• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics


    S Google Analytics se da udelat/zjistit spousta veci.

    Klub by mel byt sbernou tutorialu, zkusenosti a moznosti Google Analytics.
    rozbalit záhlaví
    HASH
    HASH --- ---
    RUDOLF: nad GoodData jsme ted delali v http://keboola.com dashboardy kombinujici GA, FCB a Twitter s detailnima analyzama pro nejmenovany New Yorksky medialni dum spoustu zajimavych veci

    Grafiky, kolacky, refferery, rezani na poslednich x dni s % zmenama...spoustu zajimaveho custom "BI" ;)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    WIRUZIK: ahoj, myslíš tím tohle? http://www.gooddata.com/apps/google -- zapomněl jsem dodat zadáčo:-)
    VASHA
    VASHA --- ---
    WIRUZIK: ano jde to sdílet, ale takhle bych musel všem poslat sdílení, mně jde o správce, aby měli všichni přehledy, které jsem nastavil
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    RUDOLF: potrebuji to byt php skripty? Existuje treba GoodData, kde muzes pracovat se svymi daty trosku jinak..
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    VASHA: primo v prehledu vlastnich prehledu je odkaz Sdilet.. pak staci nekomu dat ten konkretni odkaz..

    jen nevim, jestli chapu otazku - chces sdilet jen to rozlozeni prvku nebo i data? To by neslo bez pristupu do toho uctu...
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    zdar, mám podobný dotaz jako níže.. hledám nějakí hotové php kódy pro výstup z google analytics API.. Zatím kluci našli a vložili něco na traffic, ale hodila by se třeba mapa přístupů, koláčky - něco co se jen customizuje, ale nemusí vyvíjet..
    VASHA
    VASHA --- ---
    potrebuji nasdilet (na jine pristupy) custom reports/ vlastni prehledy v google analytics, koukal jsem se po internetu, ale nic jsem nenasel, jenom nejakou zminku o tom ze to nejde ale je to z roku 2009, nevite jak je to s novou verzi google analytics?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    KOC256: Smaž ho a dotyčný se ti určitě ozve sám :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JPI:
    ja se asi spatne vyjadril...

    Mam web kde vidim GA kod a netusim kdo ma k nemu prava. Jde toto zjistit?
    JPI
    JPI --- ---
    KOC256: Pokud jsi v novém rozhraní tak musíš kliknout na ozubené kolečko vpravo nahoře. Pak je tam záložka "uživatelé". Proto, aby se ti zobrazila, musíš mít úroveň přístupu do účtu "správce".
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Da se zjistit ktere google ucty maji pristup k urcitemu GA kodu?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JEREMIUS:
    jen kvuli toho ze neco je zadarmo tak nemam duvod si odpoustet kritiku nad nesmyslnym fungovanim neceho... jinak mas naprostou pravdu.
    JPI
    JPI --- ---
    JEREMIUS: Dokážu si představit, že se do této situace dostaneš i bez vlastní chyby. Pokud máš třeba více vlastních webů, které dáš do jednoho účtu a pak se rozhodneš některý prodat. Jedinou obranou by bylo fakt dělat pro každou doménu nový account. Což třeba já nedělám, pokud na různých doménách pouze běží jazykové verze té samé prezentace.
    PAJA07
    PAJA07 --- ---
    jasny.. me to zase tak moc nevadi.. ve strance mam merici kod vzdycky v jednom souboru.. takze to budu mit za pet minut upravene.. Jenom me to proste prekvapilo..
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    KOC256: Beru to tak, že je to služba Googlu zadarmo, takže prostě hraj podle jejich pravidel (která se zkrátka musíš naučit), nebo využívej konkurenční služby.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JEREMIUS:
    pod rcenim lama chyba myslis lama chybu ze strany Googlu ze? Protoze toto jsem taky pred par lety resil a je to proste na hlavu padle ze nejde presouvat...
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    PAJA07: Jo, standardní lama chyba, která nemá jiné řešení, než založit nové účty.
    Když na tohle narazím, tak obvykle nechávám nějakou dobu souběžně oba měřící kódy.
    PAJA07
    PAJA07 --- ---
    PAJA07: hm... koukam, ze jinej.. :(
    PAJA07
    PAJA07 --- ---
    JPI: ok.. btw. kdyz ten web pridam do noveho uctu, vygeneruje se mi stejny nebo jiny merici kod?
    JPI
    JPI --- ---
    PAJA07: Je to tak jak píšeš. Administrátorský účet dát nemůžeš a web přesunout také ne. Správný postup je pro každý web založit nový account.

    Jediné co by ti mohlo částečně pomoct, je to, že můžeš souběžně web měřit do více účtů.
    PAJA07
    PAJA07 --- ---
    Zdravim.. resim takovy problem..

    mam v GA pod jednim uctem asi dvacet webu.. a potreboval bych k nekolika z nich poskytnout pristup.. Ten clovek by ale chtel administratorsky pristup.. aby s tim mohl dale pracovat..

    Ale pokud ho nastavim jako spravce, tak vidi vsechny profily.. coz ja nechci..

    Myslel jsem, ze to vyresim tak, ze vytvorim novy ucet a pod ten presunu ty konkretni weby, ktere by mel videt.. ale at hledam jak hledam, nenachazim u tech jednotlivych webu moznost je presunout pod jiny ucet..

    Predpokladam, ze reseni by bylo je vlozit do toho noveho uctu a vymenit v nich merici kod.. tim bych ale asi prisel o historii.. coz nechci..

    Jak to tedy je? Jenom blbe hledam, nebo to tam fakt neni? :)

    Diky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam