• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics


    S Google Analytics se da udelat/zjistit spousta veci.

    Klub by mel byt sbernou tutorialu, zkusenosti a moznosti Google Analytics.
    rozbalit záhlaví
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    KOC256: Samozrejme admin uzivatel ma pristup ke vsem profilum v ramci accountu.
    Presouvat profily mezi accounty nelze.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    tak jeste jeden...

    pokud potrebuji nekomu dat spravce pro jednu domenu tak mi to hlasi toto:

    Upozorňujeme, že správci účtů mají přístup ke všem přehledům a profilům ve vašem účtu. Chcete-li odebrat správci účtu přístup, musíte smazat uživatele v nastavení Správce uživatelů.

    nechápu. Vytvořil jsem si druhý účet ale nevím jak stávající doménu z jednoho účtu premigrovat na druhý ucet.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    da se nejak nastavit abych na uvodni strance GA mel vsechny weby? nebo alespon default z 10 zvednout na 50?
    FUMO
    FUMO --- ---
    EDASX: jak myslíš :-) já bych to zkusil
    EDASX
    EDASX --- ---
    FUMO: jen mi prijde, ze to dava google horem dolem kolem a diky tomu omezeni na novy acc. toho sem tam nekdo muze mit prehrsel - kazdopadne vysvetlovat to primo do googlu asi nema cenu =))
    FUMO
    FUMO --- ---
    EDASX: dobrej pokus, ale nemám. Onehdy byla nějaká akce ne? nové účty blablabla... btw jestli je to neziskovka a může to dokázat tak by dokonce od googlu mohli něco dostat zadara, ne?
    EDASX
    EDASX --- ---
    nemate nekdo voucher na adwords? chtel bych si o vanocich pohrat s jednou neziskovou webkou =)
    GWIST
    GWIST --- ---
    FUMO: UR n1 ;] diky, jdu to prozkoumat...
    FUMO
    FUMO --- ---
    GWIST: asi jsem na to přišel? je to vono?

    Entrance Sources is showing you not only the number of "entrances" to that page, but is also counting every single pageview that visitor viewed AFTER entering that page.
    FUMO
    FUMO --- ---
    GWIST: hmm, myslím, že nepravosti google nedělá ;-)
    GWIST
    GWIST --- ---
    FUMO: Ale porad plati, ze z logiky veci by to cislo nemelo byt (teoreticky) NIKDY vetsi ne? Resp. snazim se pochopit jestli jsem spatne pochopil co ta cisla maji reprezentovat, nebo jestli se deji nejake nepravosti na strane GA...
    FUMO
    FUMO --- ---
    GWIST: jenže ten rozdíl nemůže bejt 5x to je fakt divný

    já se koukal na naše weby, ale nikde mi to nepřesahuje tak jak říkáš...
    GWIST
    GWIST --- ---
    FUMO: ja to taky nechapu ;[ Mam takhle pristup ke statistikam ctyr ruznych webu, kazdy ma jiny GA kod, domenu, CMS, server, bezi i na jinem zeleze. U kazdeho webu jsem nasel alespon jednu stranku kde to je takhe (tedy nekde je rozdil mensi, ale je tam...). Jediny co me napadlo je, ze by mel GA pristup k datum z te stranky ze ktere se nekdo dostal k nam (resp. z urcite mnoziny stranek) a z nejakeho obskurniho duvodu to zohlednoval jen v pripadede tech vstupnich zdroju a nezvladal to pak poradne kontrolovat...
    FUMO
    FUMO --- ---
    GWIST: fakt nechápu jak tam můžeš mít 5x víc... z logiky věci nemůže být počet vstupních stránek větší než počet stránek celkem. Co se ti to tam asi měří?

    Napadlo mě jen, jestli nemáš ten kod třeba i na jiném webu, ale to je blbina protože to by ti to taky mělo přičíst... jdu to prozkoumat podrobně
    GWIST
    GWIST --- ---
    FUMO: otevru si prez bezny webovy rozhrani G.A. pro konkretni učet-profil v defaultnim nastaveni . Otevře se Řídíci panel - v pravo dole je Přehled obsahu. Kliknu na nějakou stranku z toho přehledu, otevře se Detail obsahu. Tady je velkej napis Tato stránka byla zobrazena xxxx (hned pod velky grafem). V pravem sloupecku je "Optimalizace vstupní stránky" a odkaz Vstupní zdroje - kdyz se na to klikne otevře se nová stránka, kde je opet pod grafem velkej napis Tato stranka byla zobrazena xxxx. To jsou ta cisla ktera mi nesedi. Jestli to furt vysvetluju spatne, hodim sem screenshot ;]
    FUMO
    FUMO --- ---
    GWIST: hele ještě jednou, já jsem to nějak nestihnul... kde pak hledáš ty přístupy zobrazení stránek.
    GWIST
    GWIST --- ---
    Ahoj, mam zacatecnicky dotaz tak me prosim moc nekamenujte ;]
    "Detail obsahu" ( stranky) zobrazuje nejake cislo jako "zobrazeni stranek" (mel jsem pocit ze to je celkove zobrazeni). Nicmene "vstupni zdroje" (te same stranky) vypisuji "zobrazeni stranek" nekdy i petinasobne vetsi. Muzete mi prosim nekdo osvetlit jak je mozne, ze u vstupnich zdroju je to cislo vetsi?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    KAATHA: Tak tohle jsou zakladni veci, ktery snad pouziva kazdy, kdo se trosku vyzna v GA.
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    ..a dejte vedet jestli jste neco pouzli v praxi!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam