• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JEZINKABusking ::::::: Pouliční hraní
    Klub o hraní na ulici (ať už jde o hudbu, nebo divadlo, nebo třeba žonglování), o zkušenostech jednotlivých buskerů, o situaci v ČR (nic moc, že?) , o tom jak nejúspěšněji buskovat v různých zemích a místech, o filmech a literatuře tématizující pouliční hraní atakdále atakdále ... Jakékoliv agresivní příspěvky typu: "buskeři jsou žebráci a nemají na ulici co dělat" nebo nějaké nesmyslné trollování si vyslouží RO.
    prostě busking- http://en.wikipedia.org/wiki/Busking


    Iniciativa Buskerville!
    http://www.facebook.com/group.php?gid=127249963976085&ref=ts

    rozbalit záhlaví
    MATEJAK
    MATEJAK --- ---
    DOKKTOR: Jo dík moc
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MATEJAK: už skoro 4 roky staré ale DOKKTOR:
    MATEJAK
    MATEJAK --- ---
    Mám dotaz, jestli někdo nemá zkušenosti jak je to ve Španělsku (costa brava)
    PANCUKRAR
    PANCUKRAR --- ---
    BUSKERS FEST 2012
    Přijeďte si zahrát do Budějc
    DUBPRINCESS
    DUBPRINCESS --- ---
    JEZINKA: částečne ano :) napíšu ti později do pošty... díky!
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    DUBPRINCESS: tak jak to dopadlo. pomohly ti ty čísla co jsem ti dal?
    DUBPRINCESS
    DUBPRINCESS --- ---
    Ahoj buskeři,
    mám zde takový nevšední dotaz, resp. prosbu. Rády bychom s kolegyňkou zpracovaly téma buskingu - jedná se o reportáž v rámci žurnalistického školení. Za tímto účelem bychom v sobotu po poledni či v brzkém odpoledni rády udělaly rozhovor s nějakým buskerem/buskerkou.
    Prosíme, měl by někdo z Vás v sobotu čas a chuť? Ozvěte se mi, prosím, případně do pošty.
    Moc díky!
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Ahoj, nechcete si někdo zahrát u nás v Roztokách na blešáku 19. 5.? Určitě tam je prostor pro někoho, kdo to pojme spíš tak, že dotváří dění a atmosféru... Dost by tam sedl někdo s harmonikou nebo něčím takovým, určitě unplugged. Chtěli jsme tam jednu skotskou houstlistku, ale je zrovna ve Skotsku, tak hledáme náhradu :-)
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    MUSHROOM: Napájení z autobaterie určitě ne. Budeš mít problémy pokud tě uvidí policie. na poslední schůzce ohledně buskingu na magistrátu, kde byli buskerville a klub pouličních umělců a lidé z magistrátu, TSK a policie, říkal ředitel police na Praze 1 Stejskal, že už policie řešila případ, že někdo manipuloval při napájení zesilovače s autobaterií, a že je tam nebezpečí znečištění atd, a že tohle netolerujou. Takže na to bych si fakt dal pozor. Pokud to s buskingem myslíte vážně, tak je koupě komba na baterky zanedbatelná položka.
    MUSHROOM
    MUSHROOM --- ---
    Tak tady jsem něco našel, tak třeba se to bude někomu hodit:
    http://www.streetmusician.co.uk/buskingpower/
    https://www.audiolinks.com/catalog/g/pasystems/
    MUSHROOM
    MUSHROOM --- ---
    OLIAS: no nechce se mi kuli tomu kupovat kombo. Tak premejslim cim to napajet. Idealni kombinace kombo, efekt, mikrofon, looper.
    DUOKOL
    DUOKOL --- ---
    OLIAS: no sám sem jeden z těch co tam jezdí, nejhorší je to jak je tam ta hospoda zrovna v tom zúžení, jinak je tam místa dost, ale chtělo by to nějak výraznějc oddělit, jenže jak... nezbyde než si prostě dávat pozor z obou stran
    OLIAS
    OLIAS --- ---
    YBUKO: No on ten pruh pro kola přímo uprostřed je dost o hubu...Někteří cyklisti sou taky pěkní radikálové...)
    DUOKOL
    DUOKOL --- ---
    zkoušel někdo na náplavce? podle mě to je místo kde se to rozjede
    OLIAS
    OLIAS --- ---
    MUSHROOM: Není autobaterka trošku moc těžká? Na trhu je pár komb na baterky..záleží na možnostech investice a tom, co přesně na to chceš provozovat..
    MUSHROOM
    MUSHROOM --- ---
    Zdravím, nevím jestli už tu podobný dotaz neproběhl, tak mne kdyžtak prosím nasměrujte. Chtěl bych poradit ohledně technického zázemí na busking. Ozvučení kytary, mikrofonu a popřípadě dalších věcí. S čím máte zkušenosti? Jaký je dobrý kombo / nebo jak napajet 25W? Stačí napájení z autobaterky? Jak to máte zapojený a jak dlouho to vydrží? Nějaké vychytávky a tak.... díky
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    resp. podle vyjádření radní udženije je to "metodický pokyn městským částem z hlediska nadřízeného orgánu"
    TULEN
    TULEN --- ---
    MYKO: mozna kdyby se nejak vic zverejnil ten novej zakon tak by to treba vic lidi utvrdilo v tom ze skutecne mohou.

    v posledni dobe bohuzel nemam moc casu abych se tomu venoval, mohl bz sem nekdo prosim ten novz zakon, novelu poslat?

    rad bych vedel jestli se to totiz vztahuje jen na hudebniky nebo treba i na zonglery, fireshow.

    diky
    HELA
    HELA --- ---
    Tak dneska jsem potkala na Můstku pána s houslemi, hrál moc hezky a když jsem mu hodila peníz, tak se na mě usmál:) hurá za hudbu v ulicích a jen víc!:)
    OMIKRONN
    OMIKRONN --- ---
    Kdo by neměl o volném úterku 1. května kde buskovat a rád by a komu není příliš daleko Jičín, je zván jménem kastelána nedaleké Valdštejnské lodžie (Jirka Vydra) k hraní a performancím v ulicích, viz http://valdstejnskalodzie.cz/news/40/70/VyZVA-POULIcNiM-UMeLCuM . Snaží se (nejen) touhle akcí trochu oživit město a zapůsobit na zastupitele, aby buskerům vyšli vstříc.
    V tuto chvíli se tam chystají určitě nějací muzikanti z těch, kteří budou hrát předešlý večer na Čarodění v oné Lodžii a přislíbilo dorazit i pár dalších (a nejen muzikantů). Nicméně v ulicích je místa dostatek a na přesvědčování úředníků není buskerů nikdy dost:), takže neváhejte a doražte, komu se bude chtít!
    (Kastelán taky přislíbil zúčastněným přespolním buskerům příspěvek 400,- na cestu. Jakékoliv případné podrobnosti nejlépe přímo od něj na kontaktech z uvedeného odkazu.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam