví
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    FLUMO: uz sem to tu ventiloval..
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    SKIM: prikladem je Langer, kdy se volici zachovali odpovedne, narozdil od stredocechu, kteri volili Kalouska.
    SKIM
    SKIM --- ---
    CRANK: Jde o to, že pokud s tím člověk souhlasí, musí pro to něco udělat. Já to vidím tak na 10 až 20 let dostat do nějakého rozumného stavu věci v místě mého bydliště. Navíc to musí lidé podporovat (a něco pro to dělat), což je netriviální věc.
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    GREATDRAKE: dobra poznamka, problem vidim hlavne v medialni zmanipulovatelnosti volicu a malem zajmu poznavat nove kandidujici.
    SKIM
    SKIM --- ---
    THE_MIRACLE: V tomhle jsi, dle mě, zvrácený.
    SKIM
    SKIM --- ---
    FLUMO: Nějaký příklad? Osobně si myslím, že tvrzení "chci volit odpovědně" je nemožné, pokud není v pořádku to dole.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    THE_MIRACLE: A nějaký opodstatněný důvod proč by vládnoucí garnitura měla být apriori lepší nežli zbytek populace? Zejména ve státě, který jaksi nemá dlouhotrvající tradici vládnoucích elit, které se cíleně k vládě připravují.
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    SKIM: samozrejme. ale volit odpovedne muzeme i v parlamentnich volbach.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    CRANK: tak alespon na necem se shodneme... Na druhou stranu, ryba smrdi od hlavy. A kdyz "elita" nejde prikladem, jak pak ma fungovat prosty lid?
    CRANK
    CRANK --- ---
    SKIM: Tak s tím se asi nedá ne—souhlasit ne? :-)
    SKIM
    SKIM --- ---
    THE_MIRACLE: Podle mě je problém ve společnosti samotné. Když se kouknu kolem svého domu, tak vidím nesčetně problémů, které se musí lidé naučit řešit. Pokud nezačnou u sebe, u svého obecního zastupitelstva, tak se nezmění ani vláda. Souhlasíte s tímto názorem?
    SKIM
    SKIM --- ---
    CROSS: Když nad tím tak přemýšlím, tak je to můj problém, že nevidím komunikaci. Co by ta komunikace měla znamenat? Koukal jsem na vlada.cz a nějaké informace tam jsou. Je tam i připravovaná legislativa. Napsal jsem mail na vládu, jestli by mohli vylepšit možnosti to sledovat, tak uvidím, co odepíšou.
    CROSS
    CROSS --- ---
    THE_MIRACLE: to je prave to, co mi vadi na postupu odboru - hroti to v nejlepsich tradicich tridniho boje. Dela to koneckoncu i soucasny vedeni CSSD, u kterejch je to maximalni pokrytectvi s ohledem na radnicni koalice ve velkych mestech.

    GREATDRAKE: nicmene i nazorovy konflikt muze mit ruzne podoby.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    THE_MIRACLE: A co kdyby sis zvykl? :)
    Konflikt a polarizace má prostě v rámci pluralitního demokratického uspořádání neodstranitelné místo. Kdyby neměl, tak by to jaksi nebyla pluralitní demokracie, že :)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Jedna vec me fakt mrzi... Ze tohle zas rozdeluje spolecnost. Jsem presvedcenej, ze na obou stranach je vetsina dobrejch lidi a misto toho, abychom konecne vykopali spolecneho nepritele, tak se tu dohadujeme :-(
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    CROSS:
    a) omluva ... máš recht...
    b) Kalousek je na ráně tím, jak se chová a prezentuje. Samozřejmě to není vina jen jednoho člověka. Začal to všechno někdo jiný... Ten teď sedí nahoře na Hradě.
    CROSS
    CROSS --- ---
    THE_MIRACLE:
    a) THE_MIRACLE: To co se ale deje je vykoristovani jedne skupiny obyvatelstva.
    b) Ano, verim, ze by se vlada bez VV chovala jinak. Jestli by to bylo o moc lip nebo hur, to samozrejme nevim, velke iluze nemam (historie minulych vlad...), nicmene pri soucasnych pomerech v koalici uz nic necekam. Mne spis prijde naivni si myslet, ze za vsechno muze Kalousek, kdyz uz si tu navzajem podsouvame ruzna tvrzeni.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    CROSS:
    a) ja o vykoristovani nepsal!
    b) to jsi fakt tak naivni, ze veris, ze kdyby tam nebyly VV, tak by se vlada chovala jinak???


    ALCATOR: To je presne o tom, co tu rikam od zacatku. Ono neni proc se zamyslet hloubeji a hledat lepsi alternativu, kdyz tohle nam navic prinese za mene prace vic kolacu....
    CROSS
    CROSS --- ---
    SKIM: ale mohla s tim zacit; v situaci, v jaky se nachazi dejme tomu od zimy je to prakticky vylouceny, protoze prinejmensim VV si rikaj a delaj vicemene co chtej.
    SKIM: prinejmensim zpusob, jakym vlada informuje o chystanych krocich tezko muze urcovat nekdo jiny nez vlada, ze jo
    SKIM
    SKIM --- ---
    SKIM: Ostatně je otázkou jestli komunikace mezi vládou a občany může vycházet ze strany vlády?
    SKIM
    SKIM --- ---
    ALCATOR: Levný zdroj energie nebude.

    CROSS: Nevšiml jsem si, že by některá naše vláda komunikovala s občany.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam