• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    KATIA
    KATIA --- ---
    ARQANA: může platit, ale já kojila co to šlo a mlíka víc nebylo, naopak tím častějším kojení byl víc naštvanej, že dostal jenom trochu...
    důležitej je každopádně pitnej režim...
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    PIDALA: Zase ale čím víc budes kojit a propadne odsavat, tim víc bude mlika. Jako první pomoc laktacni poradkyně radi provalet s dítětem den v posteli a jen kojit a mazlit se. Množství mléka se pak uz samo upraví podle poptávky...
    KATIA
    KATIA --- ---
    MEDVED007: tak záleži i na ne-přibírání a vůbec "pohodě" dítěte, jestli po každém jídle brečí atp.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    PIDALA: obě moje děti jedly ve dne v noci co dvě hodiny v podstatě pořád...nějak mi to tudíž nepřijde jako ukazatel toho, že má málo....
    KATIA
    KATIA --- ---
    PIDALA: určitě nejlepší varianta je zeptat se tvojí dr. ale osobně si myslím, že u takhle malého dítětě nejspíš doporučí dokrm nějakým umělým mlíkem 1 (do 6 měsíců) - na noc, případně dle potřeby a potom postupně zavádět zeleninové příkrmy. z toho se ale prostě ze začátku moc nenají a tím spíš ne, jestli už je protivná, jak není najedená....

    PIDALA
    PIDALA --- ---
    Já právě vůbec nemám šanci odsát nějaké své mléko do zásoby, Barča prostě všechno spotřebuje. To obilné mléko vypadá zajímavě, ale budu muset počkat, až budu mít příští týden cestu do města, u nás na vsi těžko seženu potřebné ingredience.
    Ještě mě napadá, že bych zavolala naší doktorce, aby mi poradila, nebo se poptám v místní lékárně. Ono to s tou lžičkou asi bude fakt všeho moc najednou. Jiná strava, a ještě úplně jiný způsob podání.
    Děkuji :)
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    PIDALA: my jsme začli dávat nemléčnou kaši, dávali jsme ji do flašky se širší dírkou, ale aby to mohl pít, ne ze lžičky. anebo nám doktorka doporučila zkusit dokrmit nutrilonem, třeba na noc 50-100 ml, jestli to pomůže proti hladu.
    KATIA
    KATIA --- ---
    PIDALA: já jsem musela začít přikrmovat asi v polovině 4. měsíce - nejdřív svým odstříkaným mlíkem (večer obvykle dal delší pauzu, takže jsem jednu dávku většinou zvládla), potom UM, které vzal naprosto v pohodě. od začátku 4. měsíce jsme pomalu začali zeleninku, kaše naše dr. nějak zásadně nedoporučuje, my ji začali dávat až později. každopádně příkrm spíš až po mlíce nebo když není hladová/unavená, oni to neumí pořádně sníst v tu chvíli a jak jsou hladoví, tak je netrpělivost. aspoň nám to takhle je lépe a teď už se to docela učí jíst sám a po tom 6. měsíci začneme přidávat víc zeleniny, méně UM.
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    Jak u vás probíhal první příkrm? Já pořád myslel, že vydržím jen kojit do šestého měsíce, ale Barče táhne na pět měsíců a posledních pár dní kojím při jednom krmení z obou prsů a i tak občas spustí řev, jako by jí to nestačilo. Navíc se v noci budí po dvou hodinách, někdy i po hodině a chce jíst. I přes den jí po dvou hodinách. Tak jsem tedy zakoupila rýžovou kašičku, že ji zkusím dát před koupáním na noc. Ale Barča po první lžičce spustila takový řev, že nebylo možné do ni nic dostat a těžko jsem ji uklidňovala. Tak nevím. Je na ni brzy? Je to běžné? Zvykne si? mám to po troškách zkoušet, nebo se na to vykašlat a zkusit to později? Nebo zkusit raději nějaký tekutý příkrm z lahve?
    IULOO
    IULOO --- ---
    ahoj
    ozyvam sa sem, pretoze v tomto momente ma nic ineho nenapada a nikdy clovek nevie, odkial pride pomoc.
    moja priatelka sa az do dneska sudila so svojimi rodicmi o svojho 8 rocneho syna (sud trval 2 roky), z dovodov, ze fajci marihuanu, nie je sa onho schopna postarat, nosi tetovanie, atd atd... je mi z toho na bliti, pretoze je to uplne normalna zena, obcas impulzivna, no mame spolu nejaky ten as prezity a kvoli comui sa sud odohrava tak nie je vobec pravda...navyse o nestrannosti sudu sa da tiez pochybovat, pretoze len to, aky mala psychologicky posudok bolo uplne neuveritelne, naprotiven jej materialnej a manipulativnej matke, ktora bola cista ako lalia.(mimochodom, rodicia su pomerne vplyvni a bohati ludia v mieste, kde sa sud odohraval, a nebolo vyslysane jej ziadosti, aby bol presunuty do prahy, kde by sa takato vec vobec stat nemohla..
    je mi z toho doplacu, pretoze sa o toho chlapca dokazeme dobre postarat... a lucia zvazuje podat opravny navrh.. lenze tym, ze teraz sud prehrala, tak zrovna ma dlh 70000czk, a dalsie peniaze fakt nemame... a preto som sa chcel otocit smerom sem, na fora a diskusie, pretoze potrebuje pomoct.. ci uz financne alebo pravne, alebo medialne... alebo nejake centrum, kde by s nou tuto situaciu mohli riesit, popripade jej poskytnut zakladne pravne poradenstvo..neviem, som z toho uplne psychicky vyzmykany a neviem, ako dlho sa necinne dokazem pozerat na to, ako sa ludom bezdovodne a sproste ublizuje a vytvara sa zloba, ktora je uplne zbytocna..
    preto prosim, ktokolvek si precita tento prispevok a mal by k nemu nejaku reakciu pre mna, napiste mi do posty... hladam ihlu v kope sena, ktora by s tymto pripadom mohla nieco dokazat spravit
    dufam, ze nikoho v tomto fore som takymto textom nepoburil, ak ano, ospravedlnujem sa
    dakujem za akekolvek reakcie
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    ANNAWA: žejo, příště ho asi nechám, myslím, že bych poznala, kdyby se mu nedýchalo dobře.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    QUAACA: já bych ho nechala být, když je mu tam dobře. Moje děti to dělaly podobně.
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    jsem šátková začátečnice, je hodně špatně mít měsíční dítě hlavou k tělu? dýchá z boku a spí, vypadá spokojeně, ale kamarádka mě nahlodala, že to není dobře. mám ho vyndat a uložit hlavičkou ke straně? zkoušela jsem přetočit, ale vrátil si hlavu podle sebe.

    LAMIA
    LAMIA --- ---
    MYSA:
    SPIRALOID: paráda. Děkuju moc. Kloubouček seženeme
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    LAMIA: na leto je na noseni vhodnejší klobouček se širším okrajem nebo čepice s kšiltem a látkou stící krk. lehkou kuklu je zbytečné pořizovat jelikož dítěti nezastíní tvář...ja v těch největších vedrech ještě nosila deštník a stínila sem mám oboum.
    MYSA
    MYSA --- ---
    LAMIA: My zijeme v Australii a s Anickou jsme kempovali asi od 5ti mesicu at uz u more nebo nekde v horach. Tady se misto klobouku pouziva neco takoveho
    Sun Busters Girls UV Legionnaire Hat - High UV Protection UPF50+ Flap Hats - Sizes for Ages 1 - 12 years: Amazon.co.uk: Clothing
    http://www.amazon.co.uk/Sun-Busters-Girls-Legionnaire-Hat/dp/B00BO9MX9W
    Jinak my mame pro malou takovy oblecek z lycry do vody a pro pobihani nebo lezeni po plazi, ktery ji zakryva cele telo, neco na tenhle zpusob:
    ROYAL & GREEN STINGER SUIT - TODDLER C Wear - UV Sun Protection, Swim Shirts, Swimsuits, Sun Hats, Swimwear, Rash Shirts, Plus Size, Big & Tall, Sun Gloves
    http://www.cwear.com.au/p/1108434/royal-green-stinger-suit---toddler-.html
    nemusis potom pouzivat opalovaci krem na telo, coz je s miminkama docela opruz. Jinak ja ji vetsinou nosim v ergu nebo v satku (bavlna/len - vetsinou se snazim najit uvaz aby pres ni byl jen jedenkrat omotana latka) a k tomu klobouk na hlavu. Jinak co se tyce spani ve stanu, tak s tim nikdy zadny problem nebyl. Anicka spi stejne jako doma v posteli, dulezite je, ze rodice jsou s ni ;)
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    používate na léto kulkličku? Holka nám teď vyrostla z malé merino, která už se mi zdá nová teď zbytečná na léto, tak jestli pořizovat nějkou látkovou a nebo normálně na nošení používat čepičku. díky
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    MALKE: aaaha, zastinena krosna zni jako dobre reseni. diky!
    MALKE
    MALKE --- ---
    LAMIA: Já. V karavanu, ne ve stanu. Dítěti jsem stáhla jedno krmení a dávala mu mlíko, obecně jsem se snažila, aby pilo víc než obvykle, držela ho ve stínu, mazala a zavlažovala (permanentně vlhký klobouk / šátek na hlavě). Přežili jsme všichni v klidu a míru. Absolvovala jsem s ním i červencový výlet do Madridu, v podstatě s týmiž pravidly (akorát se stínem to bylo horší, ale nosili jsme ho v zastíněné krosně) a s týmž výsledkem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam