• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics


    S Google Analytics se da udelat/zjistit spousta veci.

    Klub by mel byt sbernou tutorialu, zkusenosti a moznosti Google Analytics.
    rozbalit záhlaví
    GWIST
    GWIST --- ---
    FUMO: ja to taky nechapu ;[ Mam takhle pristup ke statistikam ctyr ruznych webu, kazdy ma jiny GA kod, domenu, CMS, server, bezi i na jinem zeleze. U kazdeho webu jsem nasel alespon jednu stranku kde to je takhe (tedy nekde je rozdil mensi, ale je tam...). Jediny co me napadlo je, ze by mel GA pristup k datum z te stranky ze ktere se nekdo dostal k nam (resp. z urcite mnoziny stranek) a z nejakeho obskurniho duvodu to zohlednoval jen v pripadede tech vstupnich zdroju a nezvladal to pak poradne kontrolovat...
    FUMO
    FUMO --- ---
    GWIST: fakt nechápu jak tam můžeš mít 5x víc... z logiky věci nemůže být počet vstupních stránek větší než počet stránek celkem. Co se ti to tam asi měří?

    Napadlo mě jen, jestli nemáš ten kod třeba i na jiném webu, ale to je blbina protože to by ti to taky mělo přičíst... jdu to prozkoumat podrobně
    GWIST
    GWIST --- ---
    FUMO: otevru si prez bezny webovy rozhrani G.A. pro konkretni učet-profil v defaultnim nastaveni . Otevře se Řídíci panel - v pravo dole je Přehled obsahu. Kliknu na nějakou stranku z toho přehledu, otevře se Detail obsahu. Tady je velkej napis Tato stránka byla zobrazena xxxx (hned pod velky grafem). V pravem sloupecku je "Optimalizace vstupní stránky" a odkaz Vstupní zdroje - kdyz se na to klikne otevře se nová stránka, kde je opet pod grafem velkej napis Tato stranka byla zobrazena xxxx. To jsou ta cisla ktera mi nesedi. Jestli to furt vysvetluju spatne, hodim sem screenshot ;]
    FUMO
    FUMO --- ---
    GWIST: hele ještě jednou, já jsem to nějak nestihnul... kde pak hledáš ty přístupy zobrazení stránek.
    GWIST
    GWIST --- ---
    Ahoj, mam zacatecnicky dotaz tak me prosim moc nekamenujte ;]
    "Detail obsahu" ( stranky) zobrazuje nejake cislo jako "zobrazeni stranek" (mel jsem pocit ze to je celkove zobrazeni). Nicmene "vstupni zdroje" (te same stranky) vypisuji "zobrazeni stranek" nekdy i petinasobne vetsi. Muzete mi prosim nekdo osvetlit jak je mozne, ze u vstupnich zdroju je to cislo vetsi?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    KAATHA: Tak tohle jsou zakladni veci, ktery snad pouziva kazdy, kdo se trosku vyzna v GA.
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    ..a dejte vedet jestli jste neco pouzli v praxi!
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    Advanced use of Google Analytics and the new interface
    http://www.blogstorm.co.uk/advanced-google-analytics/
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    The Huge Collection of Google Analytics Tips | Search Engine Journal
    http://www.searchenginejournal.com/the-huge-collection-of-google-analytics-tips/7426/
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    Mobilní uživatelé v Google Analytics « Adaptive Mind
    http://adaptivemind.wordpress.com/2009/12/01/mobilni-uzivatele-v-google-analytics/
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Puvodni dotaz znel, jestli to muze zjistit JavaScript. Odpoved zni ne, a tim bych tuto plodnou diskuzi ukoncil.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    SCHEEZE: Jelikoz Google muze docela dobre vedet, jak je co velke a odkud to stahnul, tak se to da proste secist a zjistit alespon priblizne, kolik se dotazem na danou stranku asi prenese dat. Je to pochopitelne pouze orientacni udaj, ale to je koneckoncu v GA vsechno.

    (jinak tedy nevim, jestli to takhle funguje, nebo jestli tuhle statistiku google nabizi, ale dokazu si predstavit, ze by to takhle fungovat mohlo)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    CYBERWOLF: ano, i google dokaze zmerit velikost toho co si stahnul k sobe do pocitace. To ostatne muze kdokoliv. Jak to ale souvisi s merenim poctu prenesenych bytu z nejakeho serveru? Pokud se chceme teda drzet tematu.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    SCHEEZE: vis co je Google Cache? Je technicky nemozne zjistit si velikost tech nacachovanych souboru? Myslim ze to je dokonce uplne jednoduche
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    CYBERWOLF: google jako muze i neco co je technologicky nemozny. OMFG.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    FUMO: jakou tecku mas na mysli?
    JEREMIUS: javascript mozna ne, ale google ano a jelikoz jde o GA...
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    IMHO JavaScript nemuze zmerit datovou velikost vsech soucasti stranky.
    FUMO
    FUMO --- ---
    CYBERWOLF: ale jak by ta tecka zjistila velikost souboru?
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    KING: tak se to ukazalo jako nejlepsi reseni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam