• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics


    S Google Analytics se da udelat/zjistit spousta veci.

    Klub by mel byt sbernou tutorialu, zkusenosti a moznosti Google Analytics.
    rozbalit záhlaví
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JEREMIUS:
    bohuzel to tak lulansky maji udelane... nejsem schopen jeden ucet migrovat mezi ucty. coz sice nechapu ale je to tak...

    takze ja dnesdka jedu v prekryvu dvou GA kodu kde jeden mi slouzi abych data sbiral jak je treba a druhy aby se uz nacitala paralelne statistika...
    CREMAC
    CREMAC --- ---
    WIRUZIK:
    JEREMIUS:
    Jop, tenhle duvod mi urcite staci. Diky :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Hlavni duvod je v pravech. Kdyz to jak lama budes mit vsechno najednom uctu, tak nemuzes nikomu dat admina.
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    SCHEEZE: treba uz jen kvuli tomu, kdyby si chtel analytics ucet nekdy nekomu predat... pokud budes delat analytiku a nebudes to mit jen k mereni navstevnosti, tak na ten web budes uplatnovat napriklad i filtry a podobne.. v pripade vetsiho poctu webu to je uz neskutecny gulas..
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    WIRUZIK: proč? opravdu to nevím. Možná se ptám blbě :-)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    CREMAC: urcite vytvaret novy account pro kazdou domenu..
    CREMAC
    CREMAC --- ---
    Zdravim,

    zacal jsem na svoje weby nahazovat GA. Nejsem si ale uplne jisty jak je tridit. V GA muzu novy web sledovat bud tak, ze vytvorim novy account a pro nej vzdy pridam novou domenu. Nebo tak, ze vytvorim "default" account a pak pod neho pridavam ruzne domeny. Mohl by mi nekdo poradit, ktery postup pouzit? Diky.
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    A Guide to Google Analytics and Useful Tools - Smashing Magazine
    http://www.smashingmagazine.com/2009/07/16/a-guide-to-google-analytics-and-useful-tools/
    FUMO
    FUMO --- ---
    KAATHA: díky za tip ;-)
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    KOC256: BUMBO: GA asynchroni kod se za <body> davat nema, patri pred </head>, podle doporuceni google... http://www.google.com/support/googleanalytics/bin/answer.py?answer=174090

    Dneska jsem si pul dne lamala hlavu proc mi nejde tracking na jedny strance kde mam i nejaky custom vars a resi se tam converze. Problem s trackingem byl jen na strankach kde se pouziva jQuery..

    Ve finale stacilo dat GA kod pred </head> ...
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    zrovna jsem sla hledat rozdily u ty novy verze kodu a ze kouknu sem a tady vsechno pekne vysvetleny. dik;)
    FUMO
    FUMO --- ---
    WIRUZIK: dobrej point udělat to přes subdoménu... díky :-)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    a tam uz si je klidne muzes i taggovat, zkratka delat cokoli..
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    FUMO: no jestli to chces delat "technicky" pres GA, tak spise doporucuji dat na letak kdyz uz tak neco jako akce.domena.cz ... lide to napisi spis nez domena.cz/akce.. jinak to dopadne jak rika Kajjak..
    FUMO
    FUMO --- ---
    KAJJAK: jako to je jasný to co říkáš, s tím počítám - jde mi teď primárně o to, zda tohle řešení co jsem popsal bude dobře fungovat pro Google Analytics... počítám s tím, že ano.

    Druhá a spíše marketingová věc je to co radí WIRUZIK:, což je super nápad a zkusím to prosadit...

    Jinak díky oběma
    KAJJAK:
    WIRUZIK: a kdyby vás napadlo ještě jiné technické řešení pro GA tak sem sním, pls
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    FUMO:

    tu url ti nekdo napise jen po lomitko, to by celkem zkreslilo data, ta sleva je lepsi napad
    FUMO
    FUMO --- ---
    FUMO: Teď mě napadlo, že bych na stránce www.titulnistranka.cz/sleva udělal "nějaké" přesměrování, které by přidalo utm parametry a tím mi to otagovalo jako kampaň... a tím bych to mohl najít v kampani... ale to bych to pak asi viděl ještě jednou v tý kampani a tak by mi to zdvojovalo přístupy na stránky ne?
    FUMO
    FUMO --- ---
    WIRUZIK: ano, konverze bude nákup...

    sleva by byla krásná, ale to nevím jak půjde... napadá tě ještě něco, jak to udělat jinak?
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    FUMO: a offline konverze = nejaky nakup?
    Pokud jo, tak "nejlepsi" zpusob na toto trackovani je dat lidem na letak nejakou slevu po zadani promo kodu, napriklad 3 - 5%.. to pote v nakupnim kosiku radi zadavaji..
    FUMO
    FUMO --- ---
    mám dotaz:

    chci měřit off-line konverze z nějakých letáků... moc dobře vím, že to nebude přesné, ale prostě mě zajímá co naměřím, zjistit nějaký trend... testovat si to...

    Představuji si to tak, že se na letáky použije url ve stylu www.titulnistranka.cz/sleva
    a pak si to budu moci vysegmentovat jako uživatele kteří přišli na tuto stránku...

    Přijde mi to jako cool, ale stále si nejsem jistý, že to je ten nejlepší způsob. Máte s tím někdo zkušenosti a zkoušeli jste něco jiného?
    BUMBO
    BUMBO --- ---
    CYBERWOLF: Vetší přesnost měření. Před asyncem to navíc bylo jednodušší, pokud jsi chtěj jinde na stránce volat nějaké metody trackovacího objektu (eCommerce) - zjednodušilo to syntax, protože to pak nemusíš věšet na onLoad event ani testovat, jestli je ten objekt inicializovanej.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    jaky je vlastne duvod pro to, NEdavat GA kod tesne pred /body?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam