• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WYDERBlogy cestovatelů... Váš blog ze zahraničního pobytu (dlouhodobé výpravy,pracovní pobyty, studijní Erasmus, letní tripy)
    MINIELI
    MINIELI --- ---
    NOISEGATE: no rozhodně mi plánoval psát jak to bude možné..takže kdyby to šlo..určo by už psal..právě je mi divné..že už týden a nic..pač říkal,že si myslí,že by signál, měl být..tak to si mě moc nepotěšil...že týden už je dost..a signál tam je..
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    MINIELI: vzdycky zalezi. kdyz slezes do hlubokyho udoli, ses bez signalu. nam se podarilo behem jednoho dne znicit oba mobily ktery jsme s sebou meli, takze jsme se domu taky neozvali. zalezi jak jste byli domluveny na cetnosti sms.. tyden bez signalu uz je dost
    MINIELI
    MINIELI --- ---
    NOISEGATE: a dole pod horama? ptám se kvůli příteli kterej vstoupil do hor v pondělí a od té doby žádná zpráva od 6 člené výpravy,ale asi to trvá než se dostaneš nahoru,kde je signál..nebo zkušenosti?díky..jen pro vl.klid..:)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    MINIELI: nekde jo, nekde ne. nepocital bych s tim kazdej den, ale jednou za 2/3 dny v pohode (konkretni zkusenost ze svanetie)
    MINIELI
    MINIELI --- ---
    ahoj, mám dotaz možná mímo toto auditoku, kdyžtak mě obrattě jinam..nevíte když ste na treku v horách konkrétně v Gruzii tak 2000-4000m.n.m. jestli je tam možné aby tam byl signál a dala se do česka odeslat smska?:) díky..
    TUTU
    TUTU --- ---
    ahooj, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s prací v zaraničí, resp. s jejím hledáním. Máte někdo zkušenosti s nějakejma agenturama atd.?? díky moc
    AZIM
    AZIM --- ---
    socialni tady platit v tu chvili ani nemuzes, nebudes mit zadnej vydelek na uzemi CR tak z ceho by ti ho napocitali ??
    -
    jestli to chapu spatne tak prosim ... enlight me
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    E2E4: sociální si platit nemusis, to je dobrovolny ne? teda pokud jses OSVC, coz je podle me dobrej zpusob
    E2E4
    E2E4 --- ---
    jaký máte zkušenosti s dlouhodobým cestováním a českým zdravotním / sociálním pojištěním / úřadem práce?

    Já mám pocit, že zdravotní za tebe platí stát automaticky, a podporu jen když "zprostředkovává práci". Tj teoreticky lze bejt první měsíc na podpoře, nechat se z ní vyhodit, a pak pokračovat v placení zdrav. pojištění pracákem..?

    Plus mám ten pocit, že když si hledám práci v EU tak ti normálně pracák platí podporu.
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    MAEQ: diky za reakci, prave by stacil jen jeden blog, spis stranky o cestach kde sem byl, naky doporuceni a rady k zemim kery sem navstivil. wp jsem zatim nezkouknul vubec, i kdyz vim ze existuje. taky se resi pres sablony? nebo ja to radsi nastuduju a pak se zeptam.
    MAEQ
    MAEQ --- ---
    chceš jenom svůj blog, nebo by jich mělo být několik na jedné doméně? nevím, co si přesně představit pod názvem blog-projekt ..

    pokud by se jednalo o samostatný jeden blog, tak většina těchto stránek jede na jednom ze 3 největších systémů: Wordpress, Drupal nebo Joomla/Mambo. každý je dobrý na něco jiného, WP začínal jako čistě blogovací nástroj a postupně nabral další funkce (IIRC na něm jede i blogger.com), Drupal a Joomla/Mambo jako CMS systémy spíše pro firemní weby s tím, že blog na nich jde taky celkem snadno vytvořit..

    kdybys měl zájem o nějaké rady k WP, případně pomoc s instalací a nastavením, dej vědět..
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    btw. rozjizdim zvolna svuj blog-projekt, ale nevim jesli sem to neuspechal. jakej system nejlip pouzit pro "cestovatelskej" blog? chci davat nejen texty, ale i galerky, kecy okolo atd. zatim jedu pod bloggerem, ale nejsem si jistej jestli je to to prave orechove, tak bych se pripadne presmeroval, dokud je to v plenkach. idealne naky sablony, html se mi resit nechce. jesli jsem zcela mimo misu dejte palce nize, smaznu se obratem.čest
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    MERIT: mam jednu radu, kašli na to ;) vhledem k odměně a kurzu se to už moc nevyplatí...
    MERIT
    MERIT --- ---
    Nemá někdo nějaký typ na sbírání malin ve Skotsku? Byl někdo někde?
    MADE
    MADE --- ---
    Studovna pod mangovníky | - siriri.blog.respekt.ihned.cz
    http://siriri.blog.respekt.ihned.cz/c1-51466140-studovna-pod-mangovniky
    AZIM
    AZIM --- ---
    mas kreditku ? zjisti si k tomu neco, ja mam platinovou visu a do nejakyho limitu jsem tim krytej vsude po svete ....
    TOMASINOOO
    TOMASINOOO --- ---
    nevíte prosim vás někdo, jaký cestovní pojištění vyjde nejlíp? klidně i na celej rok...
    ptal jsem se ve vzp, ty jsou drahý, Kooperativa za 1800, generali 41 Kč za den... nic moc
    TOMASINOOO
    TOMASINOOO --- ---
    AZIM: to je paráda, díky za příjemný příběh :-) asi to bude príma vejlet
    ENDEE
    ENDEE --- ---
    AZIM: a to je dobry, ze s nim meli takovou trpelivost...v Brazilii by se s nim tak nemazali a rovnou ho zabili, kdyby jim to nechtel rict:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam