• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOUBICNecronomicon
    Necronomicon , Al Azíf vše o něm
    rozbalit záhlaví
    KOUBIC
    KOUBIC --- ---
    GOBERS: tak šlo by o úvod do Necronomiconského proudu, nějaká menší invokace, popsání Mythosu etc. Kolega by měl zase Severskou magii, další by si vzal na starost Voodoo a Voudon. Hlavně jde o seznámení se socializaci a podobné srandy.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    KOUBIC: A co tam budete workshopit?
    KOUBIC
    KOUBIC --- ---
    Iä kolegové kultisté, chtěl bych vás předem pozvat na sraz ACETDA, který se někdy o prázdninách uskuteční, bude to spojeno s workshopy a dalšími hovadinami někde poblíž Prahy. Srazy však pořádáme v menším počtu pravidelně v Praze, takže kdo chce je zván :)

    KALIPH: Granta znám, čest jeho památce.

    ANTH: to chci domu :)

    Jinak se nám ACETDA slušně rozjíždí, máme kvalitní členy nač jsem právem hrdý :) a myslím že se máte nač těšit :)
    ANTH
    ANTH --- ---
    Pecka, nejlepší jsou Little victims.
    Dreamland Toyworks - My Little Cthulhu by John Kovalic
    http://dreamlandtoyworks.com/my_little_cthulhu.html
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    KOUBIC: Určitě bys neměl opomenout knihy Kennetha Granta, který se analýzou Lovecrafta a Necronomiconu taky dost zabýval.
    KOUBIC
    KOUBIC --- ---
    Po dlouhé době zpět, tento rok je jedna velká jízda třikrát jsem se stěhoval pořídil tři kočky a začal učit na střední škole (to je asi nejděsivější).

    Tak původní Necronomicon je ten co vymyslel HPL (či vysnil protože ony pasáže prý přímo četl ve snu) což koresponduje s Gigerovou výpovědí že ony obrazy ho napadají ve snech stejný zdroj inspirace.

    On Necronomicon Simonův je zajímavej z mnoha úhlů, z toho že to je nejpodařenější hoax a skvělá enigma, že ve jménu Sigil of Gateway tekla krev a že to je koncipovaný jako výtah do klifotu. Teď pracuju na analýze, kterou jsem započal před šesti lety a občas brečím smíchy.

    S tou protosumerštinou to není tak horký zatím co jsem překládal. Tuším že tam je někde i návod na pečení chleba v sumerštině, ale na to jsem ještě nenarazil, teď se zabývám hlavně prací s žebříkem temna který vede k AzagThothovi a pals. Obecně lze říci že Simonomicon je tikající bomba, protože je záměrně směrován do antizón tj Klif. Díky členství v Disciples of EnKi mám možnost čerpat přímo ze zdroje fanatiků z Warlock Asylum takže udělám takový exkurz do alternativní sumerské mytologie, což myslím bude švanda. Na Sytes teď hážu analýzy brány Ganzir, Sigil of Gateway a jiných hovadin. Jsou tam některé vtipnosti. Doporučuji hlavně přečíst si překlad hvězdy ARRA to nemá chybu.
    FROGENGINE
    FROGENGINE --- ---
    YouTube - The Necronomicon
    http://www.youtube.com/watch?v=FnbYcB9ctu8
    GAF
    GAF --- ---
    ...tim spíš, že tušim, že tak knížka je tak trochu "legrace" s fantazií a střípky dobovosti a kdesičeho mystickýho fakt snad někde někdy používanýho dohromady.
    GAF
    GAF --- ---
    CHIMAIRA606: lol, no já jednou totiž něco z tý knížky zkusil.

    Asi týden na to se mi děly fakt příšerný (a jo, i zajímavý) věci. Ale taky v tom byly drogy - no drogy - tráva. Ta spíš člověka přizdí. No já nemohl asi čtyři dny v kuse usnout. Házelo to se mnou od spasitele k ďáblu. Ke konci jsem měl problémy s mluvenim a psát mi připadnulo jako největší práce vůbec. Vůbec nejvíc mi to připadnulo jako přesně ta odpověď, kterou jsem měl dostat dle toho "kouzla".

    Nějak to dopadlo nakonec.. dneska je mi líp než před tou příhodou (Nietzche mi doufám tleská).
    ANTH
    ANTH --- ---
    REVAN: no vidíš jak to šlo věcně.
    REVAN
    REVAN --- ---
    ANTH: nemám důvod Koubice "stírat", ale ten odkaz pro rozmanitost názorů přihodím: http://www.blasphemion.eu/ :-)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    GOBERS: Z něčeho žít musíš... a Simon se pořád dobře prodává
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ANTH: To úplně ne, ale tam, kde není, je opsaný z asyriologických publikací druhé poloviny 19. století, tedy z doby, kdy se sumerštině ještě příliš nerozumělo, takže jsou tam vyložené nesmysly.
    ANTH
    ANTH --- ---
    GOBERS: Znamená to že je vycucanej z prstu?
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ANTH: vzhledem k tomu jak pramálo toho má Giger společného se sumery

    No, tak on na tom třeba ten tzv. Simonův Necronomicon není úplně o moc lépe...
    ANTH
    ANTH --- ---
    REVAN: Nenámáhal jsem se to chápat, vzhledem k tomu jak pramálo toho má Giger společného se sumery. Ironie by měla nést provokaci, tady buď nebyla nebo mi uniká.
    Byla ale ve tvé otázce! Odpověď je nasnadě.
    Pokud vím, skutečný NC neexistuje, jen se pár nadšenců snaží postavit koncept z útržkú informací které odolaly miléniím.
    Zklamu tě, jsem pevně přesvědčen o jediném a jedinečném NC, a nepochybuji že je to ten Gigerův. Spoléhám se na sebe že dokážu v umělých konceptech odlišit ty původní útržky. A ty mne zajímají.
    Vlastní koncept stavět nehodlám. Jsem jen zvědavý odpůrce obou hlavních monogamních náboženství, a navíc Taoista.
    Příliš se rejpeš v omáčce. pro mne byla důležitá věcná část dialogu.
    Pokud chceš KOUBICe setřít, máš tedy jedinečnou příležitost.
    Přihoď odkaz na web jiného "zaručeného odborníka", a zdůvodni proč je důvěryhodnější.
    A pozor na mně, Ironie je mé druhé jméno.
    REVAN
    REVAN --- ---
    ANTH: Pochopil jsi to doufám tak ironicky, jak ironicky byl míněn tvůj předchozí příspěvek o Gigerovu nec. ? :)

    KOUBIC: no, on Cody taky tvrdí, že je největší odborník na necronomikon u nás :) Zřejmě to bude syndrom-image průzkumníků necronomikonu.
    EKEAZE
    EKEAZE --- ---
    KOUBIC: dik
    ANTH
    ANTH --- ---
    KOUBIC: To ani nevím, já mám reedici z r. 2005 a ani v ní jsem se nedočetl kdy byl vydán poprvé. Většina copirightů je datována 1991, ale myslím že ani to nebude ten správný ročník.
    Jinak díky za odpověď. cynizmus, ani vulgarity mi nevadí.
    Rád tedy znovu zavítám na tvé stránky.
    KOUBIC
    KOUBIC --- ---
    ANTH: jsem cynik ale výzkum který provádím je na tý nejprofesionálnější úrovni řekl bych celosvětově (až na gramatiku a chorobnou koncentraci vulgarismů) , kolegové ze zahraničí mě považují za kapacitu takže u mě najdeš velmi seriozní informace.
    Rozčilují mě ti kdo presentují informace aniž by analyzovali sami což je Bohužel asi 99,999% populace. Na relevantnosti a faktech si zakládám. Snažím ověřovat z více zdrojů a trávim hodiny a hodiny vlastním výzkumem.
    Jinak ano souhlasím jediný pravý je Gigera, mimochodem není on i první? ještě před Hay Turnerův a Simonovým?

    EKEAZE: Von je Al Azíf dost málo používanej název paradoxně, ač je to ten původní Kitab Al Azíf. Je název HPL Necronomiconu. Prvně ho zmiňuje HP v nástinu Historie Necronomiconu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam