• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    TORUVIEL: Sakris, ze ja trubka kupovala novou!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BERENIKEE: Jo jo, já s mužovou bundou vystačím :o) Ale je fakt, že nosím manducu jen na venčení psů, kde moc parády pobírat nepotřebuju a do obchodu, kde je zas teplo, takže nepotřebujeme bundu.
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    SELLIGAN: tak si zatim pujc bundu od muze nebo nejakeho kamarada:) ja vim sice to neni moc na paradu,ale vetsina chlapu nosi vetsi bundy nez jsme my a s ditkem se do ni clovek zapne.Nez budes mit kapsu a vlozku tak by to mohlo byt reseni.
    IORETH
    IORETH --- ---
    IORETH: obal :)
    IORETH
    IORETH --- ---
    SELLIGAN: oabl na šátek tu máme - už ho asi nevyužijeme, budeš ho chtít půjčit?
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    njn, nez ale usiju ten obal na satek a vlozku do bundy tak to jeste tak dva tydny potrva, ale je mi jasne, ze to pak staci vrstev mene

    diky vsem
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Když tu byla řeč o kuklách, tak jednu nabízím [ OFFERINGNABÍZÍM: Manymonths merino kukla červená / Praha / 200 CZK ]
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    SELLIGAN: Já jsem podobně staré dítě nosila v šátku tak, že jsem mu dala jen body, overal, mikinu a na nohy ponožky z merina. Zavázala do šátku, na sebe hodila bundu a přes dítě tu nosící kapsu na zimu MaM. Kuklu jsem tenkrát neměla, ale dítě jsem měla nasvislo a hlavičku měl schovanou v šátku (nebylo kudy by mu tam nafoukalo). Zvenku díky kapse na něj nenafoukalo, zevnitř jsem ho hřála i já. Dítě nikdy nemělo nci studenýho, ani nohy...
    A já nosila šálu nebo šátek, aby mi netáhlo na ten zmiňovaný krk.
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    ADD: Určitě, však i po procházce v kočárku jsou ti mrňousci studení. Vzájemným hřáním se pod společnou vrstvou se to prochládání imho výrazně sníží..
    ADD
    ADD --- ---
    SELLIGAN: Není to tím, že šestitýdenní dítě má špatnou termoregulaci? Já dávala dítěti pár vrstev (ideálně merino, opravdu se to vyplatí, a těch novorozeneckých věcí je na mmb dost) a pak víc těch společných. (Resp. dvě vrsvy dítěti, dvě mně, dvě společné.)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    RHIAN: zatím dávám merino kuklu jen tak, přes to kapucu od mikiny, v zimě to má jako spodní vrstvu, tak tak.
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    Já myslím, že v tomhle počasí kolem nuly už je nějaká vrstva přes nošence i přes nosící mámu celkem nezbytná, neumím si představit já v bundě, přes to šátek a navrstvené nakombinézované miminko.. periferie prochládají tím, že se děti nepohybují. Do kukly bych určitě taky investovala, však jsou i rostoucí, vydrží několik sezón, u nás aktuálně Manymonths ve vel. 1 - 4,5 roku :)
    Jinak merino se určitě vyplatí i na větší, ale moji dvouapůlletou nošenku začalo letos kousat, i to velejemné od Janusu, Bundles a Tom and Trime. Do jara nebyl problém i s tím silnějším merinem od MnM, teď si stěžuje, že šimrá.. já teda nekompromisně dál podporuju jeho nošení, po chvíli, co ho má na sobě, na šimrání zapomene a lepší spodní vrstvu prostě nenajdu, ale stojí to vždycky přemlouvání :-/
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    SELLIGAN: Ja davam stejne vrstev jako mam ja. Mala ma vetsinou jen bodycko a triko, dole polodupacky, pres ne navleky a teda dvoje fusky a capacky, k tomu merino kuklu. Aby me netahlo na krk, nosim takovou tu salu jako rouru- da se dat i pres hlavu a neprekazi nikde cancoury. Pak mam svetr zaplej pres satek a nosici fleesovou bundu.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: to nevím, já to u starších kluků neznala, u Bartoloměje jsem na to narazila náhodou, protože jsem potřebovala, aby měl uši a krk fakt v teple. My navíc chodíme ven fakt v každém počasí. Je pravda, že v merinu upocenej není, takže snad i vyplatí, já to u něj hodlám používat i nadále.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ANNAWA: a vyplatí se merino i na větší děti ? zuza se mi třeba hrozně potí na hlavě, což je v zimě pěkně debilní...chvíli někde lítá a už je mokrá a pak co....sundat čepici jí dovolit nechci
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SELLIGAN: a vrstev mi přišlo, že má tvoje malá až až, nedávno se tu ty studené nohy řešily, zdá se, že dtěi mají prostě v šátku studneý nohy vždycky.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SELLIGAN: mě to přijde jako hrozně moc vrstev....já nosila holky v zimě obě a dycky jsem jim dala na domácí oblečení tj. body a něco dole fleesovou kombinézu i s nohama, v největší zimě ještě něco na nohy a šlo se....ale nosila jsem je vevnitř v bundě, že jim jen hlava koukala
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SELLIGAN: merino kukly jsou nechutně drahé, ale jsou boží, já bych do toho investovala. Je to i praktické, neslézá to a dítě si to jen tak nesundá.
    B v podstatě ani jiné čepice nemá.
    Měla jsem merino loni v zimě z druhé ruky, na jaro a podzim tenčí kukly a teď jsem koupila z druhé ruky na MMB zase merino, i tak za 350, ale tohle se podle mě vyplatí.
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    no my sme šly zrovna včera aspon nakrmit kachny at se vyvetrame a mela jsem malou (6tydnu) v satku a ja proste nevim co ji davat za obleceni
    mam satek celkem teply a mela na sobe dlouhy overalek, tricko s dlouhym rukavem, bundičku, fleesove kalhoty se spodkem a kalhoty sustakove, na nozkach krom toho overalu, fleesovych kalhot a tlustych ponozek jeste fleesove boticky navlekove. Ale i tak ji po navratu byla zima na nozicky (ne, uvaz s nozickama dovnitr nam nefunguje proste) a me priserne zmrznul krk
    takze asi se vrhnu uz na siti te vlozky do kabatu, tunelu a pro me nejaky nakrcnik
    kdyby ty merino kuklicky nebyly tak nechutne drahe...chjo

    kolik davate vrstev na dite pri noseni v satku?
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    INUSHKA: no teda ženská, která ví o existenci šátku a váže nějakým takovým způsobem. teda já zírám :oD

    VERONIKA22: možná bych ještě mohla dodat, že je mi nádherně příjemné jak mám záda a ledviny v dvojnásobném teple.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam